Rodzaje eyelinerów - który z nich wybrać?

EyelinerKreski stworzone przy pomocy eyelinera pięknie podkreślą oczy i nadadzą spojrzeniu tajemniczości. Dzięki nim staniemy się bardziej uwodzicielskie i zmysłowe. Stworzenie idealnego makijażu bywa jednak kłopotliwe - pojawiają się trudności w aplikacji kosmetyku albo w wydobyciu go z opakowania. Jaki typ eyelinera wybrać, by rysowanie kresek stało się dziecinnie łatwe?

Eyeliner żelowy w słoiczku

Jest on niezwykle trwały i wydajny. Dołącza się do niego niewielki pędzelek pozwalający na efektowne rozcieranie kresek. Zróżnicowane rozmiary pędzelków sprawią, że stworzysz linie o dowolnej grubości i nawet najbardziej fantazyjnym kształcie. Eyelinerów w słoiczku nie poleca się kobietom niewprawionym w sztuce malowania oczu. Rysowanie kresek wymaga dużej precyzji, dlatego że ciężko poprawić ewentualne nierówności. W dodatku bardzo szybko wysycha na powiece, dlatego jego zmycie wiąże się ze zwiększonym wysiłkiem. Eyelinery w żelu mają gęstszą konsystencję przez co niekiedy kruszą się w kąciku powieki.

Eyeliner-flamaster

To doskonała propozycja dla początkujących. Dzięki wygodnemu pisakowi aplikacja staje się bardzo prosta - kreskę można namalować nawet jednym pociągnięciem. W dodatku cechuje go trwałość - czasem trzeba nieźle się natrudzić, aby zmyć makijaż. Tego typu kosmetykiem dokładnie uzupełnisz niedociągnięcia na linii rzęs. Do wad eyelinerów flamastrów należy to, że szybko wysychają i łatwo tracą kolor.

Eyeliner w kałamarzu z gąbką

Trwały, wydajny, o głębokim kolorze - taki właśnie jest eyeliner w kałamarzu. Tusz nie wysycha i nie traci pigmentu. Gąbeczka ułatwia nakładanie kosmetyku. Po pewnym czasie zaczyna się jednak strzępić, co może wydać się nieco kłopotliwe.

Eyeliner z pędzelkiem

Elastyczny pędzelek gwarantuje wygodną aplikację. Dzięki niemu w prosty sposób wykona między innymi makijaż wymagający precyzji. Nie poleca się go osobom nieposiadającym doświadczenia w malowaniu kresek, a sam pędzelek przy dłuższym stosowaniu rozdwaja się i maleje.

Eyeliner w sztyfcie

Nakłada się go bardzo prosto. Sztyft wykręca się według potrzeb, jednak nie ściera się on tak jak w przypadku zwykłych kredek do oczu. Kolor kresek odbiega jednak od głębokiej czerni. W dodatku cechuje go niski stopień trwałości. Eyeliner w sztyfcie to typ miękki - świetny do rozcierania, tworzenia efektu smokey eye i pogrubiania linii. Daje ciekawy, grunge'owy efekt, ale nie uda się nim narysować cienkiej, delikatnej kreski.

Każdy rodzaj eyelinera ma swoje wady i zalety. O tym, jaki typ kosmetyku powinnyśmy wybrać decydują nasze potrzeby, preferencje oraz doświadczenie w wykonywaniu kresek na powiekach. Warto zwracać uwagę na trwałość i wydajność, wygodę aplikacji oraz barwę tuszu. Jeśli zależy Ci na tym, by makijaż przez długi czas utrzymywał się na powiekach, wybierz wodoodporny eyeliner. Przetrwa on deszcz, trening na basenie, a nawet łzy wzruszenia.

Autor: www.modny-blog.pl.

Komentarze