Polscy iluzjoniści - gdzie oglądać występy?

IluzjonistaIluzja, magia i czary od zawsze wzbudzały emocje. Na szczęście już od wielu lat kojarzone są pozytywnie z rozrywką i świetną zabawą. Dla wielu jest to rodzaj sztuki scenicznej lub ulicznej, a bilety na występy artystów sprzedają się błyskawicznie. To rosnące zainteresowanie iluzją sprawia, że poprzeczka stale się podnosi, a na rynku jest miejsce wyłącznie dla najlepszych. Sprawdźmy, gdzie i kogo można oglądać w Polsce.

Zainteresowanie iluzją w Polsce rośnie, a co za tym idzie coraz więcej osób, chce oglądać występy iluzjonistów. Dobra wiadomość jest taka, że nawet najlepsi nie stronią od kontaktu z fanami i szukają okazji do dawania show na oczach widzów. Często nie tylko występują publicznie, podczas imprez zamkniętych czy na ulicy, ale również działają prężnie w sieci oraz w telewizji.

Działalność w Internecie

Artyści podążający z duchem czasu nie ignorują ogromnej roli, jaką w dzisiejszym świecie odgrywa Internet. Najlepsi nie twierdzą, że kanały w social mediach nie są im do niczego potrzebne, że nie oddają prawdziwego ducha iluzji. Przeciwnie - w elastyczny sposób starają się dopasować do oczekiwań swoich fanów, ponieważ ze sporą częścią z nich nie będzie im dane spotkać się na żywo. Aby nie zabierać im możliwości uczestniczenia w spektaklu, najlepsi magicy np. Just Edi Show publikują nagrania ze swoich występów m.in. na portalu YouTube.

Z ulicy do telewizji

Sztuka iluzji bardzo często zakłada dostosowanie się do okoliczności, miejsca i rodzaju publiczności. Stąd osoby, które ją uprawiają, często muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności improwizatorskich. Bardzo często za swoją scenę obierają sobie ulicę. Tzw. street performance to nie tylko domena osób, które chcą jedynie zarobić i dopiero zaczynają swoją przygodę z magią. Spragnieni bezpośredniego kontaktu z widownią iluzjoniści wychodzą na ulice, chodniki, deptaki i skwery, aby być bliżej ludzi. Dlaczego to takie ważne? Całe show odbywa się zazwyczaj z udziałem widzów, którzy udostępniają swoje prywatne przedmioty do numerów ze znikaniem czy teleportacją.

Choć ulica to miejsce popularne i szanowane w środowisku, to jednak jest sceną trudną, na której trudno zdobyć większą niż lokalna popularność. Magicy, których celem jest zaprezentowanie swoich umiejętności światu, zgłaszają się więc do programów rozrywkowych w telewizji, aby dać sobie szansę na rozwój kariery. Często stawką w takich rozgrywkach są nagrody pieniężne, a zastrzyk gotówki jest niezbędny do zakupu nowych, bardziej zaawansowanych rekwizytów czy odbycia szkoleń zagranicznych. W programach, które łowią talenty, iluzjoniści zazwyczaj zachodzą bardzo wysoko, podziwiani przez jury i dopingowani przez widzów.

Występy prywatne

Wielu magików wykorzystuje swoje umiejętności i zarabia na uprawianym hobby. Dlatego oferują oni swoje usługi na przyjęcia okolicznościowe, imprezy firmowe. Można zdecydować się na zatrudnienie iluzjonisty, który da ciekawy pokaz podczas eventu, ożywi publiczność, zintegruje ją i zachęci do zabawy. To zyskujące na popularności rozwiązanie, dzięki któremu coraz więcej osób ma szansę obejrzeć pokaz magika na żywo.

Komentarze