Rodzaje lamp, które można zamontować w łazience

Oświetlenie do łazienkiW tym artykule chcemy udowodnić tobie, że oświetlenie łazienkowe to nie tylko minimalistyczne plafony i zamontowane przy lustrze kinkiety. Tak naprawdę, istnieje wiele możliwości by oryginalnie zaaranżować i doskonale oświetlić małe wnętrze. Zależnie od stylu, w którym została urządzona przestrzeń, możemy zamontować lampę wiszącą, minimalistyczne oczka sufitowe, funkcjonalne lampy szynowe, a nawet średniej wielkości żyrandol, o ile spełniają one odpowiednie wymagania techniczne.

Oświetlenie łazienki najczęściej jest ograniczone niedużym metrażem wnętrza. Z tego powodu wybór konsumentów najczęściej pada na uniwersalne lampy sufitowe. Ich zaletą jest mały rozmiar, mimo to potrafią one równomiernie oświetlić całe pomieszczenie. Drugim faworytem w oświetleniu łazienki są kinkiety. Służą one do oświetlenia lustra, które często nie jest wyposażone w jakiekolwiek doświetlenie. Dodatkowe światło w łazience posłuży do robienia perfekcyjnego makijażu i ułatwi czynności pielęgnacyjne oraz upiększające.

Plafony sufitowe do głównego oświetlenia. Jak już pisaliśmy, plafon dumnie znajduje się na pierwszym miejscu wśród najczęściej kupowanych lamp łazienkowych. Jest on wybierany do łazienek z kilku praktycznych powodów. Przede wszystkim taka lampa nie zajmuje dużo miejsca na suficie, więc idealnie dopasuje do niskich wnętrz i skośnych sufitów. Kolejną zaletą lamp sufitowych jest praktyczny design i łatwa pielęgnacja. Pod zamknięty klosz nie dostaje się kurz, więc wystarczy przetrzeć zewnętrzną część lampy ścierką i mieć sprzątanie z głowy. Warto też zaznaczyć, że na rynku oświetleniowym znajdziesz plafony zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych przestrzeni. Ale to nie wszystko. Szeroka oferta lamp sufitowych nalicza modele o różnych kolorach i kształtach, znajdziesz tu płaskie, wypukłe, okrągłe oraz kanciaste lampy. Wszystko, by zadowolić najbardziej wymagające osoby.

Oświetlenie do łazienki

Zobacz: Lampy do łazienki znajdziesz na Ardant.pl

Kinkiety do oświetlenia lustra. Oświetlenie lustra jest niezbędne przy wykonaniu codziennej toalety. Kinkiety można montować nad lustrem, po bokach oraz zamontować pojedynczy kinkiet po prawej lub lewej stronie od tafli szkła. Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać i jak dużo światła potrzebujesz. Przy lustrze najlepiej się sprawdzają lampy ścienne o mlecznych kloszach, które równomiernie rozprowadzają światło i nie rażą wzroku. Możesz je zamontować na wysokości oczu po obu stronach lustra. Jeżeli jednak masz szerokie lustro, postaw na oświetlenie szkła od góry i wybierz podłużny kinkiet.

Oczka sufitowe. Oczka sufitowe to najlepszy pomysł na oświetlenie nowoczesnej lub minimalistycznie urządzonej łazienki. Można je montować w dowolnej kombinacji i dowolnej ilości. Dzięki temu można wzmocnić natężenie światła oraz oświetlić wszystkie funkcjonalne strefy w łazience. By móc skierować źródło światła w odpowiednim kierunku, wybierz oczko sufitowe z możliwością regulowania kąta nachylenia klosza.

Żyrandol. Eleganckie oświetlenie, które potrafi całkowicie odmienić wnętrze łazienki. Taka lampa dopasuje do większości aranżacji, nie tylko klasycznych, ale też nowoczesnych. Dzięki takiemu detalowi, wykonując najprostsze zabiegi pielęgnacyjne, będziesz czuła się jako królewna. Efektowny kryształowy żyrandol nie tylko rozjaśni przestrzeń, ale też wprowadzi wyjątkowy klimat do wnętrza. Przy wyborze takiej lampy warto jednak sprawdzić możliwości pomieszczenia i zrezygnować z większej lampy w małometrażowych łazienkach.

Oświetlenie do łazienki

Lampy szynowe. Minimalistyczne i niezwykle funkcjonalne modele, które odnajdą się w przestronnych łazienkach o podłużnym kształcie. Zdecydowaną zaletą takiego rodzaju lamp jest oświetlenie całego wnętrza oraz możliwość regulacji kąta nachylenia światła. Jedna lampa, a wiele możliwości. Jeżeli jesteś zwolennikiem wieczornych kąpieli, wybierz lampę ze zintegrowanym ściemniaczem, który pozwoli stworzyć odpowiedni do relaksu klimat.

Lampy wiszące. Rzadko używane do takiego rodzaju wnętrz lampy o niezwykłym potencjale. Zawieszone po obu stronach lustra stworzą ciekawy efekt aranżacyjny, nadając wnętrzu oryginalności. Taki pomysł odnajdzie się nie tylko w nowoczesnych, ale też skandynawskich oraz industrialnych aranżacjach.

Ocena: 5.0