Walentynkowa kolacja - w domu czy w restauracji?

Walentynkowa kolacjaOd wielu lat Walentynki to jedno z najpopularniejszych świat świeckich. Co roku tysiące polskich par obdarowuje się prezentami i spędza wspólnie czas. Symbolem 14 lutego stały się nie tylko czerwone róże i gadżety z serduszkami, ale także romantyczne kolacje, na które decydują się zakochani. Chcesz coś takiego zorganizować dla swojej drugiej połówki, ale nie wiesz, czy wybrać się do restauracji, czy zostać w domu? Poniżej analizujemy wszystkie za i przeciw!

Romantyczna kolacja w domu

Zorganizowanie kolacji walentynkowej w domu wiąże się z masą obowiązków. Po pierwsze, konieczne jest przygotowanie posiłków. W tym roku Walentynki wypadają w środku tygodnia, dlatego decydując się na takie rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę opcję gotowania np. dzień wcześniej. W przypadku par mieszkających ze sobą taka niespodzianka może być więc niemożliwa. Alternatywą jest kupno jedzenia na wynos - warto jednak odpowiednio wcześniej o to zadbać, gdyż w tym okresie firmy cateringowe przeżywają prawdziwe oblężenie. Po drugie, przydadzą się też odpowiednie dekoracje oraz nastrój. Romantyczną atmosferę zapewni muzyka, a także akcenty takie jak świece oraz zapachowe olejki, np. różane lub hibiskusowe.

Romantyczna kolacja w restauracji

Za urządzeniem walentynkowej kolacji w restauracji przemawia wiele. Przede wszystkim takie wyjście pozwala uniknąć rutyny. Wyjście "na miasto" wiąże się przecież nie tylko z rezerwacją stolika w lokalu, ale także wybraniem odpowiedniego stroju. Co więcej, taka opcja wiąże się też z wygodą. Nie trzeba martwić się już o kwestie związane z przygotowaniem posiłków (lub ich zamawianiem), a także o dekoracje - większość restauracji dba o przystrojenie lokalu, a także stołów, przy których zasiądą zakochani.

Restauracja tak, ale jaka?

Ze względu na duże zainteresowanie, rozglądanie się za lokalem, w którym miałaby odbyć się walentynkowa kolacja, należy rozpocząć co najmniej 2-3 tygodnie przed. Co wziąć pod uwagę szukając restauracji? Na pewno menu. Do najpopularniejszych należą restauracje włoskie, np. http://www.estella.pl - dania takie jak pizza, risotto czy penne lubią wszyscy. Podobnie jak lokale serwujące przysmaki azjatyckie lub francuskie. Oprócz dań warto też zwrócić uwagę na samo urządzenie restauracji. Na romantyczną kolację sprawdzą się kameralne knajpy lub większe lokale z niedużą liczbą stolików – natłok ludzi nie będzie sprzyjał walentynkowej atmosferze.

Ocena: 5.0