Prezent urodzinowy dla bliskiej osoby - co kupić na urodziny?

Prezent dla bliskiej osobyKażdy z nas lubi dostawać prezenty z okazji swoich urodzin czy innej równie dla nas ważnej daty lub święta. To właśnie urodziny kojarzą nam się najczęściej z podarunkami (zaraz po Bożym Narodzeniu). Są wśród nas też tacy, którym równie wielka przyjemność sprawia obdarowywanie innych.

Uwielbiają oni wyjść z domu na zakupy (lub przeszukiwać internetowy bezmiar informacji) w poszukiwaniu wyjątkowego i najlepszego prezentu. Co jednak, gdy pomysłów brak, a bliska nam osoba niedługo obchodzi rocznicę swoich narodzin. Czas ucieka, więc poniżej przedstawiamy kilka pomysłów jak wyjść z tej sytuacji zwycięsko.

Co wiem?

Każde zakupy prezentu powinniśmy zacząć od rekonesansu własnej wiedzy w poszukiwaniu przydatnych informacji o tej drugiej osobie. Co lubi robić? O czym często i chętnie mówi? Jakie ma zainteresowania? Może kiedyś wspomniała co by chciała? Kiedy już wyklaruje nam się wstępna dziedzina, powinniśmy przypomnieć sobie, czy czegoś podobnego nasz jubilat/jubilatka już nie posiadają. Zawsze można też dyskretnie sprawdzić jeśli nie mamy pewności.

Bardzo pomocne mogą okazać się informacje znalezione w Sieci, na koncie takiej osoby na jednym z popularnych portali społecznościowych. W dzisiejszych czasach zamieszczamy tam zazwyczaj tyle informacji, że nie trudno wywnioskować, jaki prezent ucieszył by nas najbardziej. Jeśli i to nie przyniesie rezultatów możemy poprosić jubilata o wskazówkę lub kilka opcji do wyboru. Unikniemy dzięki temu pomyłki, a element przyjemnej niespodzianki nie zostanie do końca zredukowany.

Bezpieczne prezenty

Jeśli osoba jest nam naprawdę bliska to nie powinniśmy mieć większych problemów z określeniem co mniej więcej wywołało by u niej uczucie zadowolenia. Czasem jednak kategoria zainteresowań jubilata znacznie odbiega od naszej ogólnej wiedzy i jest bardzo kłopotliwa. W takim wypadku możemy zdecydować się na tzw. bezpieczny prezent. Wiele sklepów oferuje nabycie kart podarunkowych zasilonych przez nas odpowiednia kwotą. Dzięki temu osoba może zamówić i kupić dokładnie to czego chce, nie płacą przy tym ani złotówki. O wiele przyjemniej jest jednak dostać coś konkretnego, więc takie pójście na łatwiznę nie zawsze się sprawdzi. O wiele lepszym pomysłem są vouchery uprawniające do skorzystania z jakiejś atrakcji (jazdy gokartami, odebrania biletu do kina, czy wizyty w SPA).

Opcja standard

Istnieje również grupa prezentów na tyle uniwersalnych, że zakup jednego z nich ma spore szanse ucieszyć dana osobę w dniu jej święta. Do standardowych wyborów w tym wypadku zalicza się:

  • książki,
  • płyty z muzyką,
  • filmy,
  • gry (zdecydowanie częściej dla mężczyzn),
  • biżuteria,
  • kosmetyki (tutaj kobiety są tymi szczęśliwszymi),
  • ubrania.

Dla zaawansowanych - pomysły na prezent

By kupić naprawdę trafiony prezent trzeba zwykle poświęcić dużo więcej czasu na poszukiwania i przemyślanie. Nie mając zdolności manualnych nie warto tracić go na robienie czegoś skomplikowanego samodzielnie. Lepiej kupić. Dla fana astronomii - projektor nocnego nieba. Dla artysty - zestaw przyborów dobrej jakości, które przydadzą się mu w pracy. Dla amatora sportu - strój lub akcesoria do ćwiczeń. Tutaj wszystko zależy od naszej kreatywności, funduszy, i czasu jaki poświęcimy na poszukiwanie tego indywidualnego prezentu. Kobiety wolą dostać coś co wzbudzi emocje, faceci stawiają na elektroniczne gadżety lub praktyczne prezenty. To nie jest takie trudne, zwłaszcza, że osoba którą chcemy obdarzyć jest nam bliska - to tylko większa odpowiedzialność w przypadku pomyłki lub nietrafionego zakupu.

Autor: www.na-zakupy.eu.

Ocena: 5.0

Komentarze

Janka
Uniwersalne prezenty są spoko, ale wiadomo - fajniej gdyby były bardziej osobiste. Chyba ze naprawdę ktoś od dawna marzył np. o jakiejś konkretnej książce. Ja swojej siostrze na ostatnie urodziny sprezentowałam zestaw super kosmetyków na https://www.tipli.pl/sklep/e-zebra-pl, bo młoda zaczyna się interesować tym już profesjonalnie
Utsu
Ja mojemu narzeczonemu kupiłam w Media Expert super obiektyw do jego Canona :) Nie spodziewał się dostać tak drogiego prezentu, ale w sumie nie wyszło aż tak drogo - na pewno opłacało się za widok tego uśmiechu
Bonia
Musi mieć dużą ponieważ nawet kostki lodu rozdrabnia na drobno. Teraz w tak upalne dni siostra dodaje go do każdego koktajlu.
Margola
Bonia, taki blender Philipiak to jaką ma moc?
Bonia
Ja kupiłam blender philipiaka. Siostra jest wielką fanką kremów warzywnych i lekkich kremowych soków owocowych.
Nikola
Hej, ja bezkonkurencyjn ie od lat kupuje prezenty tutaj. Pasuje mi ich cena i pomysłowość stwórców. Sami zobaczcie - https://amzn.to/
Heńka
Ja mam zawsze problem z doborem prezentu. Dlatego ostatnio skupiłam się na coś co się przyda w kuchni. Tego nigdy nie jest za dużo. Ostatnio siostrze kupiłam zestaw noży kuchennych Philipiaka. Okazało się ze trafiłam w dziesiątkę.
Aneta
Zawsze miałam problemy z kupowaniem prezentów, a sama też często dostawałam nietrafione.. :) kiedyś szłam na urodziny do koleżanki i ona przygotowała listę prezentów jakie chce dostać w aplikacji mobilnej - i wszyscy goście sobie wtedy mogli wybrać i zarezerwować co przyniosą. Mega się to wtedy sprawdziło. Aplikacja z tego co pamiętam nazywała się Giftbox. Mega rozwiązuje ten problem :) https://giftboxapplication.com/
Ala
Dla kobiet zawsze łatwiej kupować prezenty. Moja mama uwielbia eco kosmetyki. W tym roku kupiłam dla niej zestaw świąteczny Pat&Rub. Polecam, jakość jest fantastyczna!
Ania123
Polecam kupić na prezent ciekawą koszulkę, bluzkę, kubek z oryginalnym motywem. Ja kupiłam takie śpioszki ekologiczne mojej koleżance, gdy urodziła dziecko: https://www.spreadshirt.pl/user/Klaudia+Design