Smartfony do 1000 zł z mocną baterią

Smartfon do 1000 złJedną z kluczowych cech smartfonów, którą kupujący biorą pod uwagę, jest czas działania baterii na jednym ładowaniu. Na obecnym poziomie rozwoju technologii nawet decydując się na budżetowy telefon, nabywca może oczekiwać długiego czasu pracy urządzenia i wcale nie jest to życzenie nierealne.

Kupując smartfon, nie zamierzamy przecież nosić ze sobą w komplecie zasilacza ani powerbanku. Chcemy, żeby nawet przy intensywnym użytkowaniu bez naszej ingerencji w ładowanie telefon wytrzymał chociaż od rana do wieczora, a najlepiej jeszcze dłużej. Z tego artykułu dowiesz się, jaki telefon z mocną baterią warto kupić, dysponując budżetem 1000 zł.

Smartfony Xiaomi z wydajnym akumulatorem

Wśród producentów, którzy bardzo poważnie potraktowali kwestię dużej pojemności baterii, z pewnością jedno z pierwszych miejsc zajmuje Xiaomi. Wszystkie znajdujące się obecnie w sprzedaży smartfony tej marki mogą poszczycić się wytrzymałymi bateriami. Większość z nich również plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach, w których poza długim czasem pracy akumulatora, bierze się pod uwagę również jego krótki czas ładowania.

Co więcej, smartfony Xiaomi pod względem pojemności akumulatora oraz krótkiego czasu ładowania, bezapelacyjnie wygrywają z konkurencją, jeśli weźmiemy pod uwagę inne czynniki, takie jak:

  • wysoka jakość wykonania,
  • dobra jakość zdjęć,
  • cena.

Wśród modeli szerokiej ofert Xiaomi, na szczególną uwagę zasługują 3 smartfony:

  • Redmi Note 9,
  • Poco M3,
  • Mi 10T Lite 5G.

Dwa pierwsze kosztują znacznie poniżej 1000 zł, natomiast ostatni przekracza założenia budżetu, jednak warto o nim wspomnieć w tym zestawieniu ze względu na obsługę łączności 5G.

Mocna bateria Xiaomi Redmi Note 9

Smartfon Xiaomi Redmi Note 9 został wyposażony w akumulator o pojemności 5020 mAh, który można naładować od 0 do 100% w ciągu 2 godzin za pomocą szybkiej ładowarki 18 W. Dodatkowym atutem w tym niedrogim telefonie jest obecność złącza USB C wykorzystywanego w procesie zasilania.

Akumulator Redmi Note 9 pozwala na zachowanie dużego odstępu czasowego pomiędzy ładowaniami. Przy średnio intensywnym obciążeniu, smartfon funkcjonuje na jednym ładowaniu nawet 2 dni, co potwierdzają niezależne testy. Żeby rozładować baterię w ciągu jednego dnia, trzeba się mocno postarać, używając smartfona np. do niemal nieprzerwanej gry w mocno wymagające tytuły.

Warto dodać, że poza potężną i wytrzymałą baterią, Xiaomi Redmi Note 9 jest doceniany przez użytkowników za doskonały stosunek jakości do ceny, ergonomiczny kształt, perfekcyjnie działający czytnik linii papilarnych oraz duże możliwości personalizacji. Dzięki nakładce MIUI 12 właściciel Redmi Note 9 ma dostęp do wielu funkcjonalności niedostępnych w "czystym" Androidzie.

POCO M3 - świetna bateria Xiaomi

Bateria POCO M3 charakteryzuje się ogromną pojemnością aż 6000 mAh, a przy tym świetną wydajnością, która pozwala nawet na 1000 ładowań, co jest równoważne ponad 2,5 rocznej eksploatacji ogniwa bez obniżenia jego jakości. Dodatkowo została zaprojektowana w taki sposób, że przewyższa średnio o 20% inne smart fony pod względem bezpieczeństwa użytkowania akumulatora w środowisku o wysokiej temperaturze.

Ogniwo POCO M3 obsługuje szybkie ładowanie 18 W, natomiast dołączony do zestawu zasilacz 22,5 W pozwala na pełne naładowanie tej ogromnej baterii od 0 do 100% w czasie od 2,5 do 3 godzin.

Poza świetną baterią smartfon doceniany jest za nietuzinkowy design, wysoką jakość wykonania, dobrze radzący sobie z obsługą telefonu procesor Qualcomm Snapdragon 662 oraz niezły aparat.

Xiaomi Mi 10T Lite, dla zwolenników technologii 5G

Gamę niedrogich telefonów z dobrą baterią uzupełnia Mi 10T Lite. Smartfon ten należy co prawda do wyższej półki cenowej niż POCO M3 czy Xiaomi Redmi Note 9, jednak warto o nim wspomnieć ze względu na bardzo dobry akumulator z jednej strony i możliwość obsługi technologii 5G z drugiej.

Bateria Mi 10T Lite ma pojemność 4820 mAh i z powodzeniem wystarcza na cały dzień pracy, mimo wielu wymagających części, w które wyposażony został smartfon. Do "energożernych" elementów bez wątpienia zaliczyć należy ekran o częstotliwośći odświeżania 120 Hz oraz wysokiej rozdzielczości aparat 64MP. Tm bardziej więc wytrzymałość baterii Mi 10T Lite zasługuje na uznanie.

Komentarze