Twój własny salon fryzjerski - co musi znaleźć się na jego wyposażeniu?

Salon fryzjerskiChcesz zrealizować swoje marzenie i założyć własny salon fryzjerski? Musisz pamiętać nie tylko o przyciągnięciu klientów, ale też o odpowiednim wyposażeniu wnętrz.Kompletne wyposażenie salonu fryzjerskiego jest bardzo ważne, a wygląd wyposażenia może zachęcić lub zniechęcić klientów do skorzystania z naszych usług.

 

Kompletne wyposażenie salonu fryzjerskiego

O czym należy pamiętać kupując kompletne wyposażenie salonu? Meble w salonie fryzjerskim to nie tylko meble stricte fryzjerskie. W większości salonów znajduje się bowiem recepcja oraz poczekalnia dla klientów, które także muszą zostać w odpowiedni sposób wyposażone.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Recepcja będzie tym, co pierwsze klientowi wpadnie w oko. Jeśli więc wykorzystane do jej wykonania meble będą niechlujne, poniszczone i stare, to na pewno nie zrobi ona dobrego wrażenia - tym samym wręcz zniechęci do salonu i może negatywnie wpłynąć na odbiór miejsca przez potencjalnych klientów.

Co powinno znaleźć się na wyposażeniu recepcji? Najważniejsze są:

  • biurko,
  • zamykane szafki (przydatne do przechowywanie dokumentów, czy też dodatkowych kosmetyków),
  • fotele lub krzesła dla pracowników.

Bardzo często recepcja połączona jest z poczekalnią dla klientek i klientów. W poczekalni koniecznie umieścić trzeba krzesła, bardzo dobrze sprawiają się także fotele lub kanapy, które są od krzeseł bardziej komfortowe, szczególnie wtedy kiedy trzeba czekać na wizytę przez dłuższy czas.

Oprócz miejsca do siedzenia na wyposażeniu powinien znaleźć się stolik (na którym oczekujący klienci mogą rozłożyć czasopismo lub oprzeć filiżankę z kawą). Warto także zaopatrzyć się w stojaki na gazety.

Salon fryzjerski

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - meble

W części, w której przeprowadzane są zabiegi fryzjerskie, nie może zabraknąć odpowiednich mebli. Elementy, które koniecznie znaleźć muszą się w salonie fryzjerskim to:

  • Fotele fryzjerskie - korzystanie ze zwykłych krzeseł jest bardzo niewygodne zarówno dla klienta, jak i dla fryzjera. Fotel fryzjerki ma regulowaną wysokość, oparcie, z łatwością się obraca, a do tego wykonany jest z materiałów, które są odporne na częste czyszczenie.
  • Myjnie fryzjerskie - myjnia fryzjerska to wygodny sposób na umycie włosów przed cięciem, zmycie farby czy miejsce do nakładania masek i odżywek. W zależności od wielkości salonu myjnia może być jedna lub więcej.
  • Wózki fryzjerskie i szafki - na wózku fryzjer umieścić może wszystko to, co potrzebne mu podczas zabiegu. Dzięki kółkom wózek można ustawić w dowolnym miejscu. Szafki z kolei nie są przesuwane, więc najczęściej wykorzystuje się je do zaaranżowania przestrzeni wokół lustra.
  • Konsoleta fryzjerska - w konsolecie umieszczone jest lustro oraz półki i uchwyty na przybory fryzjerskie.
  • Witryny fryzjerskie - w większości salonów prowadzi się także sprzedaż profesjonalnych kosmetyków, które wystawiane są w witrynie. Witryny mogą być szklane, metalowe lub drewniane, a ich aranżacja zależy od wnętrza lokalu.

Oprócz tego na wyposażeniu salonu znajdować mogą się różne podnóżki, uchwyty, regały i stoliki. Dowiedz się więcej na http://barber.shop.pl.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - Ayala

Ważnym pytaniem jest to, jak wybrać wyposażenie salonu fryzjerskiego? Ayala to firma, które oferuje meble fryzjerskie, a także oferuje ich wykonanie na zamówienie. Warto skorzystać z takiej oferty, ponieważ pozwoli to maksymalnie wykorzystać przestrzeń w salonie, a do tego meble będą idealnie dopasowane do wystroju wnętrza.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - cena

Jakie są koszty urządzenia salonu? Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, koszty mogą być bowiem bardzo różne. Wszystko zależy od tego, jak duży jest salon i na ile stanowisk jest on przewidziany. Zupełnie inne będą koszty urządzenia małego salonu na dwa stanowiska, a zupełnie inne takiego, który ma dziesięć stanowisk.

Jedno jest pewne - na meblach fryzjerskich nie powinno się oszczędzać! Są one przede wszystkim wizytówką salonu i służyć będą przez długie lata. Meble słabej jakości szybko się zepsują i będą wizualnie straszyć, a nie zachęcać. Dlatego też warto na meble fryzjerskie wydać troszkę więcej i cieszyć się ich jakością.

Grafiki: https://pixabay.com

Ocena: 5.0

Komentarze