Sekrety właściwej pielęgnacji cery tłustej ze skłonnością do trądziku

Pielęgnacja cery tłustejPielęgnowanie skóry tłustej ze skłonnością do trądziku nie należy do łatwych. Cera pokryta sebum, nadmiernie produkowanym przez gruczoły łojowe, nieestetycznie się świeci, przez co wiele kobiet rezygnuje ze stosowania jakichkolwiek kosmetyków. To błąd! Tego typu skóra poza normalizacją wymaga także nawilżenia.

Rozpoznaj przyczynę

Tłusta skóra, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie jest wyłącznie domeną nastolatków. Może ona wystąpić także u osób dorosłych na różnych etapach życia. Czym to jest spowodowane? Tak jak u młodzieży za nadprodukcję łoju odpowiadają hormony androgenowe, tak u dojrzałych kobiet może być ona spowodowana nadmiarem progesteronu. Tłusta cera bywa także uwarunkowana genetycznie. Jeśli Twoja mama boryka się z tym problemem - Ty również obarczona jesteś takim ryzykiem.

Wzrost aktywności produkcji sebum następuje w czasie intensywnego i długotrwałego stresu, w konsekwencji zaburzenia metabolizmu oraz jako skutek innych problemów ze strony układu pokarmowego. Tłusty film na cerze można także spotkać u osób, które stosują nieprawidłowo zbilansowaną dietę z niską podażą witamin oraz palących papierosy.

Wybieraj produkty jednej serii kosmetycznej

Dużym błędem podczas pielęgnacji skóry tłustej ze skłonnością do trądziku jest stosowanie przypadkowych kosmetyków. Tymczasem warto wybierać preparaty jednej linii, aby zapewnić skórze kompleksowe wsparcie. Tylko wówczas jej normalizowanie i nawilżanie będzie efektywne. Preparaty wzajemnie się bowiem dopełniają. Stosując je razem, możesz się spodziewać lepszych efektów, niż sięgając po pojedyncze produkty lub – co gorsza – po kosmetyki różnych marek i z wielu linii.

Jedną z ciekawszych propozycji jest seria Ultra Care od CannabiGold. Na co pomaga ta linia kosmetyczna? Pozwala utrzymać skórę w dobrej kondycji, pielęgnuje ją i chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Ułatwia zachowanie jej także sprężystości. Dzięki temu możliwa jest regeneracja cery i przywrócenie jej utraconej miękkości. Wszystkie te właściwości są zasługą połączenia kannabidiolu m.in. z kwasami, witaminami, maceratami roślinnymi i probiotykami.

Zachowaj właściwą kolejność zabiegów pielęgnacyjnych

Właściwa pielęgnacja skóry tłustej ze skłonnością do trądziku wymaga regularności. Zadbaj więc o to, aby każdy rytuał piękna przeprowadzać codziennie (najlepiej wieczorem).

Zacznij od demakijażu. Zastosuj płyn micelarny. Pamiętaj jednak, by zmyć go wodą, ponieważ zbyt długi kontakt skóry z micelami pogarsza jej kondycję. Gdy usuniesz pozostałości kosmetyków kolorowych, oczyść skórę przy pomocy lekkiego żelu lub pianki, które nie będą zatykać porów. Kolejnym krokiem jest zaaplikowanie serum pielęgnacyjnego. Jego zadaniem jest zmatowienie skóry, powstrzymanie powstawania nowych niedoskonałości oraz nawilżenie. Ostatnim etapem powinno być nałożenie kremu normalizującego o lekkiej konsystencji. Pozwoli to ograniczyć nieco produkcję sebum, a także zwęzi pory i wspomoże redukcję niedoskonałości.

Komentarze