Style w modzie

Ile osób, tyle stylów w modzie: w tym prostym zwrocie jest wiele prawdy. Trudno nam bowiem znaleźć dwie osoby, które ubierają się tak samo i mają identyczny gust. Wiele osób podpatruje najnowsze trendy, ale większość z nas i tak ubiera się według własnego uznania. Rzeczy dobieramy w zależności od tego, w czym korzystnie wyglądamy i czujemy się komfortowo.

Można jednak wyróżnić kilka stylów w modzie, na których się wzorujemy i które określają wyżej wspomniane trendy.

Pierwszym z nich jest styl klasyczny. To styl nieśmiertelny, niezmieniający się od wielu sezonów. Wyznacznikami stylu klasycznego są proste fasony i bezpieczne kolory bazowe, które można dowolnie ze sobą zestawiać.

To, że styl klasyczny jest bezpieczny, dla wielu osób może oznaczać, że jest nudny. Nic bardziej mylnego. Styl klasyczny to kwintesencja elegancji, pasuje on na każdą okazję. Jeśli nie wiemy, jak się ubrać lub nie mamy pomysłu na ciekawą i modną stylizację: wybierzmy bezpieczne klasyki.

Wielbiciele swobody i aktywności preferują z kolei styl sportowy. Obejmuje on wygodne fasony, znakomite zarówno do uprawiania sportu jak i komfortowe w noszeniu na co dzień.

W wielu sytuacjach chętnie sięgamy do ubrania w stylu eleganckim. Pasuje on na wieczorne wyjście, rodzinny obiad czy imprezę w gronie znajomych. Jedną z odmian stylu eleganckiego jest szykowny styl glamour. Jego wyznacznikami są błyszczące materiały, cekinowe i lśniące dodatki oraz dużo biżuterii.

Z kolei połączeniem stylu sportowego i eleganckiego jest nurt, noszący nazwę sportowej elegancji. Polega on na subtelnym łączeniu wygodnych fasonów z elegancją klasyki. Dzięki temu możemy tworzyć ciekawe zestawy na co dzień. Dżinsy w połączeniu z kolorową koszulką i marynarką to najlepszy przykład na to, że elegancja może iść w parze z klasyką i jednocześnie prezentować się bardzo szykownie.

Kolejnym stylem w modzie jest boho. Łączy on w sobie swobodę cygańskiej bohemy, hippisów oraz luz surferów. Czy to wszystko może dobrze razem wyglądać? Okazuje się, że jak najbardziej, ponieważ liczba zwolenników stylu boho stale rośnie. Tego typu stylizacje polecane są wielbicielom naturalności oraz osobom, które nie chcą poddawać się konwenansom. Luźne, wygodne fasony oraz ciekawe zestawienia kolorystyczne pozwolą nam na wyrażenie siebie poprzez strój.

Kolejnym stylem jest styl rockowy, popularny nie tylko wśród wielbicieli tego gatunku muzycznego. Styl rockowy jest odważny, zarówno jeśli chodzi o fasony, kolory jak i dodatki. Obecnie zauważa się powrót do stylu rockowego, ale w nieco delikatniejszej formie. Popularne jest również mieszanie go ze stylem typowo miejskim, co pozwala na stworzenie oryginalnych stylizacji.

Na uwagę zasługuje również styl grunge, którego podstawowym założeniem jest rezygnacja z zasad oraz ubieranie się w to, co jest wygodne, ale jednocześnie stylowe. Grunge czerpie ze stylu rockowego, pozornej niedbałości boho i wszystko to okrasza oryginalnymi dodatkami.

Modny jest również styl militarny, obejmujący ubrania inspirowane wojskiem, zarówno w kwestii fasonów jak i kolorystyki. Styl ten jest jednak określany jako pomocniczy, obejmuje jeden lub dwa elementy stylizacji lub dominuje na dodatkach.

Coraz bardziej popularny staje się także styl marynarski. Dawniej królował na nadmorskich deptakach, dziś wychodzi do miast i to nie tylko w sezonie letnim. Swobodne fasony oraz ciekawe połączenie barw sprawiają, że w ubraniach w stylu marynarskim czujemy się, jak na wakacjach. Kolorami, które przeważają w takich stylizacjach są biel, czerwień i granat. Dominującym motywem są oczywiście paski.

Obecnie zauważamy również powrót do tego, co było modne w ubiegłych stuleciach. Trendy wracają jednak w nieco odmienionej wersji, co możemy określić mianem stylu retro.

Popularnymi stylami w modzie są również te, które nawiązują do sposobu ubierania się znanych osób. Prawdziwą ikoną wśród pań jest Choco Chanel, autorka nieśmiertelnych sentencji oraz wyrazistego stylu w modzie, który staje się inspiracją dla wielu współczesnych kobiet.

Komentarze