Przedpokój w stylu industrialnym - jak urządzić?

Przedpokój w stylu industrialnymStyl industrialny w wyposażeniu wnętrz jest ceniony na całym świecie. Charakteryzuje się surowym i pozornie niewykończonym wyglądem, bazuje na połączeniu surowych powierzchni z szorstkimi materiałami. Zaaranżowanie przedpokoju w estetyce industrialnej nie jest łatwą sprawą, ponieważ zazwyczaj jest to niewielkie pomieszczenie, gdzie istotny jest każdy centymetr, dlatego potrzeby estetyczne często przegrywają z funkcjonalnymi. Przy odrobinie wyobraźni i konsekwencji przedpokój może być jednocześnie stylowy i wygodny.

Styl industrialny - zastosowanie kolorów i form

Najlepiej styl industrialny oddają ściany wykonane z autentycznej cegły rozbiórkowej, dobrze prezentuje się także drewno, najlepiej w naturalnych barwach. Inne kolory, które można zastosować, powinny przywodzić na myśl stare wnętrza przemysłowe, czyli szary, czarny, biały, a nawet granat. Ramy okienne w fabrykach malowane były na kolor czarny, ale można też zastosować ostre barwy, np. żółty, który był barwą ostrzegającą przed niebezpieczeństwem we wnętrzach przemysłowych. Wiszące lampy nad stołami fabrycznymi malowano w kolorze zgaszonej zieleni, dlatego ten kolor również dobrze odnajduje się w industrialnej przestrzeni. Podłoga w przedpokoju także powinna nawiązywać do przemysłowych posadzek, mogą to być panele imitujące drewno, polerowany albo surowy beton lub płytki imitujące beton. W takim przedpokoju sprawdzą się również odsłonięte elementy konstrukcyjne ściany, stalowe albo drewniane belki. Zdecydowany charakter kolorów w przedpokoju zaaranżowanym w stylu loftowym może mieć nieco ponury wydźwięk, jeśli nie zadbamy o odpowiednią ilość światła słonecznego.

Przedpokój w stylu industrialnym

Przedpokój w stylu industrialnym - meble loftowe

Styl industrialny to przede wszystkim przestrzeń, gdzie funkcjonalność łączy się z minimalizmem, a przedpokój jest miejscem, gdzie koniecznie muszą znaleźć się takie meble, które:

  • umożliwiają zawieszenie kurtki płaszcza albo mokrego parasola,
  • pozwalają na zostawienie lub schowanie obuwia zewnętrznego,
  • są oparciem i można na nich usiąść w trakcie zakładania, bądź zdejmowania butów.

Najlepszym rozwiązaniem będą minimalistyczne meble wykonane z naturalnego drewna i pozbawione ozdób, są to charakterystyczne cechy mebli wykonanych w stylu industrialnym https://strongtree.pl/meble-industrialne-do-przedpokoju. Optymalnie wpisują się w taką estetykę siedziska i szafki na buty wykonane z drewna lub innych elementów pochodzących z recyklingu. Dobrze komponują się ze ścianą wykonaną z cegły oraz kiedy ich tłem jest szorstki tynk. Do przedpokoju w stylistyce industrialnej można zastosować loftowe meble, ich surowe, proste formy oraz minimalistyczna paleta kolorów doskonale pasują do tego stylu.

Przedpokój w stylu industrialnym

W surową stylistykę przedpokoju industrialnego dobrze wpisują się lustra o prostych formach, cienkich ramach albo zupełnie bez ramy. Ramy wykonane są zazwyczaj z zimnych materiałów, takich jak lakierowana na czarno stal. Ciekawym rozwiązaniem mogą być lustra industrialne o nietypowych kształtach, mogą to być wąskie i bardzo długie modele, zawieszone na ścianie zajmują sporą jej część. Taki kształt luster oddaje charakter przestrzeni industrialnej i jednocześnie znacznie powiększa optycznie przestrzeń.

Industrialne dodatki do przedpokoju

W holu lub przedpokoju urządzonym zgodnie z zasadami stylu industrialnego nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, może to być metalowa listwa z reflektorami, przemysłowe lampy wiszące albo zwykłe żarówki zawieszone na długich kablach. W niewielkim przedpokoju lepiej wygląda jedno źródło światła albo kilka reflektorów, które można ukierunkować i regulować źródło światła. Do ściany wykonanej z cegieł pasują metalowe, proste zegary albo obrazy. Na targu staroci można znaleźć fragment starych urządzeń, czy też instrukcję obsługi jakichś przyrządów. Na ścianie dobrze będzie prezentować się również metalowy wieszak albo industrialna lampa podłogowa retro. Wybierając dodatki do przedpokoju, trzeba pamiętać, że:

  • nie powinny one zajmować dużo miejsca,
  • każdy z nich powinien spełniać jakąś funkcję praktyczną.

Jeśli są one odpowiednio dobrane, to właśnie dzięki nim przedpokój w stylu industrialnym stanie się nieprzeciętny.

Komentarze