Sucha skóra twarzy zimą

Sucha skóra zimąSucha skóra bardzo cierpi w okresie zimowym.  Nawet, jeśli w ciągu roku nie borykaliśmy się z takim problemem, w czasie zimy jej płaszcz lipidowy jest osłabiony do tego stopnia, że delikatna warstwa naskórka wysycha, czerwieni się i piecze. Suchość  skóry pojawia się szybko, ponieważ skóra sucha nie ma oporów, by odzwierciedlać swoje cierpienie. Jak stawić czoła suchej skórze? Niezbędne jest jej nawilżenie, a także ochrona przed wiatrem i mrozem.

Jakie kremy dla suchej skóry?

Sucha skóra jest bezsilna wobec panującego mrozu - brak jej płaszcza lipidowego, który chroni cerę tłustą i mieszaną. W tym przypadku istotne jest jej zbudowanie za pomocą kremów. Wybieraj kremy kryjące w sobie składniki nawilżające, szczególnie hydrofilne. Niezbędnym elementem są także kwasy tłuszczowe, składniki tworzące naturalną barierę ochronną na powierzchni skóry. Ich źródłem są oleje roślinne -  oliwy, awokado lub masła karite. Do suchej cery dojrzałej idealnie sprawdzi się krem zawierający cholesterol.

Wybieraj kosmetyki zawierające woski lub eucerynę, które są zastępstwem warstwy ochronnej skóry i zapobiegają tym samym ucieczce wody. Kremy "tłuste" zastąp ''półtłustymi''. Bardzo gęste preparaty stanowią problem przy rozsmarowaniu, pozostawiając na skórze w nieskończoność, gdyż nie mogą w nią wchłonąć.

Pielęgnacja suchej skóry zimą

1. Nawilżaj

  • Co najmniej dwa razy dziennie aplikuj na twarz krem bardzo mocno nawilżający. Nałóż podkład dopiero, wówczas gdy krem się wchłonie.
  • Nawilżaj o skórę pod oczami. Dla osób młodych również niezbędny jest krem przeciwzmarszczkowy lub nawilżający żel pod oczy, który nie będzie stanowił obciążenia dla skóry.
  • Przynajmniej raz w tygodniu stosuj maseczkę nawilżającą na twarz i dłonie. Nie wychodź na powietrze zaraz po nałożeniu kremu lub maski, gdyż rozmiękczona skóra bardzo łatwo przemarza.

2. Nie podrażniaj

  • Myj twarz letnią  wodą. Unikaj długich, gorących kąpieli - duża  temperatura wymywa lipidy, wchodzące w skład bariery ochronnej skóry.
  • Unikaj soli i płynów do kąpieli, które mimo pięknego zapach wysuszają skórę. W zimie korzystaj z nawilżających olejków przeznaczonych do kąpieli. W wersji domowej, wlej  do wanny kilka łyżeczek oliwy z oliwek.
  • Unikaj żeli i preparatów przeznaczonych do oczyszczania skóry twarzy. Zawarte w nich składniki są niezwykle drażniące dla suchej skóry. W okresie zimowy postaw na łagodną   pielęgnację wybierając tylko naturalne, ekologiczne mydła
  • Po każdym umyciu osuszaj skórę czystym ręcznikiem. Przykładaj ręcznik do twarzy, nie trzyj skóry.
  • Nie stosuj toników z alkoholem do dezynfekcji miejsc po wypryskach. Używaj naturalnych olejków, aby zaleczyć drobne zmiany.

Co szkodzi suchej skórze zimą?

Suchej skórze szkodzi nie tylko wiatr i mróz, ale i ogrzewanie w pomieszczeniach. Oprócz ochrony skóry za pośrednictwem kremów, warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza.  Staraj się także wietrzyć pomieszczenia w domu.

Maniewski - salon fryzjerski Warszawa - moment.pl

W okresie zimowym nie zapominaj o odwodnieniu. Powinnaś pic duże ilości wody mineralnej w ciągu Postaraj się również odpowiednio odżywiać. Wprowadź do swojej diety sałatki z oliwą, tłuste ryby, owoce morza, oleje roślinne.

Artykuł opracowano na podstawie Blog hair, beauty - moment.pl.

KomentarzePoznaj nawilżającą gamę do pielęgnacji ciała marki Decléor

Pielęgnacja ciałaNawilżanie skóry naszego ciała to podstawa codziennej pielęgWszystkie odcienie piękna. Jak Polki postrzegają swoją urodę?

Piękne PolkiCzy Polki czują się piękne? Zapytaliśmy kobiety czy akceptują swoje odbicieMasz problem z trądzikiem? Podpowiadamy jak pokonać tę dolegliwość!

TrądzikTrądzik to nie tylko problem okresu dorastania. Coraz częściej ta chorob