Styl klasyczny

styl klasycznyNieśmiertelny styl klasyczny w modzie jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych przez ludzi w każdym wieku. Zastrzeżenia, że klasyka jest nudna, nie mają obecnie racji bytu.

Styl klasyczny cechuje się bowiem elegancją oraz swobodą w doborze dodatków. Można więc z jego pomocą stworzyć oryginalną kreację na każdą okazję. Wyznacznikami stylu klasycznego w modzie są proste fasony oraz stonowane kolory.

Przeważają czerń, biel, granat, brąz oraz kolory ziemi. Do bazowych barw stylu klasycznego należą również bordo, ciemna zieleń oraz odcienie pastelowe.

W każdym sezonie można jednak zauważyć pewne preferencje, co do kolorów. Duże znaczenie ma również pora roku. Wiosną i latem chętniej stawiamy na jaśniejsze kolory, z kolei jesienią i zimą wolimy barwy ciemniejsze i bardziej nasycone. Proste fasony w stylu klasycznym obejmują zarówno kroje bluzek, koszul jak i spodni czy spódnic. Nie oznacza to jednak, że wszystkie pasują każdemu. Przy doborze konkretnych fasonów należy bezwzględnie zwracać uwagę na to, czy dany model odpowiada naszej figurze. W stylu klasycznym utrzymane są między innymi proste, jednokolorowe koszule damskie i męskie, wąskie, materiałowe spodnie, marynarki, sweterki damskie czy ołówkowe spódnice.

Warto mieć w swojej garderobie przynajmniej kilka ubrań, utrzymanych w stylu klasycznym. Można stworzyć z nich bazę do wielu stylizacji. Kobietom poleca się zakupienie prostej, czarnej sukienki, trenczu zapinanego na guziki, ciemnej spódnicy, białej, koszulowej bluzki oraz klasycznego sweterka w ulubionym kolorze. Przyda się również czarna kopertówka, biżuteria z perełek oraz buty na szpilce bez zbędnych ozdobników.

Panowie z kolei powinni zaopatrzyć się z kilka prostych koszul, marynarek oraz ciemne dżinsy. Wiele z tych rzeczy sprawdzi się zarówno na oficjalnym przyjęciu jak i podczas niezobowiązującego spotkania ze znajomymi. W zależności od naszych gustów i upodobań cechuje nas różnorodne podejście do stylu klasycznego w modzie. Dla jednych jest on przewodnim nurtem podczas kompletowania garderoby.

Dla innych z kolei ubrania, utrzymane w stylu klasycznym, stanowią rodzaj bezpiecznej bazy i punktu wyjściowego do tworzenia ciekawych i oryginalnych stylizacji. Dodatkami, za pomocą których możemy je stworzyć mogą być buty, torebki czy biżuteria. Zaleta stylu klasycznego jest to, że pasują do niego dodatki z praktycznie każdego, innego stylu.

Komentarze