Profesjonalne i nowoczesne biuro rachunkowe

Praca

Usługi księgoweBiuro rachunkowe kojarzy się nam z firmą, zajmującą się obsługą księgową przedsiębiorstw i innych podmiotów gospodarczych, w tym przedsiębiorców, prowadzących jednoosobową działalność.

Obecnie jednak oferta biur rachunkowych znacznie się rozszerzyła. Podstawą nadal jest profesjonalna obsługa księgowa i finansowa firm, ale ponadto liczyć możemy na doradztwo, usługi kadrowo-płacowe oraz wykonywanie analiz.

Prowadzenie księgowości

Biura rachunkowe zajmują się prowadzeniem ksiąg handlowych - pełną księgowością lub księgowością uproszczoną, w oparciu o które rozlicza się firma klienta. Bez znaczenia jest to, czy przedsiębiorstwo prowadzi pełną czy uproszczoną księgowość, oferta biur rachunkowych kierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Istnieją jednak biura bardziej wyspecjalizowane, więc przed skorzystaniem z usług, warto dobrze zaznajomić się z ofertą, jaką przedstawiają.

Jeśli nie współpracujemy na stałe z biurem rachunkowym, a zauważamy błędy w swojej księgowości, można poprosić specjalistów o znalezienie i skorygowanie ich. To doskonały sposób na szybkie przywrócenie ładu w sprawach finansowych, które są tak istotne dla prawidłowego funkcjonowania i dynamicznego rozwoju przedsiębiorstwa. Ponadto, biura rachunkowe podejmują się ewidencjonowania podatków i innych tego typu należności, pomagają również w odzyskiwaniu podatków VAT, na przykład za materiały budowlane. Kolejnym sektorem proponowanych usług są prace kadrowo-płacowe.

Obsługa kadr i płac

Biurom można zlecić założenie i prowadzenie profesjonalnych akt osobowych pracowników, co pozwoli nam na gromadzenie i zarządzanie informacjami o osobach zatrudnionych w naszej firmie. Tego typu bazy danych umożliwiają prowadzenie nowoczesnej polityki kadrowej poprzez wgląd do historii zatrudnienia oraz dodatkowych osiągnięć personelu. Biura rachunkowe zajmują się także przygotowywaniem wszelkiego typu umów, zarówno tych o pracę jak i cywilnoprawnych. Specjaliści mogą również sprawdzić opracowane wcześniej umowy oraz skorygować ewentualne nieprawidłowości. W przypadku zdecydowania się na świadczenie usług płacowych, biuro rachunkowe może przygotować listy płac, gotowe do wydawania konkretnym pracownikom. Prowadzi również ewidencjonowanie czasu pracy, rejestr badań lekarskich czy obowiązkowych szkoleń osób zatrudnionych.

Usługi finansowe i doradcze

Taka rozbudowana oferta zostaje dodatkowo wzbogacona o usługi finansowe, wykonywania analiz oraz profesjonalne doradztwo. Biuro rachunkowe podejmuje się bowiem wykonywania bilansów, tworzenia raportów, a nawet prognoz, związanych z sytuacją danego przedsiębiorstwa w przyszłości. To doskonała okazja do zlecenia wykonania profesjonalnych analiz finansowych zarówno na potrzeby własne jak i instytucji zewnętrznych. Znakomitą wiadomością dla wielu firm jest fakt, że biuro rachunkowe podejmuje się również tworzenia biznesplanów oraz pisania wniosków o udzielenie kredytu.

Możliwe jest przestudiowanie takiego dokumentu ze specjalistami z biura i próba ewentualnego wynegocjowania korzystniejszych warunków. Z kolei usługi z zakresu doradztwa obejmują udzielanie porad dotyczących pozyskiwania kapitału, bieżącej działalności firmy jak i inwestowania posiadanych już środków. Rozbudowana oferta współczesnych biur rachunkowych odpowiada wymaganiom współczesnych odbiorców, oczekujących kompleksowej obsługi i wysokiej jakości proponowanych usług.

www.mojaksiegowa.net

Komentarze

Agata
Biuro rachunkowe zawsze mi się kojarzyło z bardzo poważnym, cichym miejscem gdzie każdy w ciszy i ogromnym skupieniu, liczy słupki. Jednak przekonałam się, że to tylko stereotyp. Nawiązałam współpracę z tą firmą bookkeeping in poland i serdecznie polecam ich działalność. Fachowość, indywidualne podejście do klienta i do tego ogromna pasja do wykonywanych zadań. Pozdrawiam serdecznie!