Speed dating - lekarstwo na samotność XXI

Speed datingSpeed dating to rozwiązanie, które dla coraz większej grupy osób okazuje się idealnym lekarstwem na samotność w zabieganym życiu wielkiego miasta.

Szybkie randki to krótkie, zorganizowane spotkania, które pozwalają poznać wielu bardzo różnych ludzi, wśród których może znajdować się właśnie ten lub ta jedyna. Co więcej, nawet jeśli na żadnej z takich randek nie znajdziemy swojego przyszłego męża czy żony, to nadal spędzimy miły czas na rozmowie z innymi singlami i być może nawiążemy ciekawe przyjaźnie.

Speed dating ma wiele zalet

Coraz więcej osób, zwłaszcza w dużych miastach, zaczyna korzystać z szybkich szybkich randek i doceniać ich zalety. Jak czytamy na stronie organizatora imprez speed dating MiniRandki.pl, te krótkie spotkania, wymiana kilku niezobowiązujących zdań jest bowiem idealnym sposobem, aby nieśmiałe osoby otworzyły się przed kimś innym, nie ryzykując trwania w długiej, niezręcznej ciszy. Speed dating to także szansa na pokonanie swoich słabości i wyzbycie się często bezpodstawnych kompleksów. Luźna atmosfera sprzyja byciu sobą, szczerym rozmowom i przełamaniu nieśmiałości. Dzięki niej możemy łatwiej i obiektywniej ocenić własną wartość i poznać siebie na nowo. W ten sposób porzucamy obraz samotnego singla na rzecz zupełnie odmienionej osoby, gotowej na nowe znajomości i otwartej na kolejny związek.

Speed dating to sposób na miłość w wielkim mieście

Do większych miast przeprowadzamy się w poszukiwaniu lepszej pracy, kariery, wynagrodzenia. Początkowo nikt nie myśli o tym, że w zabieganym życiu nie ma czasu na miłość. Właśnie dlatego speed dating staje się tam coraz popularniejszy. Z szybkich randek korzysta wiele osób, które nie mają szansy poznać jakichkolwiek innych ludzi poza współpracownikami i konkurentami. Im więcej singli decyduje się na takie spotkanie, tym większa szansa, że znajdą tam oni dokładnie tą osobę, której szukają. Obecnie tego typu imprezy odbywają się między innymi w Krakowie, Katowicach, czy Wrocławiu.

Speed dating nie jest obietnicą odnalezienia swojej drugiej połówki, jednak z pewnością pozwala poznać wielu interesujących ludzi, z którymi mogą połączyć nas przyjaźnie, przelotne romanse lub głębsze uczucia. Niewykluczone również, że po drugiej stronie stolika zasiądzie ktoś, z kim spędzimy później resztę życia. Sprawdź opinie osób, które uczestniczyły w szybkich randkach i dowiedz się więcej o tym sposobie poznawania nowych osób.