Trendy na 2019 rok - to będzie modne we wnętrzach!

Stylowe wnętrze 2019Przyszedł czas, kiedy trzeba zacząć mówić o tym, co będzie modne we wnętrzach w 2019 roku. Jakie meble, materiały, wzory i kolory pojawią się w polskich domach? Podpowiada projektantka wnętrz z poznańskiego salonu meblowego Mebest.

2018 rok w projektach wnętrz upłynął pod hasłem ultrafioletu oraz spokojnych aranżacji w stylu hygge. Przyszły rok będzie zdecydowanie bardziej wyrazisty i przyniesie wiele nowości. Pojawią się miękkie tkaniny, intensywne barwy, a wnętrza zdominuje stylistyka inspirowana trendami zza oceanu.

Stylowe wnętrze 2019

Fot. salon meblowy Mebest

Jak będzie wyglądać 2019 rok w polskich domach? Mówi Marta Machowicz, projektantka wnętrz z poznańskiego salonu meblowego Mebest.

Nowa paleta barw

Kolorami roku 2019, wg Apartament Therapy, mają być: intensywny niebieski oraz głęboka, szmaragdowa zieleń. Barwy te będą stanowić doskonałą alternatywę dla skandynawskich szarości, bieli i beży. Ich szlachetność będzie nobilitować wnętrza, nawet gdy obecne będą wyłącznie w akcentach – np. w postaci szmaragdowego dywaniku umieszczonego na jasnej posadce czy niebieskiego koca z pasującymi poduszkami, ubierającymi kanapę. Co ważne, kolory te będą pasować zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych.

Styl rodem z Ameryki

Tendencja do luksusu i wyrażenia własnej ekspresji we wnętrzu spowoduje, że w polskich domach pojawią się stylizacje amerykańskie. Zobaczymy je m.in. w meblach wypoczynkowych. Pojawią się duże, nierzadko przysadziste, miękkie narożniki, sofy oraz fotele, które będą otulać ciało przyjemnymi materiałami oraz zaokrąglonymi kształtami.

Stylowe wnętrze 2019

Fot. salon meblowy Mebest

Modny będzie styl nowojorski z charakterystycznymi, eleganckimi meblami z drewna, ciężkimi zasłonami i dodatkami w mocnych, ciemnozielonych lub bordowych barwach.

Wielofunkcyjność i kompaktowość

W cenie będą meble, które będą mogły być dostosowywane do różnych przestrzeni i różnych potrzeb. Dzięki intuicyjnym rozwiązaniom będzie można swobodniej aranżować pomieszczenia o niestandardowych kształtach czy strefować otwartą przestrzeń, wydzielając strefę kuchenno-jadalnianą od wypoczynkowej.

Stylowe wnętrze 2019

Fot. salon meblowy Mebest

Organiczne materiały

Nadal będziemy lubować się w naturalnych materiałach. W cenie będzie lite drewno, ale także szkło, kamień i ceramika, obecne w ozdobach i dekoracjach. Pojawi się też zapomniane lastryko oraz terakota. Do łask wrócą mosiężne wykończenia mebli, które będą dodawać ciepła minimalistycznym przestrzeniom. Materiały będą wzorzyste i często nawiązywać do stylu boho, współgrającego z amerykańskim przesytem we wnętrzach.

Stylowe wnętrze 2019

Fot. salon meblowy Mebest

- W 2019 roku producenci mebli i dodatków będą zachęcać do nieszablonowego myślenia i zabawy podczas urządzania wnętrza. Pojawiać się będą ciekawe faktury, kolory i wzory, dzięki którym każdy zaaranżuje własną, idealną przestrzeń - podsumowuje Marta Machowicz.

Komentarze

Lisek
My do tych pięknych trendów dorzucimy jeszcze styl boho oraz new nordic - styl skandynawski ciągle nas zachwyca :)
https://blog.mirjan24.pl/
Nowoczesny dom
Moda na wnętrza w stylu nowoczesnym trwa w najlepsze, a ciekawych rozwiązań i kuszących propozycji pojawia się coraz więcej. Efekt? Ciekawe aranżacje wnętrz, które łączy surowość, elegancja oraz przestrzeń. Styl nowoczesny to nie tylko przestrzeń, ale też sposoby jej zagospodarowani a, np. meble, dodatki, itd.
www.domzogrodem.eu
Piękny dom to nie tylko dobrze urządzone wnętrza, ale i otoczenie, którym nasza rezydencja przyciąga uwagę i zachwyca gości. Kolorowe elewacje, ciekawe ozdoby, piękny ogród, w którym wypoczywamy - oto sposoby, dzięki którym nasz dom stanie się miejscem, w którym wszyscy będą czuli się wyjątkowo.