Wielozadaniowe buty Crocs dla każdego

Buty CrocsW historii obuwnictwa niewiele marek ma tak wielką siłę przebicia, jak legendarne już Crocsy. Początkowo uznawano je za letni kicz, lecz dziś nikt nie rozstaje się wygodnymi chodakami, które - pomimo że znalazły się w ogniu modowej krytyki - podbijają ulice. Na czym polega ich fenomen?

W drodze na Karaiby

Pomysł słynnego dziś obuwia zrodził się w głowach trójki przyjaciół, którzy podczas wyprawy na Karaiby musieli jakoś zadbać o swoje stopy. Na statku, którym się poruszali, nie było zbyt wielu możliwości, zatem pomysłowa trójka postanowiła wykorzystać piankę, z której zrobili wygodne obuwie ochronne. Na tym nie poprzestano. Chęć stworzenia najwygodniejszych butów świata doprowadziła ich do wykorzystywania różnych tworzyw, sprawdzając, które z nich sprawdzą się na stopach.

Metodą wielu prób i błędów światło dzienne ujrzały Crocsy, które w 2002 roku zawładnęły przemysłem obuwniczym.

Właściwości tworzywa żywicznego

Zastosowanie tworzywa żywicznego okazało się strzałem w dziesiątkę dla producentów Crocsów. Materiał wykazuje właściwości antybakteryjne, dzięki którym stopa nie poci się nawet po wielu godzinach użytkowania obuwia. Oryginalne Crocsy są ultralekkie i elastyczne, bez trudu dopasowując się do kształtu każdej stopy. Użytkownicy zgodnie twierdzą, że mogą godzinami wędrować w nich po nadmorskich kurortach, nie odczuwając ani krzty dyskomfortu. Stopa nie ślizga się, ponieważ żywica ma doskonałe właściwości amortyzujące. Bez problemu można przechadzać się w nich po kamienistym wybrzeżu czy wyboistej drodze, nie odczuwając nic oprócz komfortu i wygody.

Trwałość na miarę krokodyla

To właśnie to zwierzę było inspiracją dla produkcji butów. Pomysłodawcy chcieli stworzyć obuwie lekkie i wygodne, a zarazem trwałe. Dlatego w logo firmy znajduje się krokodyl, który przesądził również o nazwie marki. Żywica croslite zapewnia niezniszczalność. Nie ma możliwości, aby buty Crocs uległy deformacji lub nawet drobnym zniekształceniom. Można w nich chodzić po wodzie, najmłodsi mogą użytkować je taplając się w błocie. Bez żadnych obaw.

Crocsy są niezwykle funkcjonalne. Właściwości antygrzybicze i wodoodporne sprawiają, że raz zakupiona para posłuży na lata. Nie ma problemu z utrzymaniem ich w czystości, podeszwa nie pozostawia śladów ani rys na żadnej powierzchni.

Wszechobecna moda

Komfort użytkowania stanął ponad designem Crocsów, który jest przedmiotem częstej krytyki w ustach sław i trendsetterów. Modele Crocsów występują przeważnie w formie chodaków, z dziurkami zapewniającymi odpowiednią wentylację, jednak sam ich kształt spowodował, że uznano je za kicz, powodując chwilowy spadek sprzedaży. Wygoda butów wygrała jednak z panującymi trendami i dziś można zaobserwować, jak dumnie noszą je nie tylko turyści. Rosnąca popularność obuwia marki Crocs spowodowała, że w ofercie znajdują się nie tylko chodaki. Gamę modeli stopniowo powiększa się o japonki, sandały czy balerinki, które wpisują się we współczesne stylizacje.

Buty Crocs

Partnerem materiału jest Eastend - Twoje buty Crocs.

Komentarze