Wiosna? Czas na metamorfozę Twojego mieszkania!

Firana do mieszkaniaWiosna nierozerwalnie kojarzy się z jasnymi, żywymi barwami, z kwiatowymi motywami i dużą ilością słonecznych promieni. Wpuść do je wszystkie do swoich wnętrz! Aby przeprowadzić metamorfozę swojego mieszkania, nie musisz robić wielkiego remontu. My proponujemy małe, ale bardzo efektowne zmiany.

Kiedy za oknem wszystko budzi się do życia, możesz sprawić, że będzie się to działo także w Twoim domu. Wystarczy kilka niewielkich zmian, żeby wiosna zawitała nie tylko w ogrodzie, ale i w mieszkaniu!

Wpuść wiosnę do swojego domu przez okna

Wpuszczanie słońca i wiosny do wnętrz zacznijmy od okien. Koniec z ciężkimi kotarami i ponurymi kolorami! Zamiast nich wybierz zwiewne i delikatne firanki. Standardowo przyzwyczailiśmy się do białych lub jasnych, w różnych wariantach. Jednak wiosną warto poeksperymentować - spróbuj zastąpić je takimi z kwiatową aplikacją.

Przed zbyt ostrym słońcem uchronią Cię rolety rzymskie lub zasłony - wiosną koniecznie w żywym zielonym kolorze lub z motywem kwiatów. W oknach możesz też - zamiast tradycyjnych firanek - zawiesić lambrekiny, które nadadzą romantycznego charakteru wnętrzom. Jeśli chcesz, połącz je z firanami lub zasłonami i uzyskaj jeszcze bardziej zaskakujący wiosenny efekt!

Firana do mieszkania

Odpoczywaj wiosennie, czyli odmień fotele i kanapę

Przejdźmy dalej! Twoja kanapa lub fotele już Cię nudzą? Nie musisz wymieniać całych mebli - wystarczy nałożyć ozdobną narzutę na sofę w żywym kolorze. Pomoże on nie tylko we wpuszczeniu wiosny do wnętrza, ale także w dbaniu o stan ulubionego fotela czy kanapy.

Firana do mieszkania

 

Możesz też zagrać szczegółami, a dokładniej przyozdobić meble do siedzenia dekoracyjnymi poduszkami w wiosennych poszewkach. Do wyboru masz tyle motywów: rośliny, zwierzęta, krajobrazy… na pewno znajdziesz idealny dla siebie i dla swojego mieszkania.

Wiosenne śniadania na wiosennym stole

Nie zapomnij o wpuszczeniu odrobiny wiosny do kuchni czy jadalni! Na stole połóż bieżnik lub obrus z motywem wprost z natury. Już nie musisz wychodzić na zewnątrz, żeby zrobić sobie wiosenny piknik, a lekkie śniadania będą smakować jeszcze pyszniej!

Firana do mieszkania

Efektu wiosennej metamorfozy dopełnisz, stawiając na stole świeże kwiaty w wazonach, butelkach lub flakonach. Widzisz jakie to proste? Wiosennych inspiracji poszukaj na www.tekstylialand.pl - zajrzyj, a znajdziesz zasłony, firany, obrusy, poszewki na poduszki… i jeszcze więcej!

Ocena: 5.0