Robisz zakupy w USA? Kurs dolara na społecznościowej giełdzie wymiany walut pozwoli Ci zaoszczędzić

Zakupy w walucie obcejPrzymierzasz się właśnie do zakupów w zagranicznym sklepie internetowym, który zachęca Cię do nabycia produktów w promocyjnych cenach? Niestety jedyną akceptowaną walutą są dolary, a Ty posiadasz na swoim koncie w banku tylko złotówki? Nie musisz ponosić wysokich kosztów automatycznego przewalutowania.

Wystarczy, że wcześniej zamienisz walutę za pośrednictwem internetowej giełdy walutowej. Zyskasz w ten sposób nawet około 8% w porównaniu do wymiany w banku lub tradycyjnym kantorze. Dzięki temu zakupy w amerykańskim sklepie zapewnią Ci jeszcze wyższe oszczędności.

Wymieniaj walutę po dowolnych kursach

Do tej pory byłeś przyzwyczajony do tego, że instytucja świadcząca usługę wymiany walut narzucała ci sztywny kurs? Uwzględniał on naliczaną marżę, w związku z czym oferta sprzedaży i zakupu tej samej waluty różniły się pomiędzy sobą. Nie musisz na szczęście już dłużej godzić się na to, aby kantory lub banki zarabiały twoim kosztem. Spread nie będzie cię więcej dotyczył, odkąd zaczniesz wymieniać walutę za pośrednictwem internetowej giełdy społecznościowej. W tym przypadku jedynie od samych jej uczestników zależy, po jakich kursach zawierają transakcje. Dlatego nie będziesz miał problemów ze znalezieniem zdecydowanie korzystniejszej oferty względem średnich notowań rynkowych.

Ile kosztuje wymiana waluty w internecie?

Giełdy społecznościowe online zarabiają na niewielkiej prowizji, której wysokość nie przekracza 1% od kwoty zawartej transakcji. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę za pośrednictwem serwisu Walutomat, wtedy wyniesie ona maksymalnie 0,2%. Jest to najdłużej działająca w naszym kraju giełda internetowa, która począwszy od 2009 roku zgromadziła już ponad 260 tysięcy użytkowników. Nie zapłacisz ani grosza za wypłatę wymienionej waluty na rachunek walutowy w banku, z którym współpracuje Walutomat. Czas realizacji przelewu wyniesie od 1 do maksymalnie 3 dni roboczych.

Jakich kursów dolara można się spodziewać?

Chciałbyś dowiedzieć się, po jakich kursach zawierają transakcje użytkownicy Walutomatu? Teraz masz taką możliwość, odwiedzając stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/usd-pln/. Na liniowym wykresie zobaczysz zarówno archiwalne kursy sprzedaży, jak i zakupu dolarów amerykańskich. To od ciebie samego zależy, z jakiego przedziału czasowego zostaną zaprezentowane dane. Zdołasz zarazem porównać je względem średnich notowań waluty USD na świecie.

Na wskazanej wyżej stronie znajdziesz również aktualne oferty uczestników giełdy. Są one zawsze aktualne, gdyż system automatycznie odświeża je wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Możesz od razu przejść do zakupu waluty, klikając w przycisk „Kup USD”. Zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się w serwisie, aktywowanie konta, a następnie zasilenie wirtualnej portmonetki wybraną kwotą pieniędzy. Zdołasz wpłacić złotówki z przeznaczeniem na wymianę bez dodatkowej opłaty – nie ma przy tym znaczenia, w jakim banku posiadasz konto osobiste. System automatycznie dobierze dla ciebie najkorzystniejszą ofertę zakupu dolarów, na podstawie kursów zaproponowanych przez użytkowników. Nie musisz zatem tracić swojego cennego czasu na poszukiwanie najlepszej propozycji.

Ocena: 5.0