Wózek spacerowy na wiosnę

Wózek spacerowy na wiosnęNareszcie nadeszła wiosna, a wraz z nią liczne okazje, aby miło i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Docenią to zwłaszcza świeżo mianowani rodzice, chcący jak najczęściej spacerować ze swoim potomstwem. Warto na ich miejscu pomyśleć o odpowiednim wózku na tę okazję. Jaki zatem wybrać?

Pamiętaj o wieku dziecka

Elementem w głównej mierze determinującym wybór wózka jest to, w jakim wieku jest dziecko. W przypadku noworodka wybierz wózek, który przystosowany jest do leżenia. Nieco starszy podopieczny będzie usatysfakcjonowany klasyczną spacerówką. Twojemu dziecku często zdarza się zasnąć w trakcie spaceru? Nie ma się czym martwić, jeśli wózek będzie posiadał regulację oparcia. W przypadku nieco większych dzieci istotna będzie opcja zmiany pozycji na leżącą. Taki sprzęt powinien mieć bezproblemowy system do konfiguracji, żeby w trakcie jazdy nie obudzić przez przypadek dziecka.

Wózek w przypadku niemowlaka cały czas znajdującego się w pozycji leżącej musi mieć zamontowaną budkę, aby ta chroniła go przed promieniami słonecznymi. Miłym urozmaiceniem będzie również podnóżek. Nie jest on w żadnym razie niezbędny, ale mając na uwadze szybki rozwój dzieci - przydatny.

Zapoznanie z modelami

W przypadku sytuacji, gdy potomek pojawi się wiosną na świecie, optymalnym wyborem będzie wózek głęboki. Za to najpopularniejsze są te posiadające szereg różnych akcesoriów. Zalicza się do nich gondola, spacerówka, a miejscami i fotelik samochodowy, stanowiący znaczne ułatwienie w przypadku podróży autem.

Natomiast przed podjęciem ostatecznej przyda się sprawdzenie wymiarów wózka, ponieważ musi się on mieścić w bagażniku. Mieszkając w bloku bez możliwości jazdy windą, nie bez znaczenia będzie również jego waga, dlatego warto wówczas zwrócić się ku aluminiowym modelom.

Stan konstrukcyjny

Niezależnie jednak od wybranego modelu wózka musi on znosić mniejsze i większe obciążenia. Jeśli kupisz tani, mało wytrzymały wózek, to tak naprawdę w intencji kupujesz już drugi. Zwracaj też uwagę na wykorzystany w tapicerce materiał, ponieważ nie powinien on sprawiać problemów w czyszczeniu, a jednocześnie musi być odporny na potencjalne ubytki.

Kółka

Wózek spacerowy na wiosnę

Szukasz wózka? Sprawdź https://dwamichaly.pl/pol_m_Wozki-spacerowe-441.html

Nawet najlepszy wózek nie sprawi się w terenie bez odpowiednich kółek. Powinny być na tyle solidne, aby bez problemu poradziły sobie na różnego rodzaju drogach. Jednak bez przesady, ponieważ wtedy w trakcie jazdy na chodniku będą powodowały zbyt dużo hałasu, ryzykując obudzenie się dziecka. Jeśli chodzi o rozmiar, to zaleca się wybór możliwie jak największych.

Podsumowanie

Perfekcyjny wózek spacerowy dla dziecka na wiosnę powinien łączyć wygodę z praktycznością. Najmłodszy członek rodziny będzie tam spędzał sporo czasu, ważne jest zatem, aby było mu wygodnie i bezpiecznie.

Ocena: 5.0