Wieczór panieński - oryginalne pomysły na prezent i zabawę

Wieczór panieńskiŚlub to wyjątkowy dzień, a wieczór panieński to początek wyjątkowej nocy - obie te imprezy łączą się ze sobą tworząc nieodłączna parę i tradycję. Panna młoda ostatni raz wyrusza z przyjaciółkami w miasto jako kobieta niezamężna. Organizacją zajmuje się świadkowa i… zaraz, przecież doskonale wiemy jak wygląda wieczór panieński. Jak zatem zaskoczyć prezentem wychodzącą za mąż przyjaciółkę, aby nie było to coś oczywistego?

Czy prezent na wieczór panieński powinien być dostosowany do charakteru przyszłej pani młodej? Niekoniecznie. Taka impreza kojarzy się częściej z szalonym rajdem po mieście, tańcami do rana czy nawet ze striptizerem w którymś z klubów. Inne wieczory panieńskie to spokojniejsze spotkania w domu, gdzie przyjaciółki wręczają prezenty, wypija się lampkę szampana, a sąsiedzi nie muszą uciszać hucznie bawiących się pań. Jednak bywa tak, że znów pojawia się striptizer, bo organizatorka postanowiła dodać imprezie nieco pikanterii, mimo, że panna młoda jest grzeczną, cichą, ułożoną kobietą. Taka jednorazowa odmiana może wyjść jej na dobre, podobnie jak akcja w drugą stronę. Szalona imprezowiczka również może ucieszyć się z bardziej sentymentalnego prezentu i spokojniejszego spotkania. Wszystko zależy od Waszego pomysłu i organizacji.

Każdą przyszłą pannę młodą powinna ucieszyć książka, a dokładnie fotoksiążka. Brzmi nudno? Muzyka poważna może brzmieć nudno, ale jednak gra na emocjach i cieszy w różnych odmianach. Podobnie jest z fotoksiążką, czyli samodzielnie stworzonym, kreatywnym fotoalbumem. Taki projekt na wieczór panieński może mieć kilka postaci, a my podpowiadamy jak wykorzystać to jako prezent lub "narzędzie imprezowe".

  • "Dajemy radę to i Ty dasz radę" - zaproszone koleżanki doradzają przyjaciółce lub składają życzenia. Choć to fotoksiążka w postaci fizycznej, to możemy tam dodać filmy. Wystarczy nagrać takowe smartfonem, w programie projektowym CEWE FOTOŚWIAT przeciągnąć je jak zwykłe zdjęcie, a oprogramowanie automatycznie utworzy kod QR, dzięki któremu będzie można potem odtworzyć filmik na telefonie (wystarczy zeskanować telefonem).
  • "Panieńskie wspomnienia" - to również fotoksiążka, ale nie będzie dotyczyć przebiegu całej imprezy, bo przecież mógłby ją zobaczyć mąż, może dzieci, a przecież ponoć co dzieje się na panieńskim to zostaje na panieńskim. W tym przypadku chodzi o wspomnienia Waszej znajomości, zebrane przez przyjaciółki i przekazane w fotoksiążce. Jeśli znacie się wiele lat to nie zabraknie ciekawych fotografii z dzieciństwa, pierwszych wspólnych dyskotek czy studenckich imprez lub przygód z młodości.
  • "Prawda czy wyzwanie?" - to już opcja fotoksiążki dla bardziej szalonego wieczoru panieńskiego. To przynajmniej 26 stron z wpisanymi wyzwaniami, które można opisać też jakąś ilustracją. Oczywiście wyzwań nie musi być dużo - ilość, stopień trudności i ich rodzaj zależy od organizatorek. W takiej fotoksiążce można umieścić mapę ze zdjęciami miejsc, które należy odwiedzić podczas wieczoru panieńskiego. Z jednej strony to opcja dla szalonej panny młodej, a z drugiej dla grupy lubiącej mieć określony plan działania. Po zaliczeniu zadań czy zwiedzeniu danych miejsc oznacza się je markerem, a całość będzie pamiątką na całe życie dla panny młodej. Być może będzie musiała ją bardzo głęboko schować przed mężem i dziećmi albo pokaże mu ją w zaufaniu, a gdy dzieci podrosną… można pokazać też im.
  • "Niezbędnik żony" - instrukcja obsługi mężczyzny w humorystycznej formie. Możecie zawrzeć tam kilka rzeczy, które pomogą przyjaciółce zrozumieć męża. Kiedy jest spalony, kim jest Lewandowski, dlaczego faceci widzą tylko kilka kolorów, czym różni się piwo od Piwa i kilka przepisów na kulinarne gusta mężczyzn. Oczywiście taka fotoksiążka będzie zawierać śmieszne zdjęcia obrazujące mężczyznę jako konstrukcję gorszą od kobiety, a taka wymaga objaśnienia. Tworząc taką fotoksiążkę będziecie się bawić doskonale, bo możecie wytknąć wszystkie przywary samców i obgadać mężczyzn z przeszłości (ewentualnie teraźniejszości).

  • "Gdy będziesz w potrzebie zbij szybkę" - kilka przepisów na drinki, koktajle czy przekąski to coś co przyda się kiedyś przyjaciółce, jeśli pomyśli o chwili odprężenia. Przy okazji robienia, którejś z powyższej rzeczy przypomni sobie koleżanki i panieńskie czasy, a wszystko będzie smakować jeszcze lepiej. Każdemu przydaje się taki sentymentalny, głęboki oddech.
  • "Nie bądź w rozsypce" - tutaj zamysł jest podobny to opcji "Prawda czy wyzwanie?", ale nie tworzycie fotoksiążki, lecz zbieracie ilustracje z podpisami i umieszczacie je w misce lub wiaderku. Na odbitkach będą wybrane przez Was ilustracje z miejscami do których trzeba się wybrać lub wyzwania, którym trzeba podołać. Oczywiście losujecie. Taka opcja to pomysł na szalony wieczór panieński, gdy nie do końca potraficie zdecydować gdzie pójść i co zrobić. Niech los zdecyduje, a Wy bawcie się dobrze. Niech jednak charakter zadań choć trochę pasuje do pani młodej, aby nie robić nic wbrew jej woli.
  • "Niech w życiu się układa" - puzzle z Waszym grupowym zdjęciem lub obraz, który panna młoda powiesi na ścianie i nigdy nie zapomni o przyjaciółkach - nawet w obliczu obowiązków żony i matki. Niekoniecznie będziecie to układać na imprezie, ale po wszystkim może okazać się ciekawą pamiątką.

Pamiętajcie, najciekawsze w powyższych prezentach jest to, że możecie je stworzyć samodzielnie i dopasować nie tylko do Waszego rodzaju imprezy, ale także do panny młodej. Skoro ślub to jej wyjątkowa uroczystość, a wieczór panieński to pewnego rodzaju pożegnanie to trzeba je odpowiednio uczcić. Pamiątki zostaną na całe życie, podobnie jak pomysłowe przyjaciółki.

Autor: www.cewe.pl.

Źródło zdjęć: Depositphoto, ThinkstockPhotos

Ocena: 5.0

Komentarze

Monika
Ja chciałam w miarę spokojny panieński mieć. Jest z osób, które raczej nie piją alkoholu więc druhna wymyśliła, że pojedziemy do Leszna do tunelu aerodynamiczneg o , bo tam tego typu imprezki organizują. Zgodziłam się bo to coś nowego dla mnie. Zresztą dla reszty dziewczyn też. Bawiłyśmy się przednio i do tej pory wspominamy ten wypad.