Tajemnice udanego związku - jak osiągnąć wspólne szczęście?

Udany związekBycie z drugą osobą i tworzenie związku partnerskiego w sensie romantycznym, to nie lada wyzwanie, zwłaszcza wraz z upływem czasu i kolejnymi latami odciśniętymi na dojrzałości naszych wspólnych relacji. Często przestajemy się wówczas starać, popadamy w rutynę, a nawet zaczynamy odczuwać, że to może nie ta właściwa osoba.

Jedni potrafią sobie z tym poradzić, inni uciekają w objęcia przelotnych znajomości opartych na seksie. Zawsze jednak zadajemy sobie pytanie, czy istnieje jakaś recepta na wspólne szczęście. Może nie ma jednej i właściwej, ale na pewno kilka zasad warto sobie uświadomić i wprowadzić je następnie w życie, by nawet jeśli wszystko się rozpadnie, zostać z poczuciem, że to nie z naszej winy - że to ta druga osoba była niedojrzała i nieszczera w uczuciu do nas. Co to za tajemnicze porady, które wcześniej czy później powinien uświadomić sobie każdy, kto chce zbudować satysfakcjonujący związek? O tym w kolejnych akapitach artykułu.

Pieniądze na ostatnim miejscu

Zacznijmy odrobinę filozoficznie. Budując cokolwiek warto zapewnić sobie mocne fundamenty, by im większa konstrukcja - dłuższy związek - nie zawaliło się nam to na skutek przeciążenia. Zasada ta doskonale sprawdza się w przypadku pieniędzy, które w żadnej postaci nie zapewnią stabilności ani bezpieczeństwa. Kupowanie drugiej osobie wszystkiego, czego pragnie nie jest rozwiązaniem, gdyż uczucia nie da się zagwarantować poprzez opłacanie rachunków. Początkowo może się wydawać, że wszystko doskonale działa, ale pieniądze powszednieją, a ludzie zwykli pragnąć coraz więcej. Nie dostając jednak uczucia tylko kolejne martwe przedmioty może zdarzyć się tak, iż akceptacji i spełnienia duchowego poszukają gdzieś indziej, a z nami zostaną z przyzwyczajenia do pieniędzy. Im wyższy stos monet tym bardziej chwiejny, a im grubszy plik banknotów tył łatwiej jest im się zająć ogniem od najdrobniejszej iskry. Warto to sobie uświadomić i zamiast dbać o przedmioty, nauczmy się rozwijać więź emocjonalną.

Zainteresowanie

On lubi gry na konsole, ją fascynują kamienie naturalne, z których robi biżuterię. Oboje lubią czytać, tyle że różne gatunki literatury. Czy uda im się stworzyć szczęśliwy związek skoro interesują się czymś innym i mają tak odmienne hobby? Oczywiście że tak, gdyż są przede wszystkim jednostkami. Szczęście daje im czytanie i robienie tego co ich pasjonuje, a dopiero potem to, że są w szczęśliwym związku. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by ich światy łączyły się co jakiś czas, ale tu potrzebne jest zainteresowanie drugiej osoby. Ona może pokazać mu swoją kolekcję kamieni szlachetnych i opowiedzieć nieco o ich wartości, cenie, czy też sposobie rozróżniania minerałów naturalnych od sztucznych. On natomiast może zaprosić ją do wspólnej gry, czy też przeżywania historii na ekranie - jednocześnie przemierzając wirtualny świat i opowiadając jej o nim i rządzących nim mechanizmach. Razem zaś mogą wybrać ciekawą książkę (dla obojga) i na zmianę ją sobie czytać na głos, aż historia nie zostanie zamknięta. Wspólne przeżywanie losów bohatera jest bowiem w stanie wykształcić kolejną nić, która was połączy, a im więcej takich nici, tym mocniejszy splot.

Szczerość

Boisz się jej reakcji, na wzmiankę, że wieczorem spotykasz się ze swoją (żonatą) przyjaciółką ze studiów? Obawiasz się, że on poczuje się źle, jeśli powiesz mu, że perfumy, które ci kupił nie są takie ładne, jak mu się wydaje? Każdy z takich dylematów powinien mieć jedną odpowiedź - "bądź szczery/a". Jeśli nie będziesz to problem nie zostanie rozwiązany. On nadal nie nauczy się, jakie zapachy są w twoim guście, a ona nie będzie potrafiła ci zaufać, wiedząc, że twoje spotkanie z kolegą może dotyczyć kawy z "tą blondyną", o którą jest zazdrosna. Nie dawanie sobie nawzajem możliwości to zarzucenia nieszczerości bardzo wzmacnia związek. Na tym buduje się zaufanie. Szybko nauczycie się również słuchać i zdobędziecie nową wiedzę na temat swojej drugiej połówki, która odtąd będzie zaskakiwana dużo bardziej trafnie niż na początku. Powoli dojdziecie więc do perfekcji, a może nawet zaczniecie czytać w swoich myślach. Czy to nie jest warte zachodu? Naszym zdaniem tak, gdyż sprawi, że będziecie szczęśliwi.

Autor: zapachferomonów.com.pl.

KomentarzeCzym jest miłość? Jak ma na imię?

Czym jest miłość?Miłość ma zbyt wiele form, by podać jej jednoznaczną definicję. TenNa co się zdecydować, czyli separacja czy rozwód?

Separacja czy rozwód?Bywa tak, że więzi małżeńskie zaczynają słabnąć, a paAseksualność - czym jest? Przyczyny, objawy, prawdy i mity

AseksualnośćKiedy brak pożądania, czyli czym jest aseksualność? Czasem masz po prostu gorFetyszyzm i fetyszysta, czyli o podnieceniu, satysfakcji i seksie

FetyszyzmDużo słyszy się ostatnio o fetyszystach. Zazwyczaj używamy tego terminu w kwestach