Serum czy krem? Jakie są różnice i jak je stosować?

Krem dla kobietSerum jest jednym z najchętniej wybieranych preparatów na rynku produktów kosmetycznych. Kobiety pokochały je za błyskawiczne efekty działania i status kosmetyku do zadań specjalnych. Serum często porównywane jest do kremu, ze względu na podobne funkcje oddziaływania na skórę obu preparatów.

Kiedy warto sięgnąć po serum i czym różni się ono od tradycyjnego kremu?

Serum stosuje się do pielęgnacji skóry twarzy i włosów. Serum przeznaczone do twarzy to preparat o skoncentrowanej formule, bogaty w aktywne substancje ujędrniające i regenerujące naskórek. Posiada silniejsze działanie niż krem, dając szybsze i bardziej zauważalne efekty stosowania. Ma zdolność wnikania w głębsze warstwy skóry, dogłębnie nawilża i przywraca skórze młodość. Warto sięgnąć po serum, kiedy nasza cera potrzebuje natychmiastowej pomocy, jest przemęczona i straciła blask. Pierwsze efekty jego aplikacji są widoczne już po pierwszym użyciu. Nieliczne preparaty, między innymi Bioliq serum wyposażone są w drogocenny składnik - ekstrakt z kawioru, zawierający dużą dawkę witamin, minerałów, protein i lipidów. Dzięki serum Bioliq skóra staje się bardziej elastyczna, sprężysta i pełna blasku. Aktywne składniki serum spłycają zmarszczki, wygładzają naskórek, poprawiają koloryt skóry, redukują przebarwienia. Ponadto serum ma działanie głęboko nawilżające i odżywiające. Według badań systematyczne stosowanie Bioliq serum może poprawić kondycję skóry i odmłodzić ją nawet o dekadę.

Jak stosować serum, a jak krem - kilka wskazówek

Krem należy stosować regularnie, wybierając odpowiednik na dzień i na noc. Efekty jego aplikowania są najczęściej widoczne po dłuższym czasie korzystania, w zależności od potrzeb i rodzaju skóry. Serum ze względu na aktywną moc składników działających silniej niż tradycyjny krem nie musi być stosowane regularnie. Wystarczy kilka dni lub tygodni, by znacząco poprawić wygląd skóry. Serum może być stosowane zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z pielęgnacją kremem. Jeśli zdecydujemy się na serum jako dodatek do codziennych zabiegów kosmetycznych, nakładamy je na oczyszczoną skórę twarzy, a następnie po wchłonięciu preparatu aplikujemy krem. Taka kolejność nakładania kosmetyków na skórę jest istotna w ciągu dnia, szczególnie latem, z uwagi na fakt, że serum pozbawione jest filtrów UV. Wówczas krem przykrywa warstwę serum i wspomaga jego działanie, jednocześnie chroniąc skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Według najnowszych zaleceń kosmetologów i dermatologów serum może być stosowane nie tylko okresowo, ale przez dłuższy czas, dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Serum jest kosmetykiem o luksusowym charakterze, przeznaczonym dla kobiet podchodzących do codziennej pielęgnacji z najwyższą starannością. Kupując serum, nie rezygnujmy ze stosowania dotychczasowego kremu do twarzy. Pamiętajmy, że serum nie powinno zastępować kremu, a wspomagać go w walce o lepszą kondycję skóry twarzy.

Autor: www.apteka-melissa.pl.

Komentarze

Krzykacz
Uwielbiam! teraz używam codziennie rano serum z vit. C. zaczęłam 2 tygodnie temu, ale już widzę poprawę. Na to krem z filtrem i do przodu!
http://galeriamarek.pl