Wanna wolnostojąca czy zabudowana?

Wanna wolnostojącaWanny wolnostojące od pewnego czasu przeżywają renesans i są równie chętnie wybierane, co wanny do zabudowy. Decyzję, jaką wannę postawić w łazience należy podjąć przed rozpoczęciem urządzania wnętrza. Jakie kwestie decydują o wyborze? Czy w każdej łazience można postawić wannę wolnostojącą?

Kluczowe kryteria wyboru

Wielkość łazienki determinuje, czy w ogóle można się zastanawiać nad zakupem wanny wolnostojącej czy należy z niej zupełnie zrezygnować. Małe pomieszczenie po prostu wymusza ustawienie całego wyposażenia pod ścianami. Na wannę wolnostojącą można sobie pozwolić, gdy wnętrze jest dość przestronne i odsunięcie wanny od ściany lub ustawienie jej nawet pośrodku pomieszczenia nie powoduje, że łazienka traci swoją funkcjonalność. Ustawienie wanny i umieszczenie odpływu to dwie istotne kwestie. Należy dokładnie określić, ile miejsca wanna może zajmować.

Wanna wolnostojąca - oryginalny styl aranżacji

Wanna wolnostojąca jest wręcz pożądana w łazience zaaranżowanej w stylu retro, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stała się elementem ozdobnym łazienki klasycznej, a nawet nowoczesnej, w której dominuje minimalizm. Wanna tego typu jest droższa od wanny do zabudowy, ale za to jest dostępna w wyjątkowo interesujących wersjach. Wersja na nóżkach dodatkowo podkreśla staromodny styl. Wśród dostępnego asortymentu znajdują się wanny akrylowe, kompozytowe i żeliwne. Niezapomniane wrażenia wywołuje na przykład model miedziany. Jeśli zdecydujemy się na oryginalne rozwiązanie, trzeba wziąć pod uwagę dobór pozostałej ceramiki i umeblowania. Wanna wolnostojąca wymaga jeszcze staranniej przemyślanego projektu całej łazienki niż ma to miejsce w przypadku wanny do zabudowy. Minusem jest brak miejsca do położenia kosmetyków takich jak szampon lub płyn do kąpieli.

Wanna zabudowana - praktyczne rozwiązanie do każdej łazienki

Wybór wanien do zabudowy jest bogaty. Występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo dostosować je nawet do małej łazienki. Na dodatek mają rozmaite kształty. Mogą być kwadratowe, prostokątne lub trójkątne. Trójkątne idealnie wpisują się w róg pomieszczenia. W dużej łazience można pozwolić sobie na wannę o adekwatnych gabarytach, a najlepiej w model wyposażony w hydromasaż. Wanny do zabudowy są zaopatrzone w półeczki, co pozwala na przechowywanie kosmetyków w zasięgu ręki. Łatwiej dobrać do nich baterie, armaturę i wszelkie detale, które decydują o całej aranżacji. Zobacz, jakie wanny proponuje marka Mo: mo.design. Wieloletnie doświadczenie marki Cermag niedawno zostało przekute w innowacyjny pomysł nowej marki Mo o szerokich horyzontach aranżacyjnych. Zmiana nazwy nastąpiła naturalnie wraz z rozwojem firmy. Zarówno zwolennicy wanien wolnostojących, jak i zabudowanych znajdują tutaj interesujące i nowoczesne propozycje umożliwiające wyczarowanie łazienki o indywidualnym charakterze. Warto postawić na wysoką jakość, która stanowi gwarancję wieloletniego użytkowania. Wannę wymienia się rzadko, dlatego jej wybór powinien być przemyślany.

Komentarze