Regulacja i malowanie brwi

Jak regulować brwiNa brwi nikt nie zwraca uwagi, podkreślę je jedynie kredką i gotowe - otóż nie! Choć wiele z nas pomija brwi podczas wykonywania codziennego makijażu, powinnyśmy poświecić im nieco więcej czasu, aby prezentowały się doskonale i pasowały do naszego kształtu twarzy. Jak odpowiednio wyregulować brwi? Poniżej kilka ciekawych i praktycznych porad.

Brwi to element twarzy, który nierzadko bywa pomijany przez kobiety podczas wykonywania makijażu. Malujemy oczy, tuszujemy rzęsy i… brwi zostawiamy w spokoju. Dlaczego? Wiele z nas po prostu nie wie jak prawidłowo je regulować. Warto jednak wiedzieć co i jak zrobić, aby brwi prezentowały się doskonale i były zadbane.

Brwi zwykle są w kolorze naszych włosów lub lekko ciemniejsze. Podkreślają urodę naszych oczu i wydobywają głębię spojrzenia ale niezbędne jest ich odpowiednie wymodelowanie. Zarośnięte i zaniedbane brwi zasłaniają bowiem oko, sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną lub… groźną! A przecież nie taki efekt chcemy osiągnąć, prawda?

Na początek: ustalimy kształt brwi

Zanim przystąpisz do regulowania, niezmiernie istotne jest ustalenie, jaki kształt powinny mieć Twoje brwi, aby jak najlepiej podkreśliły kształt Twojej twarzy. Aby tego dokonać, skorzystaj z prostej i sprawdzonej metody trzech linii. Najpierw przyłóż kredkę pionowo do nosa, tam gdzie przetnie się z brwiami powinien znajdować się ich początek. Później przyłóż ją ukośnie tak, aby przechodziła przez źrenicę: w ten sposób wyznaczysz najwyższy punkt swoich brwi. Na koniec odchyl kredkę tak, by przechodziła obok zewnętrznego kącika: tutaj będzie koniec linii brwi. Zasada mówi, że około 2/3 brwi powinno kierować się nieco w górę od wewnętrznego kącika do najwyższego punktu i 1/3 do dołu, ku zewnętrznemu kącikowi.

Regulacja brwi - 3 linie

Nie bez znaczenia jest tutaj kształt twarzy:

  • dla twarzy okrągłej doskonałym wyborem będą długie, cienkie, lekko skierowane w odpowiednim momencie ku górze brwi: nadadzą lekkości buzi i wyrównają jej proporcje;
  • twarz trójkątna najlepiej będzie prezentowała się z brwiami cienkimi, z wyraźnym łukiem;
  • najlepszym rozwiązaniem dla twarzy kwadratowej i prostokątnej będą brwi z łagodnym łukiem, wydłużone ale i grubsze, ponieważ zbyt cienkie sprawią, że twarz wyda się surowa;
  • twarz owalna najlepiej zaprezentuje się z brwiami o naturalnym kształcie, niezbyt cienkimi.

Jak wybrać pęsetę do brwi?

Sam kształt to nie wszystko. Teraz bowiem przychodzie pora na wybór idealnej pęsety do depilacji brwi. Osoby ze skłonnościami do podrażnień i alergii powinny wybierać pęsety ze stali nierdzewnej, bez zawartości niklu i innych alergenów. Dla szybszego i łatwiejszego wyrywania włosków, zainwestujmy w ścięte pęsetki, unikajmy zaś tych okrągło zakończonych, gdyż jeśli nie mamy wprawy w modelowaniu brwi mogą je ścinać zamiast wyrywać i powodować podrażnienia oraz wrastanie włosków.

Regulowanie brwi krok po kroku

Skoro wiemy już, jaki kształt i linię będą miały nasze brwi, pora dowiedzieć się, jak odpowiednio je wymodelować, aby prezentowały się idealnie. Zasada jest prosto: musimy wydepilować wszystkie włoski poza wyznaczoną wyżej linią. Aby było nam łatwiej, warto zaznaczyć linię brwi kredką: wiemy wtedy, jakich włosków musimy się pozbyć. Jeśli zaplanowałaś regulowanie brwi w domowym zaciszu, pamiętaj by wybrać odpowiedni moment, najlepiej wykonać ten zabieg po kąpieli, gdy brwi są delikatniejsze. Skóra powinna być dokładnie oczyszczona. Przed pierwszą depilacją warto schłodzić brwi lodem owiniętym w chusteczkę, aby złagodzić ból ale i zmniejszyć późniejsze zaczerwienienie. Zapewnijmy sobie również dobre oświetlenie, na przykład użyjmy dodatkowej lampki oraz lusterka powiększającego.

Przystępujemy do wyrywania włosków: chwytamy pęsetkę i depilujemy tylko te, które rosną poza wyznaczonym kształtem brwi, wyrywamy je wraz z cebulkami, łapiąc "od dołu", zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Wyrywajmy włoskie szybkim, zdecydowanym ruchem, trzymając pęsetkę pewnie w dłoni. Włoski mogą odrosnąć ale będą słabsze, a ich wyrywanie będzie później o wiele łatwiejsze. Po zabiegu brwi można posmarować delikatną maścią lub obłożyć lodem, zawiniętym w chusteczkę.

A co jeśli nie chcę sama regulować brwi? Oczywiście zabieg możesz wykonać w gabinecie kosmetycznym.

Makijaż brwi: jak malować brwi, by doskonale się prezentowały?

Twoje brwi są już idealnie wymodelowane? Świetnie, teraz przychodzi czas na ich profesjonalny makijaż, który możemy wykonać we własnej łazience. Pamiętajmy jednak o kilku, ważnych zasadach:

  • przed wykonaniem makijażu dokładnie wyczesz swoje wymodelowane brwi, przygładź je palcem, aby wyglądały naturalnie;
  • kredka do brwi powinna być w kolorze zbliżonym do brwi lub jaśniejszym, aby pomalowane nią brwi nie wyglądały karykaturalnie;
  • używaj kredek nietłustych, gdyż drobinki kosmetyku mogą osiadać na brwiach i efekt będzie mało estetyczny;
  • jeśli decydujesz się na malowanie brwi cieniem, korzystaj z cienkich pędzelków o sztywnym włosiu: będą bardziej precyzyjne i cień nie rozmaże się;
  • jeśli chcesz, aby Twoje brwi były gęste i zdrowe, nakładaj na nie specjalne odżywki i dobrze rozczesuj.

Makijaż brwi kredką nie jest trudny. Wystarczy dokładnie okryć kredką prześwity w kolorycie brwi, można również delikatnie podkreślić łuk. Pod żadnym pozorem nie obrysowuj brwi jak ust! Efekt będzie nienaturalny. Brwi można malować również cieniem: tu wybierajmy ostro zakończony pędzelek, na koniec przeczeszmy brwi szczoteczką, aby wyrównać ich koloryt.

Jak widać to dość proste - a więc do dzieła, ustal kształt brwi, wybierz odpowiednia pęsetkę, wydepiluj, pomaluj. Spraw, by Twoje brwi były ozdobą twarzy oraz nadawały jej charakteru.

Komentarze