Porady eksperta na temat kremów pielęgnacyjnych dla dzieci

Krem pielęgnacyjny dla dzieciSkóra dziecka do 3 roku życia jest wyjątkowo delikatna i wymaga specjalnej pielęgnacji. Jej struktura różni się od skóry osoby dorosłej i ma swoje wyjątkowe potrzeby. Ze względu na to, że ciągle się rozwija i jest cienka, jest również skłonna do podrażnień.

Jak należy dbać o skórę twarzy dziecka?

Kosmetyki stosowane do ochrony powinny być dopasowane do wieku dziecka. Dodatkowo należy pamiętać, że najmłodsi spędzają dużo czasu na świeżym powietrzy. Ich buzie narażone są promieniowanie UV, wiatr i mróz. Dopasowując kosmetyki, konieczne jest wzięcie tego pod uwagę. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest posiadanie dwóch rodzajów kremu. Podstawę pielęgnacji powinny stanowić nawilżające kremy do twarzy, dzięki którym skóra dziecka pozostanie gładka i miękka. Pozwoli również uniknąć nieprzyjemnego swędzenia. Dodatkowo należy używać kremów ochronnych. Dzięki nim niezależnie od warunków atmosferycznych skóra dziecka pozostanie zabezpieczona i nie pojawi się ryzyko wystąpienia podrażnień.

Jak wybrać krem ochronny dla dziecka?

Głównym celem stosowania kremów ochronnych dla dzieci jest zabezpieczenie delikatnej skóry przed wiatrem i mrozem. Negatywne warunki atmosferyczne mogą doprowadzić do podrażnień i wysuszenia skóry. Skutkiem czego stanie się ona szorstka i pojawi się nieprzyjemne swędzenie. Wybierając krem ochronny, należy szukać takiego o działaniu łagodzącym oraz nawilżającym. W sezonie wiosenno-letnim należy również pamiętać o szkodliwości promieniowania słonecznego. Podczas spacerów w ciepłe dni niezbędny jest krem z wysokim filtrem, chroniącym przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Jest to szczególnie istotne, ze względu na niski poziom melaniny w skórze dziecka. Wybierając kremy do twarzy z filtrem, warto sięgać po te mineralne, które przez fakt, że nie wchłaniają się w skórę, są bezpieczniejsze dla najmłodszych. Jeśli skóra dziecka mimo wszystko uległa podrażnieniu lub przejawia skłonności do alergii, dobrym wyborem będzie pielęgnacja oparta o produkty zawierające emolienty. Sprawdzą się one również w przypadku skóry atopowej. Wybierając kremy do twarzy, należy zwrócić uwagę, czy posiada konieczne atesty.

Najlepszy krem nawilżający - cechy

Nawilżające kremy do twarzy powinny stanowić podstawę pielęgnacji. Ze względu na delikatność dziecięcej skóry konieczne jest częste nawilżanie produktem o łagodnej formule. Większość kosmetyków dedykowanym najmłodszym ma lekką, nietłustą formułę. Szczególnie istotne jest, aby stosować je systematycznie. Tylko w ten sposób zapewnią odpowiedni poziom nawodnienia i zmniejszą ryzyko podrażnień. Dzięki temu wzmocni się naturalna bariera ochronna występująca na skórze dziecka. Najlepszą porą na aplikowanie kremu nawilżającego jest wieczór, tuż po kąpieli. Codzienna rutyna pielęgnacyjna powinna zapewnić dostateczną ochronę. W przeciwnym wypadku należy sięgnąć po kremy do twarzy o bogatszej formule, najlepiej zawierające emolienty. Wpłyną one stymulująco na regeneracje warstwy lipidowej naskórka.

Komentarze