Szkolna, sportowa wyprawka

SzkołaTo ważne, żeby dziecko zawsze przebierało się na WF i miało do dyspozycji strój sportowy z najwyższej jakości materiałów. W grę wchodzi nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo oraz higiena. Łatwo sobie wyobrazić, co się dzieje, kiedy młody człowiek spędza cały dzień w jednym ubraniu - nie jest to korzystne ani dla niego, ani dla jego otoczenia. Jeśli dziecko nie lubi nosić stroju treningowego w tornistrze, warto zaopatrzyć go w wygodną torbę albo plecak.

Szkolna wyprawka sportowa powinna działać na dziecko motywująco; nie tylko zachęcać do podejmowania aktywności fizycznej, ale także być komfortowa w użytkowaniu. Przewiewne oddychające koszulki, spodenki i dresy, ergonomiczne buty na antypoślizgowej podeszwie lub obuwie dostosowane do uprawianej dyscypliny sportu, torba sportowa - wszystkie te elementy sprawiają, że dziecko nie unika lekcji wychowania fizycznego, nie opuszcza treningów, znajduje przyjemność w dbaniu o swoją kondycję.

Wygodny plecak to podstawa!

Plecak Adidas albo torba sportowa to optymalne opakowanie na każdy strój sportowy. Młodsze dzieci lepiej zaopatrzyć w plecak, bo jest on bardziej przyjazny dla kręgosłupa. Równomierne rozłożenie ciężaru zawartości oraz odpowiednia regulacja szelek gwarantują utrzymane prawidłowej postawy oraz zapobiegają kłopotom z kręgosłupem. Wygodny plecak męski lub damski nie krępuje ruchów, pozwala mieć wolne ręce, a znaczna ilość kieszeni gwarantuje, że obok stroju sportowego oraz butów zmieści się w nim sporo drobiazgów niezbędnych każdemu, kto trenuje, np. woda lub napój izotoniczny, chusteczki odświeżające czy karnet na basen.

Plecak

Wygodny plecak (fot. hurtowniasportowa.net)

Nowoczesne plecaki sportowe mają miękkie regulowane szelki (często profilowane) oraz uchwyt do noszenia w dłoni. Szyte z najwyższej jakości tworzyw sztucznych, łatwo się piorą i szybko schną.

8h w szkolnej ławce? Pozwól oddychać stopom i postaw na wygodne buty!

Szkolne lekcje wychowania fizycznego odbywają się nie tylko na pierwszych czy ostatnich godzinach, ale także w środku planu zajęć. Dla dzieci oznacza to często, że cały dzień spędzają w jednych butach - tych, które przebrały w szatni tuż po przyjściu do szkoły. Jeśli dziecko nie ma zwyczaju nosić dodatkowego obuwia tylko na WF, warto zadbać o to, żeby te jedne jedyne buty, w których chodzi przez cały dzień były maksymalnie komfortowe: pozwalały oddychać stopom, miały profilowane wkładki, odpowiednio elastyczną podeszwę. W wielu szkołach zwraca się także uwagę na kolor podeszwy - dobrze, żeby była biała. Buty halowe dla dzieci doskonale sprawdzą się właśnie jako ta jedna jedyna dyżurna para obuwia sportowego używanego w szkole.

Buty do szkoły

Buty sportowe dla dzieci (fot. hurtowniasportowa.net)

Jeśli tuż po lekcjach nasze dziecko udaje się na dodatkowy trening, musimy zaopatrzyć je w buty stworzone z myślą o dyscyplinie sportu, którą uprawia: inne buty potrzebne będą młodemu piłkarzowi, inne tenisiście, jeszcze inne biegaczowi.

Klasa pływacka? Będzie potrzebna torba sportowa!

Im więcej elementów stroju sportowego potrzebne jest podczas treningu, tym bardziej warto zaopatrzyć dziecko w osobny plecak albo torbę sportową. Jak już wspomniano, młodsze dzieci powinny nosić dobrze wyprofilowane plecaki, starsze mogą postawić na stylową torbę.

Torba sportowa

Torba sportowa (fot. hurtowniasportowa.net)

Jeśli dziecko chodzi do klasy sportowej, np. pływackiej, jego bagaż treningowy będzie dość pokaźny. Obok stroju pływackiego, czepka, okularów czy maski do nurkowania, zawsze musi mieć przy sobie ręcznik i zapasowy suchy strój. Torba sportowa wykonana z syntetycznego szybkoschnącego materiału to doskonałe rozwiązanie. Ergonomiczne uchwyty umożliwiają noszenie torby w ręku bądź na ramieniu.

Poszukujesz szerokiego wyboru odzieży i sprzętu sportowego dla swojego dziecka? Koniecznie zajrzyj na hurtowniasportowa.net.

Dresy i halówki czyli wybieramy odzież sportową na wf

Lekcje WF, które odbywają się na sali gimnastycznej, wymagają zaopatrzenia dziecka w spodenki oraz T-shirt, a także wygodny dres oraz obuwie. W warunkach szkolnych najlepiej sprawdzają się buty halowe Nike (albo innej firmy) czyli halówki. Są one przeznaczone głównie do grania w piłkę, ale z powodzeniem sprawdzają się podczas każdej aktywności sportowej uprawianej na hali. Bardzo dobrze dopasowują się do stopy, mają elastyczną antypoślizgową podeszwę. Z kolei wybierając dres pamiętajmy, że najwygodniejsze są modele z rozpinaną na całej długości bluzą, ściągaczami przy kostkach i nadgarstkach oraz regulacją w pasie.

Ocena: 5.0