Przedłużanie włosów - popularne metody, cena

Przedłużanie włosówZabieg przedłużania włosów jest bardzo kuszącą perspektywą dla posiadaczek krótkich włosów, którym zamarzyły się właśnie długie włosy i nie chcą długo czekać, tym bardziej, że metod przedłużania włosów jest wiele. Można zatem dobrać i dopasować technikę doczepiania pasemek do rodzaju i kondycji włosów naturalnych. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny. Cena przedłużania włosów jest uzależniona od ilości doczepionych włosów, techniki i długości pasemek.

Najpopularniejsze metody przedłużania włosów

Tape-on, czyli metoda kanapkowa - przedłużanie włosów tą metodą polega na doczepianiu tuż przy skórze głowy taśmy sylikonowej, na której zamocowane są włosy. Każda kolejna taśma jest mocowana pomiędzy prawdziwymi włosami, dzięki czemu fryzura wygląda bardzo naturalnie. Zdaniem ekspertów z dziedziny fryzjerstwa doczepianie włosów metodą tape-on jest całkowicie bezpieczne dla naturalnych włosów, nie obciąża ich i nie łamie. Panie, które wypróbowały tą technikę przedłużania włosów, a wśród nich Natalia Siwiec twierdzą, że doczepione pasma nie powodują żadnego dyskomfortu i trudno je odróżnić od naturalnych włosów.

Naturalne włosy tape-on

Włosy przedłużone metodą kanapkową są wyjątkowo odporne na wszelkiego rodzaju zabiegi stylizacji włosów. Można więc je modelować, kręcić i farbować jak w przypadku naturalnych włosów. Minusem jest konieczność regularnych wizyt u fryzjera co 4-6 tygodni, w zależności od tempa wzrostu włosa. Kiedy naturalne włosy podrosną fryzjer podciąga sylikonowe taśmy wyżej, tak by znów znajdowały się jak najbliżej skóry głowy. Plusem tej metody jest możliwość wielokrotnego wykorzystania tych samych taśm z włosami, nawet do 5 razy.

Ogólnie przyjętą normą jest 3 krotne podciąganie tych samych włosów, jednak część gabinetów fryzjerskich oferuje pięciokrotne wykorzystanie raz kupionych włosów. Maksymalna długość doczepianych włosów techniką kanapkową to nawet 50-60 cm, a minimalna 25 cm. Obecnie to jedna z najpopularniejszych metod przedłużania włosów, choć nie jedyna, dlatego przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z innymi technikami.

Tissage - wybierając tą metodę musicie się przygotować na długi zabieg składający się dwóch etapów:

  • I etap - zaplatanie afro warkoczyków tuż przy skórze głowy, na których będą mocowane pasma włosów.
  • II etap - doczepianie włosów, a właściwie przyszywanie do wcześniej zaplecionych warkoczyków.

Przedłużanie techniką tessage wykonuje się jedynie na bardzo zdrowych, mocnych włosach europejskich, ale tylko punktowo. Odradza się natomiast stosowania jej na włosach słowiańskich. Tessage powstała  z myślą o mocnych włosach afrykańskich, które są bardziej odporne na łamanie, kruszenie  i wypadanie, a jedyną metoda skutecznego zapanowania nad afro fryzurą jest zaplecenie w drobne warkocze. Ze względów higienicznych doszyte włosy należy usuwać co 4-6 tygodni. Wadą tego sposobu przedłużania włosów jest możliwość przecięcia lub zerwania nici mocującej i utrata całego pasma. Fryzjerzy zalecają więc ostrożność podczas domowych zabiegów stylizacji włosów, unikania ostrych spinek i grzebieni.

Microrings - przedłużanie włosów tą metodą polega na doczepianiu zaciskanych obrączek z kosmykami. Włosy są montowane na naturalnych - obrączki (ringi) są w kolorze włosów, są zatem niewidoczne. Opinie fachowców co do szkodliwości tej metody są podzielone. Jedni twierdzą, że obciąża i niszczy naturalne włosy, inni kategorycznie tej opinii zaprzeczają. Prawda pewnie leży gdzieś pośrodku.

Tulejkowa - zwana również metodą tulejki, polegająca na zaciskaniu kosmyków za pomocą tulejki na naturalnych włosach. W ten sposób doczepiane włosy wyglądają naturalnie, jednak niektóre kobiety twierdzą, że mocowanie na naturalnych pasemkach powoduje niewielki dyskomfort. Ponadto metoda ta może obciążać i prowadzić do osłabienia naturalnych włosów. Metoda termokurczliwych tulejek (odmiana metody tulejkowej) - polega na doczepianiu kosmyków, mocowanych na naturalnych włosach za pomocą termokurczliwych tulejek.

Clip-in - do przedłużania włosów tą metodą wykorzystuje się specjalne taśmy z klipsami doczepiane do naturalnych włosów.

Keratynowa - ta metoda przedłużania włosów znacznie różni od wszystkich opisanych powyżej i polega na zgrzewaniu włosów substancją keratynową.

Ultradźwiękowa - fryzjer za pomocą ultradźwięków rozpuszcza keratynę w celu doczepienia sztucznyc

Metoda japońska - to specjalna technika wplatania sztucznych włosów w naturalne. Wymaga dobrego przeszkolenia i wprawnej ręki fryzjera.

Metoda brazylijska - bardzo zbliżona do japońskiej, również polega na wplataniu włosów w naturalne, jednak nieco w inny sposób niż w technice japońskiej.

Przedłużanie włosów stało się niemalże tak popularne jak manicure hybrydowy, czy zagęszczanie rzęs. Wynika najczęściej z potrzeby chwili i jest kołem ratunkowym dla kobiet zapuszczających włosy lub ... pokutujących za błędy fryzjerki. Obecnie większość szanujących się zakładów fryzjerskich ma w ofercie przynajmniej jedną metodę przedłużania włosów.

Cena przedłużania włosów

Ceny zabiegu są bardzo zróżnicowane i uzależnione od popularności i rangi salonu fryzjerskiego, ilości i długości doczepianych pasm oraz stosowanej techniki. Na przykład dla metody tape-on ceny wahają się od 150 do 400zł.

Większość pań decyduje się na zabieg przedłużania włosów u sprawdzonych i poleconych fryzjerek. W ciągu ostatnich kilku miesięcy obserwujemy nową tendencję. Mieszkanki centralnej i wschodniej Polski coraz częściej korzystają z salonów piękności na Ukrainie, gdzie ceny są  znacznie niższe. Tam w cenie jednego zabiegu można wykonać kilka: przedłużyć włosy, zagęścić rzęsy i wykonać makijaż permanentny. Salony piękności zza wschodniej granicy zabiegając o klientki z Polski wciąż rozszerzają wachlarz usług podążając na najnowszymi trendami.

Komentarze