Waginoplastyka - kiedy się ją wykonuje

WaginoplastykaChirurgia plastyczna stała się jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi chirurgii. Kiedyś kojarzona z próżnością, dziś niemal uwielbiana. Chirurgia plastyczna nie tylko pomaga przedłużyć młodość i piękno. Chirurgia plastyczna pomaga zachować lub zmienić tożsamość, naprawić to, co zostało uszkodzone, a nade wszystko po prostu czuć się komfortowo ze swoim wyglądem.

Wygląd wbrew pozorom ma przecież znaczenie i jest elementem naszej osoby. Wśród najpopularniejszych zabiegów plastycznych wciąż wymienia się liftingi twarzy i operacje biustu. W ostatnim czasie kobiety coraz częściej decydują się również na zabiegi ginekologii estetycznej.

Życie intymne

Wiele osób na samo słowo ginekologia estetyczna zaczyna się szyderczo śmiać. Prawdopodobnie dlatego, że nie zdają sobie oni sprawy z powagi problemów intymnych. Sfera intymna nieustannie uchodzi za temat tabu. W efekcie występuje u ludzi mała świadomość tego, że sfera ta ma takie same znaczenie na życie i funkcjonowanie człowieka, jak inne sfery. Życie erotyczne wpływa przecież na procesy fizyczne i psychiczne. Tezę tę potwierdzają wszyscy uczeni biolodzy i psychologowie. Dlatego ważne, aby okazywało się ono satysfakcjonujące.

Ginekologiczne zabiegi estetyczne

Ginekologia estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które z jednej strony poprawiłyby wygląd narząd intymnych, a z drugiej strony zwiększyłyby uczucie komfortu w życiu intymnym. Przykładowo clitoroplastyka pozwala częściowo lub całościowo odkryć łechtaczkę przez redukcję tak zwanego napletka, czyli fałdu skórnego, co pomaga zachować lepszą higienę i zwiększyć doznania. Inny przykład to labioplastyka polegająca na zmniejszeniu warg sromowych mniejszych i ewentualnie zwiększeniu warg sromowych większych, co zdecydowanie poprawia wygląd narządów płciowych kobiety. Można też odtworzyć niekiedy potrzebną błonę dziewiczą za pomocą hymenoplastyki i pozbyć się niekiedy zbędnej błony dziewiczej za pomocą hymenotomii. Liporedukcja z kolei usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej ze wzgórka łonowego. Wykonuje się ponadto lifting pochwy i powiększanie punktu G, efektem czego zwiększają się doznania kobiety. W ostatnim czasie wśród najpopularniejszych zabiegów ginekologii estetycznej wymienia się waginoplastykę, czyli plastykę pochwy polegającą na zwężeniu wejścia do rozluźnionej pochwy.

Waginoplastyka jako zabieg plastyki pochwy

Waginoplastyka to zabieg plastyki pochwy. Stawia ona za cel zwężenie wejścia do rozluźnionej pochwy. Pochwa wraz z wiekiem, zwłaszcza gdy przeszła ciąże i porody, rozluźnia się. Dzieje się tak, bo następuje rozciągnięcie się tkanek. Zazwyczaj nie wpływa to na zdrowie kobiety. Może jednak, choć oczywiście nie musi, wpłynąć na jej pożycie i płynącą z niego satysfakcję. Waginoplastyka powoduje, że problemy te znikają, a kobieta na domiar tego pozbywa się kompleksów, bo czuje się znów atrakcyjna. Wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym. Polega ona na chirurgicznej plastyce tylnej ściany pochwy i plastyce krocza. Za jej sprawą przywraca pierwotny kształt pochwy. Po zabiegu w bardzo nielicznych przypadkach mogą wystąpić bóle, obrzęki, infekcja, krwawienie, a w najgorszych przypadkach zakrzepica żylna i zaburzenia czucia w operowanej okolicy. Zazwyczaj jednak nie występują żadne komplikacje, a samopoczucie kobiety staje się tylko lepsze.

GS

Więcej o waginoplastyce dowiesz się na: www.zatokapiekna.pl.

Komentarze

Kasiunia
To bardzo wrażliwy i intymny temat. Niemniej waginoplastyka sprawia często, że kobieta zaczyna czuć się lepiej z samą sobą. Znikają kompleksy...
http://www.chirurgia-gromadzinski.pl/uslugi/chirurgia_plastyczna/powiekszanie_piersi/Jakie zabiegi wyszczuplające najchętniej wybierają Polki?

EndermologiaW dzisiejszych czasach chęć bycia pięknym i szczupłym nie jest już uważana zaPielęgnacja biustu a wiek. Kiedy trzeba zacząć?

Pielęgnacja biustuKiedy trzeba się się już naprawdę zacząć martwić tym, że nasz biuKobiecość bez widocznych mankamentów

Kobiecość bez mankamentówKażda kobieta, nawet taka która na co dzień woli ubPiękna przyszła mama

Przyszła mamaCiąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. Przez dziewięć m