Własna biżuteria handmade - od czego zacząć naukę?

Własna biżuteria handmadeWłasnoręcznie wykonana biżuteria to świetny sposób, aby stworzyć dodatki w pełni dopasowane do indywidualnego gustu właścicielki, a także doskonały pomysł na wyjątkowy prezent. Aby stworzyć unikatowe ozdoby handmade potrzebne są jednak odpowiednie narzędzia, a także - zależnie od wybranej techniki - kamienie naturalne, szklane koraliki oraz inne akcesoria. Gdzie szukać inspiracji i w co zaopatrzyć się na początku przygody z ręcznie wykonywaną biżuterią?

Własna biżuteria handmade

Jaka technika jest odpowiednia dla początkujących?

Sposobów na wykonanie biżuterii handmade jest mnóstwo. Na początek rozsądnie jest jednak sięgać po najprostsze rozwiązania. Aby zrobić elegancką bransoletkę, wystarczy gumka i okrągłe koraliki do biżuterii lub kamienie naturalne. Jeśli jednak chcemy wykonać coś nieco bardziej skomplikowanego, warto zajrzeć na blog Korallo i tam poszukać inspiracji. Ciekawym pomysłem na biżuterię, z którym poradzą sobie nawet początkujący, są modne bransoletki na sznureczku. Nie wymagają one żadnego zapięcia - wystarczy tyko jedwabna nić lub sznurek do makramy. Ulubione kamienie naturalne lub kolorowe koraliki do bransoletek ożywią taki dodatek. Miłośniczki kolczyków także znajdą coś dla siebie. Najprostsze projekty to perły przyklejone do sztyftów - prezentują się bardzo elegancko, a ich wykonanie nie stanowi niemal żadnej trudności. Wykorzystanie kryształków, kamieni naturalnych czy kolorowych koralików dostępnych na https://www.korallo.pl/koraliki-do-bizuterii daje ogromne możliwości. Wraz z nabieraniem wprawy można pokusić się o nieco trudniejsze techniki, jak np. beading czy sutasz. Dokładne tutoriale jak zrobić bardziej skomplikowane projekty również znajdują się na blogu Korallo. Szczegółowy opis wykonania oraz lista niezbędnych do stworzenia konkretnej biżuterii akcesoriów znacznie ułatwiają całe zadanie.

Własna biżuteria handmade

Jakie narzędzia i akcesoria warto kupić na początek?

Precyzyjne narzędzia znacznie ułatwiają wykonanie skomplikowanych projektów, jednak na początku przygody z biżuterią handmade rozsądnie jest zaopatrzyć się w podstawowe półprodukty. Wiele w tym przypadku zależy od techniki tworzenia dodatków. Jeśli stawiamy na prostotę, dobrym wyborem na początek będą wspomniane już kamienie naturalne i gumka, jedwabna nić lub sznurek do makramy, z których bez większych problemów stworzymy piękne bransoletki. Osoby zainteresowane techniką beadingu mogą zaś zaopatrzyć się w szklane koraliki TOHO pozwalające na wykonanie nie tylko bransoletek, ale też kolczyków. Ta metoda jest nieco bardziej skomplikowana niż przytoczone wyżej przykłady, jednak posiłkując się tutorialami dostępnymi na specjalistycznych stronach internetowych z pewnością poradzimy sobie z łatwiejszymi projektami. Do wykonania naszyjników oraz kolczyków, oprócz takich akcesoriów jak linka jubilerska, bigle, kaboszony, kryształki czy koraliki, przydadzą się także kleje, szczypce do wyginania drutu oraz jego przycinania czy precyzyjne nożyczki. Na początek wystarczą podstawowe narzędzia i półprodukty. Wraz z upływem czasu i nabieraniem wprawy kolekcję możemy dowolnie poszerzać o kolejne elementy przydatne podczas pracy w konkretnej technice.

Komentarze