Sposoby na sprzedaż samochodu używanego - komis i skup samochodów

Sprzedaż samochodu używanegoSposobów na sprzedanie samochodu jest co najmniej kilka.

Sprzedaż bezpośrednia

Wiele osób decyduje się na sprzedaż bezpośrednią. Mają wtedy pewność, że od początku do końca sprawują kontrolę nad całym procesem i tylko od nich zależy, komu i za ile zostanie sprzedane auto. Niestety, wyszukiwanie odpowiedniego nabywcy i przeprowadzanie negocjacji cenowych może być w wielu przypadkach długotrwałe. Sprawia to, że ostatecznie decydujemy się na sprzedanie pojazdu po znacznie niższej kwocie niż zamierzaliśmy, aby po prostu zakończyć już transakcję i uzyskać gotówkę.

Komis samochodowy

Kolejny pomysł to oddanie samochodu do komisu samochodowego. Zlecenie komuś sprzedaży naszego samochodu pozwala zaoszczędzić czas na szukaniu potencjalnych nabywców, ale nie znika problem pieniędzy. Często i tak musimy bardzo długo czekać, aż pracownik komisu odezwie się do nas z dobrą informacją, że nasze auto zostało sprzedane. Niestety, nie zawsze udaje się nam otrzymać kwotę, jakiej oczekiwaliśmy, dokładnie tak, jak w przypadku sprzedaży bezpośredniej. Jeszcze do niedawna te dwa sposoby na sprzedaż samochodu były najpopularniejsze. Obecnie widzimy jak rośnie dla nich konkurencja, w szybkim tempie zdobywając coraz większą ilość zwolenników.

Skup samochodów

Mowa oczywiście o skupach samochodów, nowoczesnych firmach, zajmujących się odkupem aut za gotówkę. Na życzenie klienta pieniądze mogą zostać również przelane na jego konto osobiste. Firmy te zajmują się skupowaniem samochodów osobowych, ale można znaleźć także takie, które są zainteresowane samochodami ciężarowymi bądź częściami do aut. W skupie można sprzedać samochód prawie nowy, samochód używany bezwypadkowy, jak również auto po kraksie, uszkodzone czy nawet niesprawne. Klient może skontaktować się ze skupem telefonicznie bądź mailowo. Możliwa jest też osobista wizyta w firmie. W czasie tej rozmowy pracownik skupu poprosi właściciela pojazdu o przekazanie kilku najważniejszych informacji na temat samochodu, między innymi jego marki, modelu, rocznika, ogólnego stanu technicznego czy przebiegu kilometrów. W przypadku chęci sprzedaży auta niesprawnego, należy to zaznaczyć w czasie rozmowy.

Pracownicy skupu przybędą z własnym transportem, co nie jest dodatkowo opłacane przez właściciela auta. Na miejsce spotkanie wybierane są zazwyczaj uczęszczane parkingi lub place. Pracownicy nie zgodzą się na przeprowadzenie transakcji w miejscu, gdzie nie jest bezpiecznie, na przykład na stacji benzynowej z dala od cywilizacji. Spotkanie trwa zazwyczaj około pół godziny, obejmując oględziny samochodu, ustalanie jego wartości oraz podpisywanie umowy kupna-sprzedaży. Później ma miejsce przekazanie gotówki za auto lub umówienie się na dokonanie przelewu bankowego. Tylko jedno spotkanie oznacza sprzedaż samochodu, co wyróżnia skupy na tle konkurencji.

Skupy aut osobowych używanych:

  1. www.skupauta.warszawa.pl
  2. www.sellcars.warszawa.pl

Po przeanalizowaniu transakcji w skupie aut, widzimy, że takie rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, jest szybkie i bezproblemowe, nie musimy bowiem szukać nabywcy ani czekać na odpowiedź. Sprzedajemy auto od razu, na jasnych i konkretnych warunkach. Po drugie, transakcja jest całkowicie legalna i bezpieczna. Opiera się o sprawdzoną i popularną umowę kupna-sprzedaży. Po trzecie, sprzedajemy samochód po najwyższej możliwej cenie, biorąc pod uwagę jego stan, sprawność oraz osobiste sentymenty właściciela. Decydując się na skup, mamy wrażenie, że współpracujemy z profesjonalistami, którzy nie tylko znają się na samochodach, ale i rozumieją, że dla kogoś auto to coś więcej niż pojazd. Wiele osób traktuje swoje samochody jak członków rodziny, gdyż tworzą jej historię.

Ze względu na te zalety trudno się więc dziwić, że skupy samochodów stają się coraz chętniej wybieraną alternatywą dla komisów oraz sprzedaży bezpośredniej.

Ocena: 5.0

Komentarze

InfoCar
Ja polecam zakup nowego samochodu. Korzyści wynikające z kupna nowego samochodu są trojakie. Po pierwsze, kupujący może wybrać dokładną specyfikację. Po drugie, właściciel otrzymuje dodatkowe profity, takie jak pełen pakiet gwarancji i wszelkich bonusów, które są w ofercie w momencie zakupu. Po trzecie odpada też zmartwienie związane z niepewną historią samochodu.
Vag-Expert
Jak ktoś ma czas to warto samemu trochę autko odnowić, poprawić estetykę i próbować sprzedać.