Stylowa papeteria ślubna - czy to tylko winietki?

Papeteria ślubnaWasz ślub - wielki dzień, do którego będziecie się przygotowywać miesiącami. Nic w tym dziwnego, że zależy Wam na pięknych wspomnieniach, jak również na tym, aby goście byli pod wrażeniem i dobrze się bawili.

Jak to się mówi "diabeł tkwi w szczegółach" toteż planując i organizując ślub i wesele, warto pamiętać również o drobnych detalach, takich jak np. papeteria ślubna.

Co to jest papeteria ślubna?

Mowa tutaj o wszelkich produktach papierniczych związanych z tym wielkim dniem. Począwszy oczywiście od zaproszeń wraz z kopertami, czy save the date, przez winietki, zawieszki na alkohol, po menu weselne i inne.

Różnorodność tych produktów może przyprawić o zawrót głowy. Jako przykład weźmy winietki, czyli karteczka, na której widnieje imię oraz nazwisko osoby zaproszonej na wesele. Dzięki planowi stołów oraz winietkom goście będą wiedzieć, przy którym stole czekają przewidziane dla nich miejsca, co pozwoli uniknąć zamieszania i dezorganizacji.

Najczęściej mają one postać prostokątnej, rozkładanej wizytówki, jednak można zdecydować się również na winietkę do zawieszania, bądź na haczyku, który można przymocować np. do czekającego przy stole upominku dla gościa.

Co ważne, winietki są nie tylko funkcjonalne, ale stanowią też element wystroju wnętrza. Powinny być estetycznie wykonane, oraz wzorem i stylistyką dopasowane do motywu przewodniego całego przyjęcia i do pozostałych elementów papeterii ślubnej (zaproszeń, zawieszek na alkohol etc.)

Personalizowane detale jako sposób na zachwycenie gości

To naturalne, że chcecie, aby goście, którzy będą z Wami w tym dniu, czuli się wyjątkowo i wspominali to wesele w samych superlatywach, stąd tyle zachodu jeżeli o wybieranie menu, dobór muzyki czy rozważanie wystroju sali. Starannie dobrana i zaprojektowana papeteria ślubna dopełni całości Waszych starań. Bardzo modne są ostatnio np. miody jako drobne upominki dla gości. Ozdobny, papierowy kapturek umieszczany na wieczku miodu, można dostosować stylistycznie do pozostałej papeterii i umieścić na nim Wasze imiona, co z pewnością wywoła tzw. efekt wow. Tego rodzaju prezenciki można również opatrzyć winietką, aby jednocześnie wskazywały gościom odpowiednie miejsce przy stole.

Znakomicie sprawdzą się również eleganckie pudełeczka na słodkości, spójne z motywem przewodnim wesela i grafiką na zaproszeniach i winietkach. Tak spakowane upominki są nie tylko miłym gestem, ale z pewnością pozytywnie zapiszą się w pamięci gości, którzy docenią tak całe przyjęcie, jak i ogrom waszych starań.

Papeteria ślubna

Każdy znajdzie coś dla siebie

Dzięki obecnym możliwościom poligraficznym, w wykonywaniu papeterii ślubnej ograniczeniem jest tylko wyobraźnia! Można postawić na elegancką, minimalistyczną papeterię wzbogaconą o wysublimowany font, zdecydować się na wzory tonące w grafikach przedstawiających kwiaty czy zwrócić się w stronę modnej ostatnio papeterii w stylu eko.

Do wyboru jest również mnóstwo typów papieru - ma być matowy i gruby, czy może połyskujący, a nawet ze złoceniami? Wybór należy do Was. Obejrzyjcie dostępne wzory i wybierzcie coś dla siebie. Zdecydowanie jest w czym wybierać.

Komentarze