Trzy powody, dla których warto mieć w sypialni zasłony na okna

Zasłony do sypialniOd pewnego czasu zasłony mają poważną konkurencję w postaci różnego rodzaju rolet. Nadal jednak nie brakuje fanów tradycyjnych kurtyn, które pod wieloma względami przebijają inne rozwiązania zapewniające ciemność i prywatność w pomieszczeniu. Zastanawiasz się, czy warto zamontować zasłony w swojej sypialni? Poznaj ich najważniejsze zalety!

Idealne warunki do snu

Na jakość snu ma wpływ wiele czynników, a jednym z nich jest stopień zaciemnienia pomieszczenia. Brak światła w sypialni, zwłaszcza tego sztucznego docierającego np. z latarni ulicznych, umożliwia naturalny wzrost melatoniny, czyli hormonu odpowiedzialnego za regulację rytmu dobowego człowieka. Zaburzenie produkcji melatoniny może znacząco obniżyć jakość snu, prowadzić do bezsenności, a także w konsekwencji przyczynić się wielu problemów zdrowotnych.

Odpowiedniej grubości zasłony mogą sprawić, że w sypialni zapanuje ciemność i problemy ze snem błyskawicznie znikną. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach, w których nie ma rolet lub rolety przepuszczają światło z ulicy i promienie słońca o poranku. Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zasłony zaciemniające ze strony https://magdalena24.pl/zaslony, które na pewno pomogą w stworzeniu idealnych warunków do snu.

Efektowna dekoracja

Podczas zakupów z pewnością warto zwrócić uwagę również na walory estetyczne zasłon na okna. Niektóre modele mogą z powodzeniem pełnić funkcję głównej ozdoby sypialni. Może to być szczególnie ważne w mniejszych pomieszczeniach, w których nie ma zbyt dużo miejsca na inne dekoracje. W przypadku niewielkiej sypialni lepiej jednak zdecydować się na dość lekkie zasłony, które nie dadzą ciężkiego efektu i nie zmniejszą optycznie pokoju.

Z kolei modele wykonane z grubszych tkanin mogą przydać się właścicielom przestronnych sypialni, którym pomieszczenie wydaje się nieco puste. W ofercie internetowego sklepu Magdalena24.pl nie brakuje efektownych zasłon, które mogą rozwiązać ten problem. Co więcej, mogą to zrobić bez efektu zagracenia, który bardzo łatwo można osiągnąć poprzez wstawienie do sypialni dodatkowych mebli.

Efekt przytulności

Choć rolety są bardzo praktyczne, to bezsprzecznie nie są w stanie zapewnić tak przytulnego efektu jak zasłony. Obecność kotar od dawna kojarzy się z przyjemną, domową atmosferą, która na pewno jest mile widziana w sypialni będącej miejscem odpoczynku. Pomieszczenie mogą ocieplić zwłaszcza kurtyny wykonane z miękkich, przyjemnych w dotyku tkanin np. weluru, zwłaszcza jeśli dodatkowo będą miały ciepły odcień.

Zasłony są niemal obowiązkowym elementem wystroju eleganckich sypialni utrzymanych w klasycznym stylu. Równie dobrze mogą sprawdzić się w nowoczesnych pomieszczeniach, które często mają dość surowy charakter. Wbrew pozorom nie brakuje kurtyn, które idealnie sprawdzą się nawet w sypialniach urządzonych w stylu industrialnym. W takim przypadku można śmiało sięgnąć np. po modne zasłony w różnych odcieniach szarości.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze