Prezenty świąteczne według znaku zodiaku

Prezenty świąteczneChoć za oknem dalej widać jesienną aurę, Boże Narodzenie zbliża się do nas wielkimi krokami. Kto jednak chociaż raz nie zostawił kupna prezentów dla bliskich na ostatnią chwilę, niechaj pierwszy rzuci kamieniem. Niektórym zakupy podarunków przychodzą łatwo, prosto i przyjemnie, nie każdemu jednak idzie to, jak po maśle. Takie osoby stoją przed nie lada ambarasem, bo zegar tyka, a czas nie zatrzyma się dla nikogo, nawet dla tych nieszczęśników.

Pamiętając znane powiedzenie, że tonący brzytwy się chwyta, astrologia wyciąga pomocną dłoń do zafrasowanych obdarowujących. Oto propozycje i sugestie na trafione gwiazdkowe prezenty dla każdego ze znaków zodiaku. Inspiracjo, otwórz się!

Baran (21.03 - 20.04)
Ach, ogniste barany! Prawdziwi ludzie sukcesu. Lubią przeć do przodu i łokciami rozpychać się w drodze do zrealizowania swoich celów, co zazwyczaj kończy się dla nich dobrze - dla tych których szturchną po drodze, czasem nieco gorzej. Lubią mocne wrażenia i adrenalinę. Spontaniczna podróż? Walizki zostaną spakowane w trymiga! Voucher na skok na bungee, lot balonem czy na gokarty powinien ucieszyć łaknącego wrażeń Barana.

Byk (21.04 - 21.05)
Byk lubi wszystko, co cieszy jego zmysły. Ten znak zodiaku uwielbia dobrze zjeść, odpowiednio zadbać o swoje ciało. Zbiera materialne luksusy, rzeczy praktyczne, ale i równocześnie cieszące oko. Byk chwyta życie i wyciska to, co w nim najlepsze, niczym soczystą cytrynę. Komfort i wygoda zapewniają im poczucie bezpieczeństwa. A Byk, który nie czuje się stabilnie i bezpiecznie, potrafi zajść innym za skórę. Luksusowe kosmetyki, musujące, pachnące kule i olejki do kąpieli, voucher na masaż lub dobre wino - takie prezenty powinny być satysfakcjonujące dla zmysłowego Byka.

Bliźnięta (22.05 - 21.06)
Bliźniak to bystry intelektualista. Myśli w jego głowie fruwają z prędkością światła, a on uwielbia żywo komunikować swoje przemyślenia reszcie świata. To prawdziwa kopalnia pomysłów - a te pomysły często są na wagę złota. Mimo swojej ponadprzeciętnej lotności umysłu (albo właśnie przez nią) bywają zmienne, cierpiące na słomiany zapał i zapominalskie. Planner o ciekawym designie, książka powiązana z tematem, na który nie mogą się nagadać - to może być odpowiedni prezent dla Bliźniaka.

Prezent świąteczny dla bliźniaka

Rak (22.06 - 22.07)
To sentymentaliści i romantycy zodiaku. Osoby spod znaku Raka cenią sobie spokój, ciepło rodzinnego ogniska, dobre jedzenie, słodycze i przytulanie. Kochają zwierzęta i to z wzajemnością. Na łonie natury czują się jak ryby w wodzie. Serca mają wielkie i zrobione ze złota, co czyni je często podatnymi na zranienie. Nie dają jednak sobie w kaszę dmuchać. Czekoladki z wysokiej klasy czekolady, miękki, ciepły koc, album z waszymi wspólnymi zdjęciami - to roztopi miękkie serce Raka.

Lew (23.07 - 22.08)
Uwaga, nadchodzi król dżungli! Lepiej nawet nie próbować pchać się przed dumnego Lwa w świetle reflektorów. To urodzone gwiazdy. Błyszczą jak diament. Nie lubią stania na uboczu i nie są typami cichych myszek. A jeśli już stoją na uboczu, to nie ze skromności - pewnie obserwują swoją upatrzoną ofiarę. Tak, to mistrzowie podrywu. Szalik podkreślający kolor ich oczu, biżuteria, perfumy - warto wziąć takie opcje prezentów pod uwagę dla tego majestatycznego znaku zodiaku.

Prezent świąteczny dla raka

Panna (23.08 - 22.09)
Panna chciałaby zbawić świat i jako urodzony pracuś jest w stanie poświęcić na to przedsięwzięcie dużo czasu. To perfekcjoniści, którzy jak żaden inni znak zodiaku mają oko do detali. Niedopracowanie nie przejdzie przed ich oczami niezauważone. Często żywo zainteresowane zdrowiem i dietą. Potrzebują pracować nad sobą, żeby czuć się spełnione i wartościowe. Planszowe gry strategiczne, rośliny doniczkowe i poradniki na temat zdrowego trybu życiu powinny zadowolić wymagającą Pannę.

Waga (23.09 - 23.10)
Jak nikt dostrzegają i cenią otaczające je piękno oraz sztukę, kochają życie w harmonii i w uporządkowanym otoczeniu. Nie szukają zwady, lubią zadowalać ludzi i często zrobią wszystko, żeby wywinąć się spod widma nadchodzącego konfliktu. Lubią najpierw pomyśleć, a dopiero potem zadziałać, co może trwać długo, bo są bardzo niezdecydowane. Wolą unikać pochopnych decyzji, choć nie zawsze im się to udaje. Gustowna koszula, bilet na koncert ulubionego artysty lub ładnie oprawiony obraz mogą przyciągnąć ich łaknącą efektywności uwagę.

Skorpion (24.10 - 22.11)
Emocjonalne, skryte, trochę mroczne i zdystansowane. Ciężko przejrzeć, o czym myśli Skorpion. Te osoby nie otwierają się tak łatwo, ale kiedy już to robią, uruchamiają rollercoaster z całą plejadą intensywnych emocji. Kochają tak mocno, jak i nienawidzą, mają bogate życie wewnętrzne, do którego mało kto, o ile w ogóle ktokolwiek, ma dostęp. Książka poruszająca tematy tabu, elegancka bielizna, naszyjnik z naturalnym kamieniem, to dobre pomysły na prezent gwiazdkowy dla Skorpiona.

Strzelec (23.11 - 21.12)
Łowcy przygód, fani podróży, ludzie kochający wolność i nieoddający jej bez walki. Nudna, szara rutyna? Na pewno nie w wesołym życiu Strzelca! Optymiści, podchodzący z entuzjazmem do nowych znajomości i wrażeń, trochę "duże dzieci" zodiaku. Ciężko o stagnację w ich towarzystwie. W prezencie dla Strzelca kluczowy powinien być element zaskoczenia. Dostarcz mu nowego bodźca! Może nowy instrument, z którym nigdy nie miał do czynienia, fasolki wszystkich smaków, symulator jazdy ciągnikiem? Puść wodze fantazji!

Koziorożec (22.12 - 20.01)
Zodiakalna Koza lubi to, co praktyczne. Nie lubi błądzenia z głową w chmurach i myślenia o niebieskich migdałach. Liczy się to, co tu i teraz, co sensowne, a jeśli przynosi zysk, to już w ogóle, niebo w gębie. To, co sobie zaplanują, to z pewnością koniec końców osiągną. Nie marnują swojego cennego czasu. Wyraźnie rozróżniają rzeczy ważne i nieważne, i na te drugie nie poświęcają swojej uwagi. Koziorożca ucieszy prezent praktyczny i ułatwiający jego zapracowane życie. Robot kuchenny, niezawodny budzik, książka o zarządzaniu czasem - takie prezenty wniosą w jego życie kolejną dawkę pożyteczności.

Wodnik (21.01 - 19.02)
Wodnik to wizjoner. Lubi nowości, zmiany, ulepszanie tego, co już nie służy dobrze i jest przestarzałe. Idą z duchem czasu, często interesują się nowinkami technicznymi, a w swoim życiu dążą do pełnej niezależności. To wolne duchy, którym nie można zabierać przestrzeni. Wodnik szybko się udusi w otoczeniu zbyt sztywno wytyczanych granic. Prezent dla Wodnika powinien być czymś nowym i ciekawym, poszerzającym horyzonty. Wodniki często mają oryginalne, wykraczające poza schematy zainteresowania, dobrze jest więc je znać, żeby wstrzelić się w coś, co je faktycznie zainteresuje. Uniwersalnym pomysłem może być kreatywny zestaw do DIY, bezprzewodowe słuchawki, komputerowe akcesoria.

Ryby (20.02 - 20.03)
Artyści, wrażliwcy, stare dusze o bezgranicznej wyobraźni. Ryby często są oderwane od rzeczywistości, mają swój świat, który jest rządzony przez ich dzikie emocje. Czują nie tylko sercem, czują całym sobą. Delikatne, chwiejne, narażone na graniczne stany emocjonalne. Ich uczucia potrafią targać nimi na wszystkie strony. Czyni to je również empatycznymi, otwartymi na ludzi i ich problemy, osobami z sercem na ramieniu. Tomik wierszy, zapachowe świece, książka z dziedziny psychologii - taki pomysł na prezent gwiazdkowy może być dla Ryby strzałem w dziesiątkę.

Komentarze