Powiększanie piersi na czym polega metoda hybrydowa?

Zabieg powiększenia piersiPowiększanie biustu to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach chirurgii plastycznej. Obecnie na rynku istnieje wiele metod powiększenia piersi. Jedną z nich jest tak zwana hybrydowa metoda, charakteryzująca się łączeniem implantów piersiowych z autologicznym tłuszczem. Jakich rezultatów powinniśmy oczekiwać decydując się na ten zabieg?

Obecnie implanty są najczęściej stosowane podczas zabiegów powiększenia biustu. W większości wypadków umieszcza się implanty silikonowe pod gruczołem piersiowym lub mięśniem. Otoczka, z której zbudowany jest silikon, posiada barierę chroniącą przed jego wyciekiem. Za to w samym wnętrzu znajduje się specjalny żel, który zwiększa ochronę, nawet jeśli implant ulegnie pęknięciu. Mimo tego, jeśli zależy nam na bardziej naturalnym efekcie to właśnie nie implanty, ale hybrydowe powiększenie piersi będzie najlepszym rozwiązaniem!

Zalety hybrydowego powiększenia piersi

Główną charakterystyka tego typu zabiegu jest możliwość zmiany kształtu i konturów piersi, dzięki wstrzyknięciu naturalnego wypełniacza, jakim jest autologiczny tłuszcz.

Zabieg powiększenia piersi

Implanty stosowane przez chirurga plastycznego są nieco mniejsze niż docelowy rozmiar, do którego dąży pacjentka. Reszta uzupełniana jest właśnie tłuszczem autologicznym. Pobierany jest on za pomocą urządzenia Body - Jet. Technika ta wykorzystuje delikatny strumień wody. Dzięki zastosowaniu tego typu technologii usuwanie komórek tłuszczowych jest wybiórcze, dlatego tkanka łączna, naczynia krwionośne i nerwy są w pełni chronione przed uszkodzeniami.

Oprócz efektu powiększenia naturalny wypełniacz pozwala na korektę dotychczasowego kształtu piersi. Jest to dobre rozwiązanie dla pań, które są posiadaczkami obwisłego biustu.

Warto wspomnieć, że oprócz naturalnego i trwałego efektu, hybrydowe powiększenie piersi może być wykonane podczas jednego zabiegu. Dzięki temu unikniemy ponownego przygotowania się do zabiegu oraz przechodzenia okresu rekonwalescencji.

Bezpieczeństwo - ponad wszystko

Warto wiedzieć, że metoda hybrydowa należy do jednych z bezpieczniejszych. Implant, który zostaje otoczony dodatkową ochroną w postaci tłuszczu, nie jest narażony na większe powikłania.

Pamiętajmy jednak, że przy każdej mniejszej lub większej operacji istnieją różne przeciwwskazania. Przykładowo osoby, które cierpią na choroby związane z astmą, krążeniem krwi, czy nieregularnym ciśnieniem ze względów medycznych nie powinny poddawać się zabiegowi powiększenia biustu.

Podsumowując, powiększenie biustu jest poważną operacją, dlatego niezmiernie ważny jest wybór odpowiedniego lekarza. Profesjonalista taki jak Dr Christoffer Ingves w bezpieczny sposób pomoże pacjentce w uzyskaniu naturalnego efektu oraz odpowiedniego rozmiaru piersi.

Komentarze

Janina
Kompleksy związane z nieestetycznym wyglądem piersi długo spędzały mi sen z powiek, a zabieg pomógł mi w końcu poczuć się kobieco i zaakceptować siebie. Osobiście skorzystałam z zabiegu powiększenia piersi u dr Boligłowy i jestem bardzo zadowolona z podjętej decyzji, pomimo wielu obaw.