Poznaj 5 powodów, dla których warto wybierać drogerie internetowe

Drogeria PinaliBranża e-commerce coraz poważniej wypiera sklepy stacjonarne i to nie tylko z powodu pandemii koronawirusa, choć trzeba przyznać, że wpłynęła ona na jeszcze prężniejszy rozwój sklepów online. Przez pewien czas ludzie ukryci za maskami kupowali kosmetyków mniej, bo i mniejsza aktywność powodowała, mniejszą chęć nie tyle dbania o siebie, co inwestowania w wiele specyfików, zwłaszcza jeśli chodzi o kosmetyki do makijażu czy golenia. Jednak już od kilku miesięcy ten trend jest w odwrocie, bo i życie powoli wraca do normy, choć nowej "normy". W dzisiejszym poradniku przedstawimy 5 powodów, dla których warto wybierać drogerie internetowe i spróbujemy przekonać tych, którzy przekonani jeszcze nie są.

Powód nr 1: oszczędność czasu i wygoda

Przypuśćmy, że kończą się Twoje ulubione kosmetyki, więc wybierasz się do drogerii. Masz jednak sporo rzeczy do załatwienia i w końcu wychodzisz zniecierpliwiona/y ze sklepu, bo kolejka jest zbyt duża albo produkt akurat nie jest dostępny. Tych problemów nie masz, gdy wybierasz drogerie online. Przede wszystkim kupujesz bez kolejki, no może się zdarzyć, że strona przy bardzo dużym zainteresowaniu będzie przeciążona, ale raczej jest to rzadkością i bez problemu można zrobić zakupy. Wyszukiwarka pozwala szybko znaleźć wybrany produkt, zatem nie szukasz go po omacku jak w sklepie, w którym właśnie dokonano zmian związanych z wizualnych merchandisingiem. Wpisujesz nazwę i od razu wyświetlony zostaje produkt bądź pokazuje się informacja o jego aktualnej niedostępności i wtedy wiesz, że musisz szukać gdzie indziej. Trwa to jednak znacznie krócej niż wizyta w sklepie stacjonarnym, zwłaszcza gdy już wiesz co chcesz wybrać. A jeśli nie wiesz, to drogeria internetowa jest znacznie wygodniejsza od tej stacjonarnej. Owszem nie możesz powąchać czy wypróbować testerów, ale możesz je zamawiać w korzystnej cenie, zanim zdecydujesz się na nowy produkt, perfumy czy podkład albo w przypadku mężczyzn - pomadę do włosów czy krem do golenia. Nie musisz ruszać się z domu, szykować się, by zrobić zakupy. Możesz też ich dokonać o każdej porze dnia i nocy, a przecież tej możliwości nie masz w przypadku drogerii stacjonarnych.

Powód nr 2: większy wybór kosmetyków

Jeśli dotychczasowe powody, dla których warto wybierać drogerie internetowe Cię nie przekonują, to mamy jeszcze inne argumenty. Jednym z nich jest po prostu większy wybór kosmetyków. Drogeria internetowa nie jest w żaden sposób ograniczona przez ilość miejsca na półkach, zwłaszcza gdy korzysta z modelu współpracy z hurtownią, w przypadku której wysyłką nie zajmuje się sklep, a powierzchnię magazynową stanowią zasoby hurtowni. Drogeria online nie musi się ograniczać, oferuje często kosmetyki z całego świata o bardzo zróżnicowanej formule, dostosowane do różnych potrzeb. Na większy wybór mogą liczyć chociażby osoby z cerą problematyczną, np. łuszczycową czy atopową.

Powód nr 3: dostęp do opinii, rankingów i recenzji

Używamy kosmetyków, by poczuć się lepiej, zadbać o swoją skórę, odżywić ją, dodać jej energii, blasku, odmłodzić. Powodów można wymieniać bardzo wiele. Często kosmetyki poprawiają naszą samoocenę, bo pozwalają bardziej zadbać o wygląd. Choć ten nie jest najważniejszy, to jednak pierwsze wrażenie bardzo się liczy, a poza tym, chcąc nie chcąc, żyjemy w kulturze, gdzie media społecznościowe i promowanie nienagannego wyglądu, czy przynajmniej zdrowego stylu życia, w który wpisuje się używanie naturalnych kosmetyków, jest faktem. Dlatego wiele osób poszukuje porad kosmetycznych, recenzji czy rankingów produktów. Opinie osób, które borykają się z tymi samymi problemami skórnymi są bardzo ważne, gdyż w ten sposób można dokonać trafniejszego wyboru produktów. Drogeria online często oferuje to wszystko, bo zwykle powiązana jest z blogiem bądź owe porady czy rankingi udostępniane są w mediach społecznościowych, zarówno na Instagramie, jak i Facebooku. Klienci sklepu mogą zostawiać swoje komentarze, czy prowadzić dyskusje pod postami, które są źródłem cennej wiedzy dla innych. Tego wszystkiego nie oferuje drogeria stacjonarna. Oczywiście można również przeczytać wiele cennych porad w artykułach na blogu drogerii online czy dzięki temu poznać produkty, na które wcześniej nie zwróciło się uwagi.

Powód nr 4: niższe ceny w stosunku do sklepów stacjonarnych i atrakcyjne zniżki

Kolejny powód dla wielu osób będzie tym kluczowym, bo mowa o niższych cenach w stosunku do sklepów stacjonarnych i to często nawet o kilkanaście, a w okresach promocji - kilkadziesiąt procent. Wybierając zakupy online można liczyć także na darmową dostawę, zwłaszcza jeśli robi się większe zaopatrzenie. W ten sposób koszty nie wzrastają i pozostają na niskim poziomie. Często obserwując profile społecznościowe drogerii online można znaleźć tam informacje o kodach rabatowych na produkty określonej marki czy określonego rodzaju. Atrakcyjne zniżki są oferowane częściej niż w sklepach stacjonarnych i są też często większe.

Powód nr 5: dostęp do kosmetyków ekologicznych i naturalnych

Ostatni argument powinien przekonać te osoby, które chcą żyć w myśl filozofii no waste czy trendów ekologicznych, a także tych, dla których zagadnienie "piękna bez okrucieństwa" ma bardzo istotne znaczenie. Mowa tu o szerokim dostępie do kosmetyków ekologicznych i naturalnych, które oferuje wiele drogerii online. Można znaleźć produkty o całkowicie lub niemal całkowicie naturalnym składzie, czy takie zapakowane w eko opakowania. W końcu ograniczenie generowania dużej ilości plastiku też jest bardzo ważne. Nie bez znaczenia jest także fakt, że naturalne kosmetyki mają bardzo często oznaczenie "cruelty free", co znaczy, że ich składniki nie były testowane na zwierzętach.

Zalet kupowania w drogeriach online jest naprawdę sporo. Nie pozostaje więc nic innego, jak przekonać się na własnej skórze, że kosmetyki naturalne w drogerii internetowej naprawdę warto kupować!

Komentarze