Szafka pod telewizor czy uchwyt na ścianę? Które rozwiązanie jest bardziej praktyczne?

MeblościankaKupując telewizor bardzo często stajemy przed dylematem: w jaki sposób wyeksponować go w salonie, by oglądanie było jak najwygodniejsze, a jednocześnie by osiągnąć jak najlepszy efekt wizualny. Oczywiście w tych rozważaniach jest wiele zmiennych, np. wielkość salonu, sposób jego urządzenia czy preferencje właścicieli mieszkania.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę względy praktyczne - w tym zestawieniu zwycięzca jest tylko jeden: szafka pod telewizor.

Dlaczego szafka RTV jest bardziej praktyczna niż uchwyt na telewizor?

Warto wziąć pod uwagę ilość funkcji, które spełnia szafka, a także uchwyt na telewizor. W tym drugim przypadku odpowiedź jest krótka: uchwyt służy wyłącznie do podtrzymywania telewizora, na tym kończy się jego zadanie. Jeśli weźmiemy pod uwagę szafkę RTV - zastosowań jest kilka. Przede wszystkim jest miejscem, na którym stoi telewizor. Jej obecność nie wymaga wiercenia w ścianie dziur, które mają podtrzymać uchwyt - umieszczenie na niej telewizora zajmie kilka minut. W bardzo łatwy sposób można schować za nią wszystkie kable, które towarzyszą telewizorowi, czasem również głośnikom i innym urządzeniom elektronicznym. Szafka to także miejsce do przechowywania - bardzo dobre na drobiazgi takie jak płyty CD i DVD, które przydatne są w pobliżu telewizora. Na szafce możemy ustawić szereg ozdób, które ożywią nasze wnętrze, m.in. kwiaty, rodzinne zdjęcia czy pamiątki. Biorąc to wszystko pod uwagę - szafka pod telewizor jest rozwiązaniem o wiele bardziej praktycznym niż uchwyt, który jedynie przymocowuje urządzenie do ściany.

Kompromisowe połączenie szafki i uchwytu

Czasem trudno się zdecydować na wybór tylko jednej z tych rzeczy. Na szczęście nie jest konieczne. Jeśli wolimy mieć w swoim salonie telewizor powieszony na ścianie, a przy tym również szafkę RTV - takie rozwiązanie jest bardzo modne i często stosowane. Szafka nadal pełni swoje praktyczne funkcje, może być również częścią całej meblościanki. Pomimo tego, że nie jest miejscem, na którym stoi telewizor, nadal jest bardzo przydatna. Możemy przechowywać w niej różnego rodzaju drobiazgi i traktować jako półkę na dekoracje. Tuż nad nią wisi natomiast telewizor, który podtrzymywany jest przez wwiercony w ścianę uchwyt. Tego typu połączenie to idealny kompromis, który w dodatku świetnie sprawdzi się, jeśli w domu mieszkają małe dzieci - ograniczymy wówczas ryzyko strącenia telewizora z szafki i konieczność częstego wycierania ekranu po tym, jak został ubrudzony przez dziecięce paluszki.

Komentarze