Prezenty dla kobiet od chłopaka, męża, syna, wnuczka, brata, przyjaciela

Prezent dla kobietyPodarowanie prezentu kobiecie wcale nie jest tak łatwe, jak nam się wydaje. Nieśmiertelny zestaw, czyli kwiaty i czekoladki pasują praktycznie zawsze, ale wiele zależy od tego, jakiej kobiecie chcemy coś podarować: jakie mamy z nią relacje, jak dobrze się znamy oraz w jakim momencie swojego życia się znajduje, np. jest zbuntowaną nastolatką lub spodziewa się dziecka. Poniższy tekst może stać się swoistym poradnikiem dla niezdecydowanych oraz zbiorem porad, dotyczących prezentów dla konkretnych kobiet.

Prezent dla bliskiej nam kobiety

Żona, dziewczyna, mama, babcia, siostra, przyjaciółka? Bez względu na to, kim jest bliska nam kobieta, podarowanie jej prezentu z jednej strony może łatwe: doskonale wiemy, czego potrzebuje, ale z drugiej kłopotliwe: z czego ucieszyłaby się najbardziej? Ukochana żona czy dziewczyna to osoba tak nam bliska, że zapewne wiemy, co lubi, znamy jej preferencje jeśli chodzi o dobór kosmetyków, perfum - wiemy, jakie ma zainteresowania, czego brakuje jej w garderobie.

Od męża czy chłopaka

Może być praktyczny, np. możemy kupić ukochanej  szkatułkę na biżuterię, blender czy zestaw filiżanek. Może być również po prostu ładny, np. możemy zdecydować się na seksowną bieliznę, biżuterię ale i związany z jej pasją, np. książkę czy karnet na zajęcia fitness. Ukochana z pewnością ucieszy się także z vouchera na dzień w SPA oraz z wysokiej klasy kosmetyków.

Od syna lub wnuczka

Mama czy babcia z pewnością uradują się z prezentu prosto od serca, np. własnoręcznie upieczonego ciasta, można im podarować coś oryginalnego ale i praktycznego, np. zestaw aromatycznych herbat czy voucher do znanej restauracji. W modzie są również prezenty praktyczne, np. kosmetyki czy modny dodatek: apaszka czy elegancka broszka.

Od brata czy przyjaciela

Doskonałym prezentem dla siostry i przyjaciółki może okazać się wszystko to, co zostało już wymienione, w zależności od aktualnych potrzeb i preferencji jubilatki. W przypadku bliskich nam kobiety raczej rezygnujemy ze słodyczy i alkoholu, kwiaty mogą być dodatkiem do prezentu, np. gdy kupimy żonie perfumy i dajemy jej symboliczną różę.

Prezent dla dalszej znajomej

Jeśli musimy podarować prezent kobiecie, którą niezbyt dobrze znamy, np. mamie narzeczonego czy nowej sąsiadce, która zaprosiła nas na urodzinową kawę, oscylujmy wokół prezentów "bezpiecznych" - dobrym rozwiązaniem będzie bukiet kwiatów lub efektowny kwiat doniczkowy, np. storczyk czy kalanchoe. W połączeniu z dobrą kawą czy bombonierką będą tworzyć zestaw idealny. Możemy również własnoręcznie upiec ciasto czy babeczki. W przypadku mało znanej nam osoby postawmy na prezenty neutralne. Ciekawym rozwiązaniem będzie wazon, komplet filiżanek czy elegancka serweta. Możemy zamówić dla niej kosz prezentowy zrezygnujmy jednak z alkoholu na rzecz dobrej kawy lub herbaty lub pozwólmy jej samej wybrać sobie prezent, np. podarowując jej voucher lub kartę podarunkową. W przypadku osób, które słabo znamy zrezygnujmy z gotówki jako prezentu, osoba obdarowywana mogłaby poczuć się niezręcznie, a i my nie wiedzielibyśmy, jaka kwota byłaby odpowiednia.

Prezent dla szefowej

Kolejna kwestia: prezent dla szefowej, np. z okazji jej urodzin (jeśli jest taka zasada w miejscu pracy) ale i z okazji jej ślubu czy odejścia na emeryturę.

Jeśli okazja jest skromniejsza, np. urodziny czy imieniny - możemy złożyć się z kolegami i koleżankami na skromniejszy prezent, np. kwiaty, dobrej jakości słodycze czy ewentualnie butelkę wytrawnego alkoholu, jeśli szefowa akurat taki lubi.

Szefowa wyszła za mąż lub została mamą? Podarujmy jej coś zgodnie z okolicznością: z okazji ślubu możemy zakupić komplet ręczników ale i nabyć kartę podarunkową do sklepu AGD, niech młodzi sami wybiorą, czego potrzebują.

Z okazji narodzin dziecka możemy podarować ciekawy gadżet, np. karuzelę do łóżeczka, komplet ubranek dla noworodka lub voucher do sklepu z akcesoriami dla niemowląt.

Jeśli z kolei szefowa obchodzi jubileusz pracy czy tez odchodzi na emeryturę, prezent powinien być jeszcze bardziej wyszukany. Dobrym rozwiązaniem jest biżuteria, np. markowy zegarek ale również skórzany dodatek, np. rękawiczki. Możemy także podarować przełożonej voucher do biura podróży czy do znanego SPA.

A co jeśli wylosowaliśmy szefową i musimy jej kupić prezent gwiazdkowy? Spokojnie, w tym wypadku sprawdzi się coś niedrogiego, oryginalnego i niekoniecznie wyszukanego. Możemy jej podarować smaczną herbatę w komplecie w filiżanką, własnoręcznie upieczone pierniczki, ciepły szalik czy też gwiazdę betlejemską: roślinę, która jednoznacznie kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia.

Prezent dla kobiety ciężarnej i młodej mamy

Pamiętajmy, że czasami przychodzi nam podarować prezent kobiecie, która znajduje się w wyjątkowym momencie swojego życia: jest w ciąży lub właśnie została mamą. Co jej wtedy podarować? Ciężarna, np. z okazji baby shower, z pewnością ucieszy się z ciekawego gadżetu dla siebie i dziecka, np. elektronicznej niani czy szumiącej maski, imitującej dźwięk podobny do odgłosów prenatalnych. Nie szalej z kupowaniem ubranek, przyszła mama z pewnością ma ich pod dostatkiem. Możesz kupić za to elegancki komplecik dla noworodka, przyda się na pierwszą wizytę u dziadków lub bilans u pediatry. Dobrym pomysłem na prezent z okazji baby shower ale i jako podarek dla młodej mamy jest tort z pampersów: dodaj do niego różne gadżety, np. grzechotki czy pluszaki. W przypadku młodej mamy dowiedz się, jakich pieluszkę używa dziecko i koniecznie przygotuj tort właśnie z takich pampersów. Ciekawym pomysłem jest także karta podarunkowa np. do sklepu z odzieżą dla ciężarnych lub a akcesoriami dla maluszków. Ciężarnej można podarować również voucher na specjalne zabiegi w SPA dla kobiet w ciąży.

Prezent dla nastolatki

Co podarować nastolatce, np. córce, siostrze czy młodej osobie z rodziny? Z jednej strony niełatwo trafić w gusta dorastających kobiet, z drugiej strony "bezpiecznych" pomysłów jest niemało. Zrezygnujmy z kwiatów i słodyczy. Jeśli lepiej znamy dziewczynę i jej gust, możemy kupić jej modny dodatek lub ulubione perfumy. Jeśli słabiej znamy nastolatkę, zdecydujmy się na prezent uniwersalny, np. balsam do ciała, karnet na bilet do kina czy ciekawy dodatek do pokoju, np. ramkę na zdjęcie. W przypadku nastolatek dobrym rozwiązaniem jest również wręczenie prezentu w formie gotówki. Można ją oczywiście oryginalne zapakować, w internecie znajdziemy wiele inspiracji.

Z pewnością z wykorzystaniem powyższych porad dawanie prezentów kobietom - czy to żonie, mamie, znajomej, ciężarnej koleżance czy szefowej, będzie jeszcze przyjemniejsze.

Komentarze