Smart home, o jakim zawsze marzyliśmy, nareszcie jest na wyciągnięcie ręki

Smart houseWyobrażenia o domu naszych marzeń zmieniają się z każdym rokiem. Idealna domowa przestrzeń ma być w końcu nie tylko funkcjonalnie zaprojektowana i zaaranżowana w duchu panujących obecnie trendów, ale przede wszystkim powinna w pełni zaspokajać nasze potrzeby i oczekiwania. Dom na miarę XXI wieku to smart home, w którym inteligentne rozwiązania i urządzenia pozwalają na osiągnięcie harmonii, jakiej od zawsze poszukiwaliśmy.

Smart home otwarty na życie

Choć idea inteligentnego domu jest pojęciem niebywale szerokim, na które składa się wiele aspektów i technologicznych rozwiązań, to każdy z nas ma własne wyobrażenie tego, jak powinien wyglądać smart home naszych marzeń. Podczas gdy dla jednych będzie to nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń, wyposażona w urządzenia najnowszej generacji, innym zależeć będzie na szeregu innowacyjnych udogodnień, które sprawią, że nasz dom nauczy się naszych potrzeb i oczekiwań, a wreszcie - wyjdzie im naprzeciw.

Zainteresowani ideą smart home postanowiliśmy zapytać twórców marki FIBARO o to, co wyróżnia inteligentny dom i w jaki sposób każdy z nas może go stworzyć w swojej domowej przestrzeni.

Inteligentne rozwiązania w służbie domownikom

Smart home to miejsce, w którym technika znakomicie uzupełnia zastaną przestrzeń i pozwala wydobyć z niej to, co najlepsze. Dzięki nieograniczonym możliwościom współpracujących ze sobą urządzeń automatyki domowej nasz dom zamieni się w inteligentną przestrzeń, która dopasowuje się do naszych preferencji. W smart home od FIBARO urządzenia zadbają o:

  • sterowanie bramami i roletami: dzięki mobilnej aplikacji zarządzanie bramami i roletami będzie możliwe z dowolnego miejsca. Wystarczy jedno kliknięcie lub komenda głosowa, aby dostosować dom do naszych oczekiwań. System FIBARO pozwala na tworzenie scen i intuicyjne dopasowywanie stopnia zaciemnienia do bieżących potrzeb, a w razie zagrożenia zatrucia czadem samodzielnie podniesie rolety i uchyli okna, aby przewietrzyć dane pomieszczenie.
  • zarządzanie ogrzewaniem: dostosowanie ogrzewania do potrzeb domowników jeszcze nigdy nie było tak proste. Inteligentne produkty dla smart home od FIBARO pozwolą zdalnie sterować wentylacją i ogrzewaniem, a także zabezpieczyć się na każdą ewentualność, taką jak wyciek z instalacji grzewczej czy powstawanie czadu. Sterowanie ogrzewaniem to nie tylko monitoring i automatyczna regulacja temperatury, ale również efektywne zarządzanie energią w naszym domu. Wystarczy stworzyć odpowiedni harmonogram i preferowane przez nas sceny, aby smart home działał jak w zegarku.
  • sterowanie multimediami i sprzętem AGD: w smart home sprzęty elektroniczne działają tak, jak tego pragniemy. Multimedia i AGD znają nasze potrzeby i przyzwyczajenia, dzięki czemu mogą nie tylko ułatwić nam życie i usprawnić wykonywanie rutynowych czynności, ale również oszczędzić nasz czas i pieniądze. Z FIBARO zaprogramujemy harmonogram działania urządzeń, otrzymamy powiadomienie o postępach działania poszczególnych sprzętów i zdalnie upewnimy się, że nasze pociechy nie korzystają zbyt długo z konsoli.

Zarządzaj swoim smart homem w najbardziej wygodny dla siebie sposób

Smart produkty pozwalają na stworzenie w przestrzeni domowej przemyślanego systemu, którym będziemy mogli zarządzać z dowolnego miejsca za pośrednictwem naszego telefonu i tabletu. Przejrzysta aplikacja mobilna FIBARO umożliwi nam połączenie wszystkich urządzeń w jedną smart przestrzeń, a następnie skonfigurowanie jej tak, aby odpowiadała naszym potrzebom. Wystarczy dodać wybrany produkt FIBARO do intuicyjnego systemu - sama instalacja przebiegnie niezwykle sprawnie, a urządzenie będzie od razu gotowe do użycia. Nie zapominajmy, że akcesoria FIBARO współpracują także z HomeKit, który korzysta z asystenta głosowego Siri. Jedno polecenie głosowe, wydane za pośrednictwem iPhona, iPada lub iPoda touch, pozwoli nam zmienić nastrój za pomocą oświetlenia, ustawić pożądaną temperaturę lub uzbroić cały dom przed pójściem spać. A wszystko to bez wstawania z kanapy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o szerokich możliwościach smart home? Odwiedź stronę FIBARO i poznaj inteligentne produkty, dzięki którym Twój dom zmieni się na zawsze!

Komentarze