Stojak pod żywą i sztuczną choinkę. Jaki warto kupić?

Idealny stojak pod choinkęChoinka jest bez wątpienia jednym z najważniejszych świątecznych symboli, dlatego każdy z nas chce, by jak najdłużej cieszyła oko swoim pięknym wyglądem. Nie możemy jednak zapominać, że bezpieczeństwo ustawienia i żywotność naszego świątecznego drzewka zależą także od doboru odpowiedniego stojaka.

Jaki powinien być stojak pod choinkę?

W szale świątecznych zakupów często podejmujemy decyzje pod wpływem impulsu, lecz wybór stojaka pod choinkę powinniśmy dokładnie przemyśleć. Drzewko musi trzymać się pewnie, prosto i trwale, a ponadto nie stwarzać zagrożenia dla domowników i gości.

Idealny stojak pod choinkę

Zanim sięgniesz po pierwszy lepszy stojak, zwróćmy uwagę, że choinki często same w sobie są masywne, a dodatkowo obciążone bombkami i innymi ozdobami mogą przechylać się w jedną stronę. Pamiętajmy też o bezpieczeństwie dzieci oraz zwierząt domowych, które z pewnością z zainteresowaniem będą przyglądać się drzewku i sięgać po zawieszone na nim dekoracje, a przypadkiem potrącić choinkę czy zaplątać się w przewody od lampek.

Choinki sztuczne i drzewka w donicach

Ułatwione zadanie będą miały osoby, które zdecydują się na postawienie w swoim domu sztucznego drzewka. Zazwyczaj tego typu modele choinek sprzedawane są już ze stojakami dobranymi do ich gabarytów. Podobnie w przypadku drzewek kupowanych wraz z wypełnioną ziemią doniczką - najczęściej są one już na tyle ciężkie, że same stanowią świetną podporę.

Jedyne o co warto zadbać, to dekoracja donicy, która zwykle nie zachwyca swoim wyglądem. Pojemniki możemy ozdobić świątecznymi akcesoriami czy wyciętymi z papieru bombkami, które mogą wykonać choćby najmłodsi domownicy. Ciekawym rozwiązaniem może być też włożenie donicy do innego pojemnika, przykładowo drewnianej skrzynki, kosza wiklinowego czy cieszącej oko ceramicznej doniczki.

Najlepszy stojak pod żywą choinkę

Nieco trudniejsze zadanie mogą mieć miłośnicy żywych, a pozbawionych korzeni drzewek. Jaki stojak pod choinkę wybrać w takim przypadku? Zakupiony model powinien przede wszystkim być połączony ze zbiornikiem wody, w którym umieścimy ucięty pień. W tym artykule znajdziecie również wiele ciekawych porad: https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/narzedzia-i-artykuly/jaki-stojak-pod-choinke-wybrac.html

Jednym rozwiązaniem są przypominające wiadra stojaki z tworzywa sztucznego. Choć masywność tych modeli zapewnia wypełniająca ich wnętrze woda, zazwyczaj nie są one zbyt estetyczne. Jeśli jednak chcemy skorzystać z tej opcji, warto dodatkowo udekorować stojak lub przełożyć do innego, ozdobnego pojemnika.

Idealny stojak pod choinkę

Innym wariantem jest zakup stojaka stalowego lub żeliwnego, które często są ręcznie kute, zaś ich waga i masywność zapewnią stabilność naszemu drzewku. Wybierając tę możliwość, zwróćmy uwagę, by stojak był właściwie zabezpieczony przed korozją. Jeśli nasz stojak będzie nam służył przez kolejne święta, sprawdźmy, czy nie należy mu się drobne odnowienie. Nawet punktowe odświeżenie stojaka farbą do metalu o odpowiednim kolorze może sprawić, że będzie on nam służył jeszcze przez kilka lat.

Ocena: 5.0

Komentarze