Trendy w aranżacji na 2021 rok

Aranżacja wnętrza 2021Sezon 2020/2021 czerpie pełnymi garściami z trendów obowiązujących w mijającym roku, jednocześnie wynosząc na piedestał kompletnie nowe rozwiązania. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju nawiązania do natury, metaliczne wykończenia w połączeniu z naturalnymi surowcami oraz zestawienia kilku wzorów i tekstur obok siebie w połączeniu z jedno- lub wielobarwnymi ścianami i wzorzystymi dodatkami. Jedno jest pewne - najważniejsza jest oryginalność! Wnętrza rodem z meblarskich showroomów nie już mają racji bytu.

Natura bliżej nas

Głównym trendem nadchodzącego sezonu jest design bazujący na motywach florystycznych i naturalnych materiałach. Kolorystyka utrzymana jest w barwach, które kojarzą się z przyrodą, dominują błękit, butelkowa zieleń, kwieciste róże i czerwienie, piaskowe beże i brązy. We wnętrzach królują naturalne materiały, które stosuje się zarówno w wykończeniówce (drewniane panele i płyty ścienne), jak i podczas urządzania pomieszczeń takimi meblami jak wiklinowe lub rattanowe kosze, stoły oraz siedziska, dekoracje z suszonych traw oraz bambusa i przede wszystkim rośliny - koniecznie naturalne. Są one nie tylko piękne, ale spełniają też wyjątkową funkcję: oczyszczają powietrze z toksyn, smogu i dwutlenku węgla, co jest szczególnie ważne dla mieszkańców wielkich miast. Właściciele domków jednorodzinnych powinni pamiętać o otwarciu okien i drzwi na ogród i niezasłanianiu ich firnami ani żaluzjami.

Meble i materiały

Najważniejszym trendem w projektowaniu mebli w 2021 roku jest odejście od prostych linii i ostrych kątów. Wszystkie kanty są zaokrąglone, a linie łagodne i giętkie. Jeśli chodzi o bryły, to coraz bardziej docenia się kule, stożki i walce, rezygnując z kanciastych krawędzi. Miękkość kształtów i powrót do natury kontrastują z surowymi materiałami (metal, szkło, kamień skóra, beton) widocznymi w nogach mebli i dodatkach. Zadziwiający powrót zaliczył marmur oraz jego wysokiej jakości imitacje, który wykorzystywany jest w okładzinach podłóg i ścian, blatach oraz dekoracjach.

Wzory i faktury

W tym sezonie w jednym pomieszczeniu wciąż powinny dominować maksymalnie dwa lub trzy kolory, ale w odcieniach zdecydowanie bardziej stonowanych niż obecnie (zgaszone róże, zielenie, żółcie, czernie, błękity itp.), intensywne barwy nie znajdą w tym czasie zastosowania. Do łask wracają wzory, ale głównie te geometryczne lub florystyczne, najlepiej nawiązujące do roślin obecnych na polskich łąkach. Modne printy można stosować na ścianach, obiciach, pledach oraz innego typu dekoracjach. Wnętrza ozdabia się także trójwymiarowymi fakturami oraz metalicznym wykończeniem.

Ta różnorodność może przyprawić o ból głowy nawet największych miłośników urządzania wnętrz. W nadchodzącym sezonie warto skorzystać z usług profesjonalnego architekta wnętrz, który przygotuje projekt zgodnie z najnowszymi trendami, uzupełniając je o ponadczasowe rozwiązania, odzwierciedlające nasz charakter i upodobania.

Sprawdź ofertę architektów w Warszawie na portalu RynekPierwotny.pl.

Komentarze