Sprawdź na jakie dodatki do wnętrz najczęściej decydowali się projektanci w tym roku?

Dodatki do wnętrzJeśli stoisz przed wyborem dodatków do swojego domu i chcesz postawić na najbardziej modne i silnie osadzone w trendach elementy, przeczytaj, co najczęściej wybierali projektanci w 2020 roku.

Na przekór minimalizmowi!

Obecny rok w zakresie urządzania wnętrz kierował się kilkoma silnymi trendami. Przed wizytą w sklepie w poszukiwaniu inspiracji, warto poczytać, na co zwracali uwagę projektanci, jaki motyw często powielał się we wnętrzach i stał się wiodącym.

Jednym z głównych założeń najświeższych trendów wnętrzarskich jest przekorność wobec wszechobecnego minimalizmu. Minimalne wnętrza, wręcz ascetyczne, są z nami od wielu lat. Można wysnuć tezę, że wielu osobom już się "opatrzyły". Z tego powodu wielu projektantów promuje maksymalizm we wnętrzach. Czym jest i w jaki sposób jest widoczny w przestrzeniach mieszkalnych? Maksymalizm dotyczy nie tylko dotyczy wyrazistych i mocnych wzorów oraz kolorów widocznych na ścianach, tapicerkach, przy wyborze mebli - dotąd stanowiących mocny element na tle spokojnej, stonowanej całości. Rok 2020 przynosi absolutne total looki! Nie bój się wytapetować całego pomieszczenia we wzór egzotycznych liści na czarnym tle! Co więcej, dorzuć do nich różową lub żółta kanapę, fotel w wyrazistą kratę, a wisienką na torcie niech będą wszechobecne złote dodatki: ramki, wazony, puzderka.

Dodatki do wnętrz

Przełamana surowość

Innym wiodącym trendem we wnętrzach okazuje się industrialny charakter wyrażony poprzez metalowe elementy wprowadzone do wnętrz. Prócz industrialnych żyrandoli czy lamp, popularne są stylowe dodatki: lustra w metalowych ramach, metalowe uchwyty przy komodach, szafkach, szafach, wieszaki czy wykonane z połączenia drewna i metalu stoliki, biurka, regały. Aby całe wnętrze nie było zbyt zimne i nieprzyjemne warto je czymś przełamać. Wybieramy dodatki do wnętrz - dekoracyjne ozdoby do domu nadające ciepła Twojemu wnętrzu i będą stanowić doskonałą równowagę dla metalowych elementów industrialnego pomieszczenia. Postaw na sofę w wyrazistym, ciepłym kolorze, poduszki lub pufy, przełam surowość ścian ciekawymi plakatami lub współczesnymi obrazami!

Dodatki do wnętrz

Marmur i lastryko

Urządzanie wnętrz w obecnym roku mocno skupiło się na wprowadzeniu do nich marmuru i lastryko. Zobaczyć je możemy nie tylko w postaci podłóg czy wyflizowanych ścian łazienek lub toalet, ale także staną się materiałem doskonałym do wykonania blatów kuchennych, stołów jadalnych, a także szeregu dodatków: mis, zegarów. Co ciekawe, tak mocno, najpierw marmur, później lastryko, przeniknął do trendów wnętrzarskich, że pojawia się również jako nadruk na pościeli, zdobnych poduszkach czy szeregu dodatków łazienkowych i kuchennych.

Dodatki do wnętrz

Koniec ery kąta prostego

Rok 2020 pokazał dość świeże spojrzenie na kwestię formy mebli. Odchodzi się coraz silniej od kątów prostych, ostrych linii i kantów na rzecz obłych kształtów, giętych mebli i złagodzonych linii. Do łask wracają meble wykonane z giętego drewna lub rattanu - fotele, stołki barowe, etażerki czy komody i stoliki RTV. Wnętrze skoncentrowane na łagodnych liniach dopełnią poduszki i pufy w kształcie walca.

Dodatki do wnętrz

Do tej pory popularne kanciaste stoliki kawowe ustąpią miejsca na podium kształtom okrągłym, owalnym lub giętym blatom. Także lustra, obecne w łazienkach ale także salonach i jadalniach winny być modelami z okrągłą ramą. Szereg najmodniejszych dodatków i dekoracji wpisujących się w najświeższe trendy znajdziesz a asortymencie sklepu My Honey Home.

Komentarze