Wampir - makijaż na Halloween krok po kroku

Makijaż halloweenowyTo najmodniejszy make-up na Halloween w tym sezonie. Sprawdź jak możesz go stworzyć nawet na kwadrans przed imprezą.

1. Rozjaśnij maksymalnie skórę

Na Halloween potrzebujesz o ton jaśniejszego podkładu niż zazwyczaj - wklep go w twarz gąbką i lekko rozświetl. Kości policzkowe i nasadę czoła zaznacz płynnym lub kremowym brązerem. Ten kontrast sprawi, że twoja cera wyda się upiornie blada. Idealnie, bo takiego efektu właśnie potrzebujesz!

2. Namaluj brwi jak z horroru

Malowanie twarzy na Halloween rozpocznij od brwi. Muszą być ciemne i intensywne. Po pierwsze dlatego, żeby skóra wydała się jeszcze bledsza, po drugie, żeby Twój wampirzy look naprawdę przerażał. Dobrze napigmentowaną czarną kredką wypełnij bardzo mocno środek i koniec brwi, a nasadę zaznacz delikatniej i przeczesz włoski. Okolicę pod łukiem brwiowym i tuż nad nim podkreśl korektorem. Rozświetl nim też centralne części twarzy i wklep starannie gąbeczką. Następnie nałóż nią puder w te same okolice i pod kości policzkowe, odczekaj kilka sekund i nadmiar usuń pędzlem.

3. Stwórz demoniczne spojrzenie

Żebyś wyglądała jak wampir, makijaż musi być ciemny i demoniczny. Dlatego powieki wypełnij kredką, a następnie nałóż na nie czarny cień i zaznacz nim też linie dolnych rzęs.

Malowanie twarzy na Halloween powinno być jak najbardziej spektakularne. Dlatego w dolnych rzęsach cienkim pędzelkiem do eyelinera namaluj kreski czerwoną szminką. W górnych eyelinerem narysuj za to czarne kreski, wychodzące aż na skronie, a potem obficie przynajmniej dwa, trzy razy wytuszuj rzęsy silnie pogrubiającą maskarą.

4. Dodaj efekty specjalne

Jeśli naprawdę chcesz wyglądać jak wampir, makijaż musi mieć efekty specjalne. Używając fioletowego cienia lub niebieskiego jeśli masz cerę w chłodnym odcieniu, namaluj pędzelkiem cienkie żyłki pod oczami. Dla bardziej piorunującego wrażenia możesz wzmocnić je czarnym cieniem lub czerwoną szminką. Teraz pora na odrobinę blasku. W okolicę pod oczami wklep palcami trochę rozświetlacza, jasnego cienia lub silnie rozświetlającego korektora.

5. Pomaluj intensywnie usta

Malowanie twarzy na Halloween nie może obyć się bez pomalowania ust! Nie musisz ograniczać się do czerwonej czy nawet ciemnobordowej szminki. Jeśli chcesz wyglądać jak wampir, makijaż musi być bardziej ekstrawagancki. Dlatego usta wypełnij czarną kredką do oczu, a następnie wklep palcem czerwoną szminkę. Potem stwórz jeszcze krwisty akcent. Pędzelkiem zanurzonym w tej samej pomadce dorysuj w kącikach ust strużki krwi. Możesz utrwalić je transparentnym pudrem.

Masz już look a'la wampir. Makijaż na pewno zrobi tej nocy oszałamiające wrażenie.

Ocena: 5.0