Tablet dla dziecka - idealne narzędzie do interaktywnej nauki!

Tablet dla dzieckaChoć jeszcze do niedawna nauka zdalna wydawała się czymś mało prawdopodobnym, dziś to codzienność, z którą należy się pogodzić i jak najlepiej do niej przygotować. Tablet z internetem to świetne rozwiązanie dla najmłodszych uczniów. Poręczne urządzenie idealnie sprawdzi się podczas wykonywania codziennych zadań czy odrabiania lekcji.

Nie tylko zabawa - tablet do nauki

Najmłodszych zwykle nie trzeba długo namawiać do korzystania z tabletów. Niewielkich rozmiarów urządzenie oferuje bowiem całe mnóstwo rozrywek, za którymi przepadają: bajki online czy liczne gry. Konieczność nauki z domu spowodowała, że dzieci zaczęły sięgać po tablety nie tylko w celach rozrywkowych, ale też edukacyjnych. Jaki tablet sprawdzi się do nauki? Wybierając odpowiednie urządzenie, warto zwrócić uwagę zarówno na jego parametry, jak i jakość wykonania. Istotna będzie pojemność baterii - ważne, żeby dziecko mogło bez problemu przebrnąć przez cały dzień zajęć lekcyjnych bez konieczności ładowania sprzętu. Należy też zwrócić uwagę na przekątną ekranu. W przypadku najmłodszych optymalne będą modele do 10 cali. I w końcu - jakość wykonania. Tablet w rękach dziecka będzie narażony na liczne zarysowania i - być może - uszkodzenia, dlatego tak ważne jest, żeby był solidnie wykonany z jak najlepszych jakościowo materiałów. To z pewnością przedłuży jego żywotność.

Edukacyjny tablet dla dziecka - z internetem

Aby nauka zdalna przebiegała bezproblemowo, potrzebny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale też szybki internet. W ofercie T-Mobile można znaleźć jedno i drugie w atrakcyjnych cenowo pakietach, szczegóły oferty dostępne tutaj: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/tablety-i-komputery/cat10020.chtml. Sieć daje do wyboru dwa abonamenty: za 49 zł i 69 zł. Im wyższy abonament, tym comiesięczna rata za sprzęt będzie niższa i odwrotnie. W każdym z pakietów, użytkownik dostaje 50 GB internetu przy umowie na 24 miesiące. To paczka umożliwi nie tylko swobodną naukę, ale też pozwoli na korzystanie z dostępnych w internecie rozrywek.

Tablet dla ucznia - bezpieczeństwo to podstawa

Nowoczesne urządzenia są wyposażone w funkcjonalności, które sprawiają, że korzystanie z tabletów przez najmłodszych jest bezpieczne. Do nauki zdalnej sprawdzi się tablet z trybem ochrony oczu, np. Huawei MediaPad T5 10. Na czym polega to rozwiązanie? Filtr niebieskiego światła redukuje intensywność pasma świetlnego, jakie emituje ekran. Dodatkowo, dzięki specjalnym czujnikom, tablet każdorazowo wysyła ostrzeżenie, jeśli oczy znajdą się zbyt blisko ekranu i należy się odsunąć. Często urządzenie służy nie tylko jednemu dziecku, ale też jego rodzeństwu czy rodzicom. W Lenovo TAB E10 każdy użytkownik może założyć własne konto z osobistymi ustawieniami. Dzięki temu korzystanie z urządzenia jest w pełni komfortowe, a przy okazji rodzice mają wgląd w to, czym dziecko zajmuje się, używając tabletu.

Grafika: pexels.com.

Komentarze