Tatuaż na nadgarstku - dla kogo? Specyfika, wzory, ceny

Tatuaż na nadgarstku u kobietyTatuaż to sposób na podkreślenie swojego charakteru i wyrażenie temperamentu. Łączy w sobie walory artystyczne i emocjonalne. Od tego, w jakiej technice zostanie wykonany, zależy jaki będzie miał wydźwięk. Tatuaż musi być odpowiednio dopasowany do charakteru osoby, która się na niego decyduje. Dotyczy to zarówno samego wzoru, jak i techniki oraz miejsca jego wykonania.

Wśród kobiecych tatuaży jednym z najbardziej powszechnych miejsc jest nadgarstek. Tatuaż na nadgarstku rozpromowała Kate Moss. Jakie wzory pasują do tego miejsca, kiedy będzie dobrze wyglądał i jak przebiega jego wykonanie?

Nadgarstek jako miejsce do tatuowania

Nadgarstek jest idealnym miejscem na wykonanie typowo kobiecego tatuażu. Wzory wykonane na tej części ciała prezentują się świetnie i idealnie podkreślają damską naturę malowidła. Większość pań, zanim zdecyduje się na tatuaż na nadgarstku, zadaje pytanie czy jest to bolesne. Wątpliwości związane z odczuwaniem bólu przy robieniu tatuażu to najbardziej powszechny problem, przed którym stają osoby decydujące się na swój pierwszy wzór. Ciężko jest je rozwiać ze względu na złożoność tej kwestii. Ból odczuwalny podczas tatuażu jest bowiem zawsze obecny, jednak ma charakter typowo indywidualny i jest zależny od wielu czynników. Każda osoba ma inny próg odczuwania bólu, inną cierpliwość jego znoszenia oraz rozmaity stopień tolerancji. Każdy człowiek ma inaczej unerwione receptory, co przekłada się na rozbieżności w odbieraniu bodźców.

To, co dla jednej osoby jest niewyobrażalnie bolesne, dla innej stanowi jedynie lekko odczuwalny dyskomfort. Odpowiedź zatem na pytanie czy wykonanie tatuażu boli nie może być jednoznaczna. Można jednak powiedzieć, że zdecydowana większość klientów przechodzi przez proces wykonania tatuażu bez większych trudności. Faktem jest, że intensywność bólu różna jest w zależności od miejsca na ciele, w którym tusz jest nanoszony pod skórę. Główny czynnik odgrywa tutaj grubość naskórka i ilość komórek nerwowych. Nadgarstek jest miejscem, które charakteryzuje się nieco zwiększonym poziomem generowanego bólu niż inne miejsca, jak np. łydka. Nie jest to jednak najbardziej bolesne miejsce jak np. szyja. Na pewno tatuaż na nadgarstku będzie się również dłużej goił, może to potrwać do dwóch tygodni.

Tatuaż na nadgarstku w popkulturze

Tatuaż na nadgarstku jest bardzo popularny wśród kobiet. Duży wpływ miał na to fakt chętnego wykonywania takiego malowidła przez gwiazdy z pierwszych stron gazet. Jedną z pierwszych celebrytek, która zdecydowała się na taki tatuaż jest Kate Moss. Światowej sławy modelka postawiła na kotwicę. Eva Longoria rozsławiła tatuaż kobiecy na nadgarstku przez wykonanie gwiazdki, Hilary Duff postawiła na serduszko, a Scarlett Johansson wytatuowała bransoletkę. Dużą popularnością cieszy się tatuaż Megan Fox, która postawiła na wizerunek Marilyn Monroe. Victoria Beckham zdecydowała się z kolei na inicjały swojego męża. Gwiazd z pierwszych stron kolorowych gazet, ze świata mody, filmu czy piosenki, które postawiły na tatuaż na nadgarstku nie brakuje.

Dla kogo taki tatuaż?

Zanim zdecydujemy się na tatuaż na nadgarstku warto zadać sobie pytanie czy jest to rzeczywiście najbardziej optymalne rozwiązanie dla nas. Jest to miejsce na ciele, które jest stale wyeksponowane, jeżeli zatem znudzi nam się tatuaż, nie będzie zbyt dużych możliwości żeby go zakryć. Jest to zatem rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które są w stu procentach pewne, że właśnie tego chcą. Ciągła widoczność tatuażu sprawia, że jest on przeznaczony dla kobiet odważnych, które lubią eksponować pewność siebie i nie boją się krytyki. Choć tatuaże na nadgarstku stały się swego rodzaju symbolem seksapilu kobiecego, to dla wielu osób sam tatuaż dalej pozostaje nieakceptowalną formą sztuki. Warto mieć to na uwadze.

Wzory tatuaży na nadgarstku

Jednym z najbardziej popularnych motywów na kobiecy tatuaż na nadgarstku jest napis wykonany atrakcyjną czcionką. Panie zazwyczaj wybierają ważne dla siebie sentencje, z którymi się utożsamiają. Wśród motywów bardziej obrazkowych królują wzory, które stanowią gwiazdki, serduszka, kwiaty, głównie róże lub wizerunki zwierząt. Bardzo często są to motyle, koty, ptaki. W ostatnich latach króluje technika dotwork, na którą panie decydują się coraz częściej. Jest to sposób wykonywania tatuażu przy pomocy, nazwijmy to kropkowania. Tatuażysta osiąga pełne kształty przy wykonywaniu drobnych czarnych kropek, które się ze sobą łączą. Decydując się na tatuaż wykonany w tej technice, otwieramy możliwość szerokiego wyboru wzorów. Wśród kropkowanych tatuaży świetnie sprawdzają się małe obrazki, przedstawiające większą scenerię. Np. spacerującą dziewczynkę po lesie lub watahę wilków ulokowaną między drzewami. Tego typu tatuaże mają zawsze formułą zamkniętą. Przyjmują kształty figur geometrycznych z wyraźnymi liniami stanowiącymi obramowanie malowidła.

Specyfika

Bez względu na wybór wzoru, na jaki kobieta się zdecyduje, tatuaże na nadgarstku wyróżnia najważniejsza cecha. Jest to miejsce na ciele o niewielkiej powierzchni, co determinuje charakterystykę wzoru. Na nadgarstku zazwyczaj wykonuje się niewielkie wzory. Duży tatuaż nie będzie bowiem wyglądał ładnie na małej powierzchni, chyba, że jest częścią dużej całości, która oplata całą rękę, czyli tzw. rękawem.

Ceny

Ceny takiego tatuażu kształtują się w od granicach od 100 do 200zł w zależności od wybranego motywu i kolorystyki.

Komentarze

Marcela
Też mam tatuaż na nadgarstku, dokładniej różę w kolorze :) wygląda super, a tak staranne wykonanie zawdzięczam Kindze z Jah Love Tatto Studio, do której planuję ponownie się zapisać :)