Te rośliny oczyszczają powietrze! Warto ustawić je w sypialni

Rośliny oczyszczające powietrzeJuż od czasów starożytnych wiadomo, że poszczególne rośliny mają rozmaite właściwości. Niektóre z nich potrafią na przykład oczyścić powietrze, a przez to są idealnym wyborem na dekoracje domu. Sprawdź które rośliny doniczkowe warto mieć w swojej sypialni!

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat (Spathiphyllum) to jeden z najczęściej wybieranych kwiatów na dekorację domu. Jest piękny, łatwy w pielęgnacji, przy tym oczyszcza powietrze z różnego rodzaju szkodliwych lotnych związków, takich jak benzen i aceton. Te natomiast trafiają do powietrza z rozmaitych środków chemicznych czy farb. Należy jednak uważać, jeśli w domu są zwierzęta lub małe dzieci. Skrzydłokwiat może okazać się dla nich bardzo trujący (więcej informacji o roślinie https://zaradnakobieta.pl/18866.skrzydlokwiat-uprawa-podlewanie).

Paprotka

Wielu zaskoczyć może fakt, że właściwości oczyszczające, ma także bardzo popularna w polskich domach paprotka (Nephrolepis exaltata). Jest ona tania i łatwa w utrzymaniu, a więc warto ustawić jej okazy w różnych częściach domu. Dzięki nim można bowiem cieszyć się czystym powietrzem i wdychać je bez żadnych obaw.

Sansewieria

Inną piękną rośliną, która potrafi oczyszczać powietrze w domu, jest sansewieria (Sansevieria), zwana też wężownicą. Jej liście filtrują bowiem szkodliwy formaldehyd, który ulatnia się do powietrza na przykład z farb olejnych, kosmetyków czy lakierów do paznokci, a także ubrań i obuwia. Co więcej sansewieria jest piękną rośliną, idealnie urozmaicają przestrzeń w domu - nie wymaga ani zbyt wiele światła, ani wilgoci.

Rośliny oczyszczające powietrze

Epipremnum złociste

Epipremnum to również popularna roślina w polskich domach. Łatwy w uprawie, pnący gatunek to ciekawy pomysł na dekorację salonu lub sypialni. Co więcej oczyszcza on powietrze ze szkodliwego formaldehydu, a także benzenu i tlenku węgla. Warto więc ustawić go w tych miejscach domu, w których spędza się najwięcej czasu.

Begonia

Rzadko się zdarza, że właściwości oczyszczające posiadają kolorowe kwiaty. Tymczasem piękna begonia (Begonia semperflorens), którą wyróżniają małe różowe kwiatki, nie tylko pięknie prezentuje się w przestrzeni domowej, ale i oczyszcza powietrze z benzenu i oparów zawartego w farbach i rozpuszczalnikach toluenu.

Komentarze