Tonery do włosów

Tonery do włosówTonery do włosów to substancje koloryzujące, dostępne w postaci kremów i farb o mniejszej trwałości niż te tradycyjne. Cechą charakterystyczną tonerów jest łatwość ich aplikacji oraz pełna zmywalność preparatu.

Toner wypłukuje się, pozwalając na powrócenie do naturalnego koloru włosów bez konieczności ich ponownego farbowania albo skrócenia fryzury. Trwałość tonera do włosów szacuje się na kilka czy nawet kilkanaście myć głowy. Przy codziennym myciu włosów, toner spłukuje się do około dwóch tygodni, w zależności od konkretnego produktu czy struktury włosa.

Kolory włosów

W przypadku jasnych tonerów poleca się wcześniejsze rozjaśnienie pasm, aby otrzymany kolor był jak najbardziej zbliżony do oczekiwanego. Tonery dają ogromną swobodę: można dowolnie mieszać ze sobą różne odcienie, uzyskując oryginalne kolory. Takie produkty sprawdzają się w wielu sytuacjach. Są nieocenione przy pierwszej koloryzacji, kiedy dokładnie nie wiemy, jak nasze włosy zareagują na farbę oraz czy wybrany odcień jest odpowiedni.

Stosowanie tonerów nie obciąża, nie wysusza ani nie niszczy włosów

Jest więc polecane każdemu, kto obawia się, że koloryzacja może zaszkodzić jego kosmykom. Tonery poleca się również do włosów wielokrotnie farbowanych, które są osłabione. To wspaniały pomysł w momencie, kiedy marzy się nam tylko chwilowa zmiana koloru włosów, na przykład na wakacje czy w czasie karnawału. Później możemy powrócić do swojego naturalnego odcienia lub powtórzyć koloryzację. Tonery dają nam poczucie, że zmiana nie jest trwała ani drastyczna. Mamy pewność, że farba zawsze się zmyje i to bez szpecących odrostów. To dobra wiadomość również dla osób młodych, które chętnie eksperymentują z własnym wyglądem.

Dzięki tonerom mogą bawić się kolorami i stylami, a rodzice nie muszą obawiać się o to, że dziecko na stałe zmieni odcień włosów na wyjątkowo ekstrawagancki. Tonery do włosów są nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych produktów koloryzujących. Są w pełni bezpieczne i nie powodują powstawania nieestetycznych odrostów. Kolor zmywa się delikatnie, stopniowo. Jego wypłukiwanie jest naturalne i niezauważalne, więc nie ma konieczności powtarzania koloryzacji, jeśli odcień nie przypadł nam do gustu. Tonery charakteryzują się również o wiele intensywniejszymi odcieniami niż farby. Kolory są wyraziste i mocniejsze.

W naszym kraju tonery widocznie zwiększają swoją popularność, będąc interesującym sposobem na ożywienie swojego wyglądu, ale również stanowiąc nowoczesną alternatywę dla farb.

Komentarze