Różne rodzaje baterii wannowych - charakterystyka

Baterie wannoweAranżacja łazienki wymaga dbałości o szczegóły - dotyczy to również wyboru baterii do wanny. Chociaż bateria wannowa jest niewielkim elementem, jej wygląd wpływa na ostateczny efekt, ale jeszcze ważniejszy jest jej praktyczny aspekt. Baterię można zamontować w ścianie, na wannie lub w podłodze. Jakie rodzaje baterii są dostępne? Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze?

Bateria wannowa natynkowa i podtynkowa - różnice

Najczęściej stosowanym rodzajem baterii jest bateria wannowa ścienna. Trzeba jednak mieć świadomość, że modele ścienne dzielą się na natynkowe i podtynkowe. Dużą popularnością cieszą się warianty natynkowe jednouchwytowe, które umożliwiają regulację strumienia wody oraz temperatury przy pomocy jednej dźwigni. Baterię natynkową łatwo wymienić w przypadku awarii, ponieważ mocuje się ją do wyprowadzanej ze ściany instalacji wodnej. To sprawdzone i wygodne rozwiązanie.

Bardziej estetyczne i eleganckie wykończenie łazienki zapewnia bateria wannowa podtynkowa. Jej montaż jest bardziej wymagający - baterię trzeba zainstalować przed położeniem płytek. Z tego względu w razie awarii dostęp do niej jest utrudniony. Za to jest mniej widoczna. Jej elementy są ukryte w ścianie, a na zewnątrz zostaje tylko uchwyt lub wylewka. Minimalistyczna estetyka doskonale pasuje do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Bateria podtynkowa ułatwia również utrzymanie ścian w czystości.

Bateria wannowa stojąca - co warto wiedzieć?

Jeżeli montaż baterii wannowej w ścianie nie pasuje do aranżacji łazienki lub coś stoi na przeszkodzie, aby go wykonać, wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się bateria stojąca. Zwykle montuje się ją na krawędzi wanny w specjalnych otworach. Zamiast samodzielnie przygotowywać otwory, wystarczy kupić wannę z fabrycznie zrobionymi otworami. Ciekawą propozycję stanowi bateria wannowa czarna, ale klasyczne wersje chromowane również prezentują się elegancko.

Do popularnych rozwiązań należą baterie stojące jednootworowe, ale warto rozejrzeć się za bateriami wymagającymi większej liczby otworów. Prezentują się interesująco. W nowoczesnym salonie kąpielowym doskonale sprawdzi się bateria trzyotworowa lub nawet czterootworowa. Bateria wannowa stojąca pozwala na instalację na wannie, a bateria wannowa wolnostojąca to kolejny wariant, któremu warto się przyjrzeć. Instaluje się ją bezpośrednio w podłodze obok wanny.

Bateria wolnostojąca wannowa - luksusowa opcja do salonu kąpielowego

Bogaty asortyment baterii ściennych i stojących znajdziesz na stronie Sklepmo.pl/baterie-wannowe, ale zwróć również uwagę na baterie wannowe wolnostojące. To fantastyczne rozwiązanie do przestronnych łazienek, w których można urządzić luksusowy salon kąpielowy. Baterie tego rodzaju montuje się bezpośrednio w podłodze obok wanny. Najkorzystniej prezentuje się zestawienie baterii wolnostojącej z wanną wolnostojącą. Trudno odmówić uroku dekoracyjnemu charakterowi tej baterii.

Komentarze