Właściwości i zastosowanie kwasu hialuronowego

Zastosowanie kwasu hialuronowegoKwas hialuronowy jest dobrze znany niemalże każdej kobiecie i posiada wiele zalet. Jest jednym z podstawowych składników preparatów przeciwzmarszczkowych i nie tylko. Jest również elementem naturalnie występującym w ludzkim organizmie, odpowiadającym za napięcie skóry. Niestety z upływem czasu jest go coraz mniej, dlatego warto wiedzieć, jak uzupełniać jego niedobory i jakie są tego efekty.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy, pomimo swojej nazwy nie ma żadnym właściwości złuszczający, ani żrących. Jest całkowicie bezpieczny, co więcej, jest bardzo ważnym składnikiem ludzkiego ciała. To dzięki niemu skóra zachowuje jędrność i elastyczność. Czym więcej czasu mija, kwas hialuronowy przenosi się w głąb skóry, przez co skóra staje zwiotczała, mniej elastyczna. Na szczęście jego braki można uzupełniać i to ze spektakularnymi efektami.

Zalety i efekty stosowania kwasu hialuronowego

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Dotyka to stopniowo każdej partii ciała, dlatego tak wiele kobiet poddaje się różnego rodzaju zabiegom odmładzającym i stosuje preparatu mające na celu poprawę sprężystości skóry. Jednym z nich jest kwas hialuronowy (więcej szczegółów: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/kwas-hialuronowy-wypelnianie-zmarszczek/) mający zdolność do zatrzymywania wilgoci. Jest składnikiem odżywczym, dbającym o prawidłowe nawodnienie tkanek.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bardzo skuteczne i dają niemalże natychmiastowe rezultaty. Wykorzystywany jest głównie do wygładzania zmarszczek, blizn i bruzd. Daje możliwość uzupełniania tzw. braków objętościowych, dodania efektu liftingu, powiększania ust. Liczba wskazań jest naprawdę ogromna, dzięki czemu możemy liczyć na poprawę wyglądu niemalże każdej części ciała.

Kwas hialuronowy daje szybkie efekty odmłodzenia i przywrócenia świeżości twarzy. Skóra staje się sprężysta, wypełniona, wygładzona. Kwas jest jednocześnie niezwykle bezpieczną substancją a jego podanie nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Same zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania i nie trwają długo.

Preparaty wykorzystywane w czasie większości zabiegów mają postać plastycznego żelu, który dokładnie wypełnia zmarszczki, nie tworząc przy tym sztucznych efektów. Podawane są specjalnymi igłami a całość powinna odbywać się tylko i wyłącznie pod okiem odpowiedniego specjalisty. Nigdy nie należy przeprowadzać tego typu zabiegów na własną rękę.

Jak długo utrzymują się efekty?

Należy pamiętać, że uzyskane efekty nie pozostają na zawsze. Po około 12 miesiącach od podania kwasu hialuronowego jego stężenie zaczyna się zmniejszać a skóra znów staje się mniej jędrna. W celu utrzymania rezultatów należy powtórzyć zabieg, co jednak ma pewne zalety. Otrzymane uprzednio rezultaty po jakimś czasie mijają, przez co kwas nie powoduje nieodwracalnych zmian.

Przeciwwskazania do zabiegu

Na ogół nie ma większych przeciwwskazań do zastosowania kwasu hialuronowego. Główne czynniki umożliwiające jego podanie to przede wszystkim:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • choroby skóry
  • alergie
  • choroby nowotworowe
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Komentarze