Umywalka wpuszczana w blat do łazienki, czy to dobre rozwiązanie?

Umywalka wpuszczanaLubisz praktyczne i jednocześnie estetyczne elementy ceramiki łazienkowej? Podobają Ci się umywalki wpuszczane w blat ale nie wiesz, czy to dobry pomysł? Przekonaj się poniżej dlaczego warto postawić na ten typ ceramiki we własnej łazience i rozwiej swoje wątpliwości.

Umywalka wpuszczana w blat - praktyczność i estetyka

Umywalka jest nieodzownym elementem wyposażenia każdej łazienki. Wśród wielu różnych typów umywalek, coraz większą popularnością cieszy się umywalka wpuszczana w blat. Swą popularność, ten typ umywalki zawdzięcza min. estetycznemu wyglądowi i wykończeniu, ergonomii użytkowania oraz przez brak zakamarków, łatwości utrzymania w czystości. Jest to rozwiązanie wyglądające bardzo nowocześnie i ekskluzywnie. Z uwagi na to, jest to typ umywalki bardzo często polecany przez projektantów i goszczący na stronach magazynów wnętrzarskich. Umywalka wpuszczana w blat z płytek lub umywalka wpuszczana w blat z szafką dzięki rantowi, który leży bezpośrednio na blacie i uszczelnieniu go silikonem, stanowi zabezpieczenie blatu przed wodą i wilgocią.

Jakie umywalki wpuszczane w blat są najchętniej wybierane?

Umywalka wpuszczana

W ofercie producentów występują umywalki, których rant jest podniesiony nad blat do pewnej wysokości. Mówimy wtedy, że jest to umywalka częściowo wpuszczana w blat. Umywalki tego typu mogą przyjmować różne kształty. Umywalka wpuszczana w blat koło, ze względu na uniwersalność i dowolność doboru pozostałych elementów ceramiki, to jedna z najpopularniejszych umywalek kupowanych przez klientów. W ofercie producentów znajdziemy także umywalki prostokątne, jak również umywalki w kształcie owalu czy trójkąta.

Rozmiar umywalki wpuszczanej w blat, jaki będzie najlepszy?

Kolejnym parametrem określającym umywalkę wpuszczaną w blat będzie jej wymiar. Wymiary umywalek zaczynają się od ok. 40 cm, a kończą na 80 a nawet 100cm. Najczęściej wybieranymi przez klientów rozmiarami są 55cm oraz 60cm. Taki wymiar stanowi dobry kompromis pomiędzy miejscem potrzebnym do montażu, a komfortem użytkowania. Umywalki wpuszczane w blat na Ekspercilazienek.pl najczęściej wykonane są z ceramiki, jednak można spotkać umywalki wykonane z konglomeratu, szkła, a nawet ze stali. Umywalki ceramiczne produkowane są, oprócz białego, w wielu ciekawych kolorach np. czarnym czy piaskowym oraz w wykończeniu błyszczącym lub matowym.

Jak zamontować umywalkę wpuszczaną w blat?

Wybierając model umywalki trzeba mieć na uwadze sposób montażu armatury. Jeśli zamierzamy mieć w łazience armaturę podtynkową montowaną w ścianie, trzeba zakupić umywalkę wpuszczaną w blat bez otworu na baterię. Jeśli natomiast planujemy tradycyjną baterię, musi to być umywalka, która taki otwór do montażu baterii będzie posiadała. Nie zmienia to faktu, że po określeniu sposobu montażu armatury i zakupieniu odpowiedniej umywalki, wybór baterii jest dowolny. Podobnie jak w przypadku armatury, wybór materiału do wykonania blatu jest dowolny. Może to być blat kamienny, wykonany z płytek lub mozaiki, a także może być umywalka wpuszczana w blat z szafką. Przy montażu umywalki trzeba pamiętać o zaopatrzeniu się w niezbędne akcesoria takie jak korek do umywalki, syfon czy choćby silikon sanitarny, niezbędny do wykończenia styku rantu umywalki z blatem.

Komentarze