Podwójny podbródek - jak się go pozbyć? Ćwiczenia, sposoby

Podwójny podbródek - sposoby, ćwiczeniaJak się pozbyć podwójnego podbródka - sposoby, ćwiczenia

Dbamy o swą twarz, starannie pielęgnujemy okolice dekoltu. Często jednak zapominamy o tym, jak ważny dla naszej urody jest piękny i zadbany podbródek. Problem związany z powstawaniem tzw. drugiej brody jest zaś na tyle poważny, że wiele kobiet zadaje sobie pytanie: jak można uniknąć tego problemu?

Na podwójny podbródek nic niestety nie poradzi nawet najlepsza dieta, zaś w problemem tym borykają się nawet szczupłe panie. Druga broda szpeci i sprawia, że wyglądamy starzej niż w rzeczywistości.

Za jej powstawanie dość często odpowiedzialna jest lekka nadwaga, pewne znaczenie mogą mieć również czynniki genetyczne. Powstawaniu drugiego podbródka sprzyjają również drobne zaniedbania pielęgnacyjne oraz nieprawidłowa pozycja ciała.

Skąd tyle problemów z drugim podbródkiem?

Część problemów wynika z samej budowy naszego podbródka. Jest on dość słabo ukrwiony i wypełniony tkanką łączną. Z tego też powodu pozbycie się nadmiaru tłuszczu z tej części ciała nie jest zadaniem łatwym. W walce z drugim podbródkiem warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim należy unikać garbienia się. Nieprawidłowa postawa ciała sprawia, że obwisła skóra jeszcze bardziej rzuca się w oczy. Głowę należy trzymać prosto, co chroni przed tworzeniem się kolejnych "wałeczków" tłuszczu i pozwala uniknąć dodatkowych fałdek.

Odpowiednia postawa

Dzięki odpowiedniej postawie ciała można również zwiększyć elastyczność skóry. Odpowiednia postawa ważna jest nie tylko w dzień, ale również w nocy - podczas snu. Wielkie poduchy lepiej zastąpić cieńszą poduszką, warto również zadbać o to, by spać "na płasko". Skutecznie chroni to skórę podbródka oraz szyi przed wiotczeniem. Oprócz prawidłowej postawy ciała ważna jest również codzienna pielęgnacja. Nawilżanie skóry twarzy oraz szyi to podstawa.

Masaże podbródka

Wskazane są również masaże podbródka, które pozwalają poprawić krążenie oraz uelastycznić skórę. Warto po nałożeniu kremu delikatnie go wklepywać, co dodatkowo poprawi krążenie. Warto unikać również nadmiaru słońca oraz solarium, które mogą niekorzystnie wpłynąć na delikatną skórę twarzy oraz szyi i osłabić jej elastyczność.

Ćwiczenia na podwójny podbródek

W walce z podwójnym podbródkiem przydatne są również odpowiednie ćwiczenia twarzy. Szczególnie ważne są ćwiczenia dolnych partii twarzy oraz szyi. Ćwiczenia takie są stosunkowo proste. Jedno z nich polega na odchyleniu głowy do tyłu i trzymanie jej w takiej pozycji po 5-10 minut dziennie.

Inne przydatne ćwiczenie polega na obracaniu głowy: w prawo, w lewo, w górę, w dół. Proste, a skuteczne. Inne proste ćwiczenia, które są skuteczne w walce z drugim podbródkiem, polegają na głośnym i wyraźnym wymawianiu po kolei głosek: a, e, i, o, u. Bardziej wymagającym ćwiczeniem jest… pływanie. Szczególnie skuteczne jest pływanie żabką, gdyż ten styl wymaga wyciągnięcia szyi.

Dla bardziej wymagających pań dobrym rozwiązaniem w walce z drugim podbródkiem może stać się wizyta w salonie kosmetycznym, który ma swej ofercie zabiegi określane mianem "odchudzania twarzy". Są i takie panie, które w akcie desperacji decydują się na liposukcję, czyli odsysanie tłuszczu z tej części ciała. Codzienne ćwiczenia zwiększające elastyczność skóry oraz odpowiednia pielęgnacja to podstawa w walce z drugim podbródkiem, zaś jej połączenie z utrzymywaniem prawidłowej postawy może przynieść wspaniałe rezultaty.

Komentarze

Inka
Drugi podbródek to rzeczywiście kłopot. Wiele lat borykałam się z nadwagą w chwili kiedy postanowiłam zadbać o siebie uważam, że najbardziej ucierpiała na wyglądzie moja szyja. Skóra zwiotczała i stała się mniej elastyczna. Dlatego bardzo Wam dziękuję za ten artykuł. Nigdy nie słyszałam o ćwiczeniach, myślę, że warto je spróbować i zobaczyć jaki będzie efekt. Dodatkowo aby ujędrnić skórę szyi zakupiłam urządzenie 60 Second Neck Toner Cream (Mimari), które dzięki delikatnym impulsom o niskiej częstotliwości mają poprawić stan mojej szyi. Może ćwiczenia i zabiegi przyniosą upragnioną poprawę w jej wyglądzie. Przystępuję do działania.